Боремося з личинками хруща

Ефективні способи боротьби з травневими жуками, точніше, з їх білими личинками ось вже багато років хвилюють велика кількість садівників. Нескінченне поїдання цим незнищенним шкідником полуниці, коріння дерев і інших садових рослин часто викликають у власників земельних ділянок масу проблем і душевних розчарувань, тому що: "Всі праці нанівець, просто опускаються руки!" Так можна все-таки раз і назавжди позбутися від настільки ненаситних, нав'язливих і ненависних личинок?

Дивіться також наш новий докладний матеріал: Хрущ, або травневий жук — як боротися зі шкідником?

Боремося з личинками хруща- Травневий жук,хрущ,Личинки,Комахи,Шкідники,Методи боротьби,позбавиться,Профілактика,Фото,

Для початку варто трохи докладніше розповісти про цих самих личинках і про те, як відіб'ється на ваших садових угіддях їх масове проживання. Не виключено, що деякі дачники досить поверхово ставляться до існування на своїй ділянці настільки серйозного шкідника.Навесні, коли на березі з'являються листя, з'являються і хрущі. Самка такого жука відкладає яйця в землю. З'явилися на світ личинки протягом чотирьох років свого злісного існування будуть знищувати посадки овочів і ягід, не шкодуючи вашої праці. І оскільки щелепа у такого шкідника неймовірно сильна, то йому без особливих зусиль вдається перегризати навіть потужні коріння 6-7 річних дерев. Однак, улюблені ласощі ненаситного "гризуна" – коріння суниці. Якщо ви помітили, що багатолітня декоративна рослина або кущ суниці помітно відстають у розвитку або в'януть – викопайте їх. Цілком ймовірно, що серед коренів рослини ви виявите білих, з темною головою і шістьма коротенькими ніжками личинок хруща.

Боремося з личинками хруща- Травневий жук,хрущ,Личинки,Комахи,Шкідники,Методи боротьби,позбавиться,Профілактика,Фото,

протягом довгих років вчені, та й самі садівники-городники шукали максимально ефективні методи боротьби з личинками хруща. Однак, єдиним і малодейственным способом вважалося лише глибинне перекопування грунту і збирання личинок вручну. Оскільки більшість личинок шкідника знаходяться на глибині 50-60см. – дістатися до них, дуже непросто, а отже, зібрати повністю практично неможливо. Але не так давно вчені-біологи відкрили вельми неприємну для личинок травневого хруща особливість: виявляється, цей шкідник терпіти не може високої концентрації азоту!

Азот – проти личинок хруща

Більшість фахівців зійшлися в думці, що кола, навколо стовбурів садових дерев необхідно засівати білою конюшиною. Така міра захисту від шкідника обумовлена тим, що живуть на коренях білого конюшини численні бульбочкові бактерії поглинають азот з повітря і синтезують білки. В результаті чого азот, що накопичився в ґрунті, робить її нецікавою для проживання ненажерливих личинок жука. Проробивши таку задерніння, садівники дуже легко позбудуться від надокучливого шкідника, тим самим поліпшуючи смакові якості і зовнішній вигляд, що ростуть на дереві плодів. До того ж, посаджений біля основи садових дерев конюшина сприятиме постачання їх азотом і витіснення бур'янів.

Боремося з личинками хруща- Травневий жук,хрущ,Личинки,Комахи,Шкідники,Методи боротьби,позбавиться,Профілактика,Фото,

Вилов дорослих хрущів

Найбільш розумний і ефективний метод боротьби – це своєчасний вилов дорослих хрущів. Якщо враховувати, що одна самка жука здатна відкладати до 70 яєць, розумність такого способу стає, досить обґрунтованою і зрозумілою.

Щоб зловити жуков, можна використовувати наступні варіанти.

Спосіб №1. Світлова пастка

  • заздалегідь підготуйте неглибоку ємність, обмащений зсередини будь липкою рідиною (наприклад, таз, обмазаний солідолом);
  • на дно ємності помістіть який-небудь джерело світла і чекайте темряви;
  • з настанням темного часу доби виставте "світлову пастку" на відкриту місцевість, щоб настирливий ворог міг бачити її здалека в такій пастці може виявитися маса нічних метеликів-совок, тобто врятуєте від гусениць капусту, буряк та багато інших рослин).

Спосіб №2. Клейова пастка

  • Купіть в магазині клейка речовина, призначена для мух, і нанесіть його на газети. Жуки прилипнуть до них моментально.

Спосіб №3. Природні вороги

  • Виявляється, личинки хруща – улюблене ласощі їжаків. Тому, якщо є така можливість, заведіть на своїй ділянці таке колюче зброю".
  • Наявність на вашій ділянці шпаківень обов'язково приверне до себе увагу скворцов, які також є серйозною загрозою для білих ненажерливих личинок.

Хімічні методи боротьби

Як завжди, з хімією старатися не варто. Препарати, спеціально розроблені для боротьби з шкідниками, що живуть в грунті – це інсектициди "Землін" (Росія), "Базудин" (Швейцарія), "Починъ" (Росія) з діючою речовиною діазинон. "Актара" ВДГ (Росія) – діюча речовина тіаметоксам. Пестицид "Антихрущ" (Україна).

Пам'ятайте, все знезаражувальні суміші вимагають обмеженого і обережного використання. На сьогоднішній день багато дачники взагалі відмовилися від застосування всіляких стерилізаторів грунту, намагаючись замінити їх іншими засобами для знищення шкідників.

Біологічні препарати проти личинок хруща

Останнім часом, серед садівників популярні біологічні припарати. Один з них – "Немабакт" – це биоинсектицид, який знищує шкідливих комах на стадії личинки в землі. Основою препарату є Энтомопатогенная (або насекомопаразитирующая) нематода – це цілий мікроскопічний хробак. Живе в грунті, живиться личинками комах. Проникає в личинку через її природні отвори і вбиває цю личинку протягом 24 – 72 годин. Через кілька днів тисячі нових нематод залишають труп комахи і розпочинають пошук нових жертв. Препарат нешкідливий для людини і домашніх тварин, бджіл, риб, дощових черв'яків, корисних комах.

Боремося з личинками хруща- Травневий жук,хрущ,Личинки,Комахи,Шкідники,Методи боротьби,позбавиться,Профілактика,Фото,

Способи профілактики

Щоб уникнути або не допустити повторного зараження личинками травневого хруща, не забувайте проводити своєчасну профілактику грунту. Якщо рослини на вашій ділянці ще не пошкоджені, то можна скористатися наступними профілактичними способами:

  • зробіть в рядах суниці канавки глибиною 30-40см і просочіть їх 75% розчином карбофосу;
  • полийте суницю розчином нашатирного спирту в пропорції: 1/2 їдальні ложки спирту на 10л води;
  • добре замульчуйте грунт.

Отже, якщо на початку дачного сезону ваша ділянка буде підданий атаці хрущів – не зволікайте і зробіть настирливому вредителю гідний опір, скориставшись запропонованими рекомендаціями. Удачі вам і смачного, здорового врожаю!