Білокачанна і червонокачанна капуста. Поради по вирощуванню!

Капуста - це городня культура з великими листками, що утворює качан. На сьогоднішній день існує цілий ряд різновидів. Об'єднує усіх наявність корисних властивостей і вітамінів, необхідних для життєдіяльності людини: А, С, В1, В2, В3, В6, К, РР.

Білокачанна і червонокачанна капуста. Поради по вирощуванню! -

Ця рослина широко використовують не тільки в харчовій промисловості, але і в народній медицині. Щоб отримати хороший урожай капусти, необхідно правильно підійти до процесів від посіву до збирання.

Види капусти і технологія посадки

Розрізняють два найпопулярніших види капусти:

1) білокачанна;

2) червонокачанна.

Виходячи з виду виділяють способи посадки:

1) розсадний;

2) безрассадный.

Білокачанна і червонокачанна капуста. Поради по вирощуванню! -

Сама назва говорить про відміну червонокачанної капусти від білокачанної, але крім цього відрізняє їх і хімічний склад. Відомий факт, що червонокачанна має більше корисних властивостей, ніж білокачанна. Вважається вона дієтичним продуктом. Лідирує вмістом вітаміну С, зміцнюючими речовинами, що дає користь кровоносних судин, нормалізує артеріальний тиск, запобігає розвиток недокрів'я, захворювань шлунка.

За формою вона нічим не відрізняється від білої. До складу білокачанної входить фосфор, цукор, жири, фітонцид, аскорбінова кислота. Корисна при подагрі, захворюваннях нирок, запаленнях. У народі прикладають лист на хворе місце і залишають, що зменшує хворобливі відчуття.

У обох видів капусти є кілька сортів. Від цього залежить розсадна, безрассадная посадка. Зазвичай до білоголової застосовують безрассадный спосіб, інакше кажучи - насіннєвий. Цей підхід посіву найбільш простий, так як має свої плюси. Помічено, що капуста росте швидше і краще переносить посуху. Необхідно щоб у качанового рослини було своє постійне місце посіву, до чого потрібно підійти з правильного підбору ділянки.

Білокачанна і червонокачанна капуста. Поради по вирощуванню! -

У перший період потрібно догляд: проривка сходів, чистка від бур'янів, знищення шкідників. Грунт перед посівом повинна бути добре разделана, м'яка. Роблячи гніздо, кладуть у неї по 3-4 насінини і акуратно засипають землею. Насіння використовують ранньостиглі та пізньостиглі. Глибина посадки насіння 2-4 див.

Розсадна технологія починається з підготовки грунту. У пріоритеті буде родюча, захищена від вітру. Грунт перекопують, глибина впливає на ріст кореня качана. Для хорошого врожаю землю слід обробити гноєм, фосфором, калієм, азотом. Розсаду капусти отримують в теплицях. Перед тим як пересадити її на більш простору площу, потрібно чекати поки не з'явиться у розсади 6-7 аркушів.

Захист від шкідників

Великі неприємності городникам завдають шкідники. Капусті завдають шкоди тим, що забираються всередину качана, тим самим не видно, що врожаю загрожує небезпека. Найпопулярніші шкідники: бабануха (капустяний листоїд) - жук з смарагдовим відтінком. Вони вигризають місце для відкладання яєць. Не потрібно допускати появи бур'яну, варто перекопувати ґрунт пізньої осені.

Білокачанна і червонокачанна капуста. Поради по вирощуванню! -

Жук-барід – темно-синього кольору. Вони вигризають стебло і листя рослин, звідки і численні отвори. Відкладають яйця в черешках листків. Позбавляються від цих шкідників спеціальними інсектицидами.

Білокрилка – за зовнішнім виглядом нагадує моль, вона білого кольору з жовтим відливом. Личинки розташовуються на нижній поверхні листя, живлять в себе сік рослини, в результаті чого капуста гине. Борються з ними простим обприскуванням теплою водою або запахом тютюну.

Щоб отримати хороший та багатий урожай капусти, потрібно врахувати всі нюанси заздалегідь, щоб не зіткнутися з неприємностями. Особливо це стосується початківцям городникам.

Білокачанна і червонокачанна капуста. Поради по вирощуванню! -

Білокачанна і червонокачанна капуста. Поради по вирощуванню! -
Білокачанна і червонокачанна капуста. Поради по вирощуванню! -
Дата публикации: 7.12.18