Баклажан – на виріст

Підкорення баклажаном Європи почалася в 16 столітті. І з тих пір він зазнав безліч змін. Селекціонери намагалися і намагаються, збільшуючи баклажан в розмірах, зменшуючи терміни його достигання. З кожним роком нам пропонують все більше і більше його сортів.

Баклажан – на виріст-

© Forest & Kim Starr

Основні критерії, які можуть бути цікавими для городників:

 • Термін дозрівання від сходів до технічний зрілості становить
  • ранньостиглі – до  110 днів,
  • середньостиглі – до 130 днів,
  • пізньостиглі – більше 130 днів,
 • Маса плода
 • Форма стебла
  • низькорослі,
  • середньорослі,
  • сильнорослі

Наведу найбільш полюбилися мені гатунку, а так само сорти, які отримали відмінні рекомендації садівників – городників.

Баклажан – на виріст-

Бичачий лоб –  Сорт тривалого терміну дозрівання і рясного плодоношення (період  до технічної стиглості 140-150 днів), Придатний для вирощування в відкритому грунті та теплицях. Рослина невисока, кущисті. Плоди великі, широкі, грушоподібної форми, чорно-фіолетові, довжиною 16-19 см, масою до 1 кг. М'якоть щільна, біла, без гіркоти. Рослина добре плодоносить навіть у несприятливих умовах.АлмазСорт середнього терміну дозрівання. Період від посадки до збору врожаю 109-149 днів. Рослина компактна, середньої висоти – 45-56 див. Плід циліндричний, довжиною 14-17 см, діаметром 3-6 див. Забарвлення плоду в технічній стиглості темно-фіолетова, в біологічній – коричнево-бура. Поверхня глянцева. Маса плоду 100-164 р, м'якоть зелена, щільна, без гіркоти. Відрізняється раннім і дружним розгалуженням.

Чорний красень Сорт тривалого терміну дозрівання, термін до технічної зрілості 135-150 днів, підвищеної врожайності. Плоди великі, широкі, грушоподібної форми, чорно-фіолетові, масою 700-900 г. М'якоть щільна, біла, без гіркоти. Рослина добре плодоносить навіть у несприятливих умовах.

Баклажан – на виріст-

© J. E. Fee

Пінг-понгСорт середнього терміну дозрівання (110-115 днів від посіву до зав'язування плодів), слаборослий (60-70 см), урожайний гібрид, призначений для вирощування в плівкових теплицях і відкритому грунті. Рослина утворює велику кількість зав'язей а при дозріванні плодів виглядає дуже декоративно. Плоди нагадують кулі, довжиною 5-6 см, діаметром 4-6 див. Утворює безліч невеликих плодів масою 50-70 г. Забарвлення біла, поверхня матова. М'якоть середньої щільності, зеленувато-біла, з пікантним смаком.

ДракошаСорт раннього терміну дозрівання (період від посадки до збору врожаю 100-120 днів). Призначений для вирощування в теплицях і на грядках відкритого грунту. Високорослий кущ 70-100 див Плід грушоподібної форми. Забарвлення темно-фіолетова. Маса 200-300 г. Довжина 17-21 см. Діаметр 8-9 див. Стійкий до хвороб.

Баклажан – на виріст-

© Miya.m

КарлсонСорт раннього строку дозрівання і рясного плодоношення (термін до технічної стиглості – с.72-75 днів ). Призначений для вирощування в теплицях і під плівковим укриттям. Рослина невисока 60-65 див. Плоди округлі, діаметром 15 см, темно-фіолетові, з глянцевою поверхнею, масою 250-350 г. М'якоть щільна, жовтувато-біла, без гіркоти.

А які сорти порекомендували б ви?