Багаторічні помідори

Ми давно звикли, що томати – однорічна культура. В кінці серпня або у вересні зібрали урожай – і все. Відпрацьовані рослини відправляються в компост або спалюються. Якщо цього не зробити, то їх все одно поб'є фітофтора і перші нічні заморозки. А чи пробували Ви викопати кущики низькорослих сортів, помістити їх у горщики і занести в тепле приміщення? Ще краще, якщо вони спочатку були посаджені в контейнери. Як Ви думаєте, що з ними буде?

Багаторічні помідори-

А станеться наступне:

  1. наллються і дозріють всі дрібні і недорозвинені плоди;
  2. взимку листя пожовтіє і частина з них засохне, але самі кущі будуть залишатися живими;
  3. в кінці лютого або на початку березня з пазушних бруньок на стовбурі почнуть рости молоді пасинки;
  4. в кінці березня на цих нових гілках розпустяться квіти;
  5. у травні Ви будете мати у себе на підвіконні помідори з майже дозрілими плодами.Але так буде лише в тому випадку, якщо Ви зумієте зберегти рослини в зимові місяці – забезпечити період спокою. Для цього вони повинні знаходитися в прохолодному, але не холодному місці, мати достатньо світла і помірна кількість вологи. У міській квартирі це може бути підвіконня, поблизу якого немає опалювальних приладів. Поливати треба дуже обережно – 1-2 рази в тиждень – тільки щоб земля остаточно не пересохла. З появою молодих зелених пагонів полив потрібно збільшити. Досвічувати штучним світлом навесні зазвичай не потрібно, якщо тільки горщики стоять не на північному вікні. У березні-квітні можна підгодувати слабким розчином добрива для томатів або підсипати в горщики свіжої землі.

Багаторічні помідори-

до Речі, частину з'явилися пасинків можна відщипнути, коли вони досягнуть 4-5 див. Якщо увіткнути їх у вологу землю або тирсу, то через пару тижнів у Вас буде відмінна розсада, яка почне цвісти на кілька тижнів раніше тієї, яка вирощена з насіння. Треба тільки стежити, щоб земля в перші дні була постійно вологий. Особливого догляду така розсада не вимагає. Її не треба ні досвічувати, ні пікірувати – можна розсаджувати відразу в окремі стаканчики, з яких Ви будете висаджувати прямо на грядку. Молоді рослини повністю зберігають усі ознаки і властивості материнського куща, так як з'явилися на світ в результаті вегетативного розмноження.

А що буде з торішніми кущами далі?

Якщо Ви будете доглядати за ними як за звичайними кімнатними рослинами – вчасно поливати, підгодовувати, обривати непотрібні пасинки, то вони порадують Вас урожаєм. Може бути, тільки урожай буде трохи менше, ніж у теплиці або у відкритому грунті. А восени все повториться спочатку. Єдине, що треба пам'ятати, це те, що для домашнього вирощування підходять далеко не всі сорти томатів – багато з них у цих умовах сильно уражаються вершинної гниллю. Але такі сорти, як Подарунок, Балконне диво, Дорогоцінні, Виноградні, Ласун ростуть на підвіконні чудово.

Томати можуть рости і плодоносити в одному і тому ж горщику або контейнері 3-4 роки. А може бути й довше. Хто не вірить, спробуйте самі!

Багаторічні помідори-
Дата публикации: 29.04.17
Стоимость парового стерилизатора купить стерилизаторы с паровой www.amedisin.ru.