Ангурія: їстівна краса

З року в рік вирощуючи звичайні городні овочі – томати, перці, огірки – мені захотілося виростити щось новеньке, цікаве, на диво собі і сусідам. Ось цим я і зайнялася – стала шукати і вирощувати рідкісні рослини. Про один з них я хочу розповісти.

Ангурія сирійська – лианообразное однорічна рослина з опушеним стеблом до трьох метрів завдовжки та безліччю бічних пагонів. Листки розсічені, дуже схожі на кавунові. Плоди дрібні (20-30 г), при повному дозріванні до 50 г, видовжено-овальні, світло-зеленого кольору з неколючі частими зубцями. Моя невістка називає їх «волохаті яйця» – це порівняння їм дуже підходить. Плоди ангурии володіють цілющими властивостями, а молоді смаком дуже схожі з огірками. Їх так само, як і огірки, можна вживати у свіжому вигляді, солити, маринувати, робити салати.

Вирощувати ангурию можна як розсадним, так і безрозсадним способом. Але краще вирощувати розсадою, за декілька років її вирощування я в цьому переконалася. У квітні сію по одній насінині в маленькі одноразові стаканчики. Місячну розсаду висаджую в парник, а коли грунт прогріється до 10°, пересаджую у відкритий грунт без всякого укриття.

Ангурія: їстівна краса-

© Eugenio Hansen

Збирати врожай ангурии бажано рано вранці, коли плоди ще не встигли нагрітися сонцем. Так вони надовго залишаться твердими і добре зберігатися.

плетиста Рослина дуже: в парнику саджу в метрі один від одного, у відкритому грунті – 50×50. В лунку при посадці додаю гній, перегній і обов'язково жменю деревної золи, все добре перемішую. Висаджую в кожну лунку по одній рослині, заглиблюючи його до сім'ядольних листків.

Ангурія добре переносить похолодання і посуху, але все ж потребує регулярного поливу, особливо в період плодоношення, яке починається в червні і триває до самих морозів.

Це рослина надзвичайно урожайно. Особливо високі врожаї збираю при вирощуванні в парнику: у вертикальній культури на мотузках. Правда, перший час доводиться батоги обвивати навколо мотузок, а потім вони самі чіпляються один за одного. У відкритому грунті при гарному догляді теж можна отримати багатий врожай, але менше, ніж у парнику.

Ангурія: їстівна краса-

А якщо хочете отримати подвійне задоволення, посадіть її в квітнику біля паркану, і вона буде радувати вас своєю красивою листям, світло-зеленими плодоніжками, а також жовтими квіточками по всій рослині. Можна натягнути мотузки чи сітку – вона добре в'ється сама, без допомоги. Краса і врожай: ось вам і подвійне задоволення!

У цьому році я вирощувала також ангурию антильскую. Вона виявилася ще цікавіше сирійської. Плід трохи крупніше, з частими великими колючими горбиками. При дозріванні дуже схожі на їжачків, тільки оранжевого кольору. Агротехніка вирощування аналогічна ангурии сирійської.

Використовувані матеріали:

  • Галина Федорівна Титова.
http://tdiss.ru/ стальной горячекатаный листовой плоский прокат.