Агротехніка вирощування полуниці

Полуниця – найулюбленіша і найпоширеніша культура. Полуниця добре розмножується, прекрасно приживається, не дуже вимоглива до родючості грунту і клімату. При своєчасному і грамотному догляді можна отримати щедрий урожай полуниці кожен сезон.

Полуниця, або суниця – рослина висотою до 30 див Розмножують полуницю укоріненням усов. Для гарного росту і розмноження полуниці достатньо температури повітря 8 градусів. При більш низькій температурі зростання полуниці загальмовується. Рослини дуже добре вкорінюються протягом 4 тижнів. Найкращий час для посадки саджанців полуниці в середній смузі Росії – травень. Але полуницю можна висаджувати і з липня по вересень при гарному поливі.

Агротехніка вирощування полуниці-

© Rasbak

Зимує полуниця з зеленим листям. З настанням весни у кущиків починають розвиватися нові молоді листя і коріння.

Суницю розмножують вусами і розетками з листя. Краще придбати посадковий матеріал в розпліднику або у досвідчених колекціонерів. Купуючи розсаду, вибирайте ту, у якої розвинене 3-5 листків, ціле сердечко і білі соковиті корінці.

Агротехніка вирощування полуниці-

© Marc Ryckaert

Для отримання розсади на власній ділянці необхідно добре прополоти і глибше розпушити міжряддя, розправити відрослі вуса і підгребти на них землю, полити їх і підгодувати рідкими добривами – 20 г сечовини на відро води. В дуже посушливу погоду необхідно часто поливати молоді розетки. Краща розсада вийде на перше междузльях вусів, ближче до куща. Їх необхідно залишити, інші молоді розетки обрізають.

Формування молодих розеток шляхом приросту усов дуже послаблює материнський кущ. Тому можна користуватися іншим способом розмноження. Зі здорових кущів полуниці відбирають самі перші, добре розвинені молоді розетки і висаджують їх у спеціальний розсадник, в якому грунт має бути добре заправлена органікою. Молоді розетки необхідно притінювати і постійно слідкувати за вологістю ґрунту. Отриману таким чином розсаду можна висадити на постійну грядку вже в липні.

Агротехніка вирощування полуниці-

© Forest & Kim Starr

Для отримання багатих врожаїв полуниці і великих ягід необхідно заздалегідь підготувати грядку під посадку. За півтора місяці ділянку для посадки полуниці перекопують на глибину багнета і вносять при перекопуванні органіку – 6 кг на квадрат і повні мінеральні добрива – 45 гр суперфосфату і калійної солі.

Полуницю рекомендується висаджувати рядовим способом і за стрічковою схемою. При рядовому способі відстань між розетками повинно бути мінімум 30 см, а в ряду – 40 см. При стрічковій посадці залишають відстань між стрічками 70 см, між рослинами 15 див.

Агротехніка вирощування полуниці-

© Forest & Kim Starr

Перед посадкою корінці розсади полуниці вмочують у глиняну бовтанку, що покращує життєздатність полуниці. При опусканні в ямку коріння ретельно розправляють і притискають щільно до землі, злегка піднімаючи рослина. При правильній посадці сердечко обов'язково має бути на рівні ґрунту. Після посадки полуниці необхідно рясно полити.

Висаджену розсаду полуниці необхідно замульчувати скошеною травою, соломою або перегноєм. Також з мульчирующего матеріалу можна застосовувати чорну плівку, яка не дозволить випаровуватися волозі. У плівці для розеток роблять отвори довжиною 10 см.

Агротехніка вирощування полуниці-

© Forest & Kim Starr

Після посадки розсади полуниці дуже важливо підтримувати достатню вологість грунту і необхідно підгодувати полуницю мінеральним добривом – сечовиною і хлоридом калію.

Найбільшої шкоди плантаціям полуниці приносить малиновий довгоносик і кліщ, а з хвороб найчастіше полуницю вражає сіра гниль.

З метою профілактики хвороб полуницю обробляють бордоською рідиною, знищують уражені квітки.