8 липня: пора садити цвітну капусту

На календарі 8 липня, і Місяць у Тельці. Цей знак вважається сприятливим для рослин. Якщо в цей час посіяти овочеві культури, вони дадуть багатий урожай, відрізняється відмінним смаком, гарною лежкістю. Рослини будуть мати міцне коріння, а це важливо для коренеплодів та інших культур, які отримують поживні речовини з грунту.

8 липня: пора садити цвітну капусту -

В цей час можна висаджувати розсаду пізніх сортів цвітної капусти та брокколі. Хоча культури не відрізняються великою популярністю серед російських городників, багаті важливими для організму людини овочі займають на грядках знають толк городників почесне місце.

Два врожаю брокколі за сезон – це просто

Брокколі – корисне для організму рослина. Киньте пару невеликих суцвіть в суп, і за поживністю він ні в чому не поступиться насиченому курячого бульйону.

Капуста брокколі – рослина невибаглива, догляд за ним не займе багато часу і не відніме багато сил. Вчасно посіяти розсаду, поливати і розпушувати грядку - ось і все, що потрібно для одержання врожаю. Нескладний догляд дозволяє за літо отримати не один, а два і більше врожаю брокколі. Для раннього дозрівання насіння висівають у березні, а в кінці квітня-початку травня готову розсаду висаджують у відкритий грунт. У червні можна ласувати поживними суцвіттями.

8 липня: пора садити цвітну капусту -

Розсаді необхідно 35-45 днів для зростання. Щоб забезпечити отримання раннього і пізнього урожаю, можна посіяти розсаду у два прийоми: першу висадити на грунт в травні, другу – на початку липня. Після висадки рослини на постійне місце його підгодовують, розводячи 0,5 літрів коров'яку у відрі води. У воду потрібно додати 1 ч. ложку сечовини. Підгодівлю органікою проводять з розрахунку 5 літрів на 1 кв. метр грядки.

Під час другої підгодівлі, через 10-15 днів, під капусту виливають розчин нітроамофоски: 2 ст. ложки на відро води. Вирощування двох урожаїв за літо дозволить ласувати свіжими качанами до кінця осені.

Секрети вирощування цвітної капусти

Час висадки цвітної капусти залежить від сорту: середньопізні висівають насіння на розсаду в другій половині квітня, а пізні – в кінці травня. Для розвитку розсаду цвітної капусти пізніх сортів потрібно 30-35 днів, і на початку липня, вибравши сприятливий день, її можна пересаджувати на грядку.

8 липня: пора садити цвітну капусту -

Допоможе підвищити врожайність цвітної капусти дотримання сівозміни. Сприятливими попередниками для культури є:

  • картопля;
  • томат;
  • огірки;
  • буряк;
  • цибуля;
  • боби і горох.

Не рекомендується висаджувати кольорову після білокачанних видів капусти, коренеплодів – брукви, ріпи, редьки, редиски.

Нескладний догляд за кольоровою капустою включає в себе дотримання режиму поливу, розпушування і мульчування, а також сприятливі температурні умови. Капуста утворює суцвіття при температурі не вище +18 градусів. Якщо літо видалося спекотним, доведеться поливати частіше, щоб напоїти рослини і хоча б таким чином спробувати знизити температуру на грядці.

8 липня: пора садити цвітну капусту -

Цвітна капуста потребує внесення добрив. У перший раз їх вносять через 15 днів після висадки розсади на грядку. Використовують готові мінеральні комплекси та органіку – розчин рідкого коров'яку. Ще через пару тижнів на грядку вносять нітрофоску і деревну золу, а в період формування головки овоча – суцвіть, що вживаються в їжу, вносять:

  • 30 г аміачної селітри;
  • 80 г суперфосфату;
  • 20 г калійвмісних добрив.

8 липня: пора садити цвітну капусту -

Для цвітної капусти потрібні бор і молібден. Про їх нестачі свідчить зовнішній вигляд культури: головки починають розсипатися, покриваються буруватим нальотом і зацвітають раніше часу. Пухкі головки капусти говорять про надлишок азоту в грунті.

Дата публикации: 7.12.18