29 червня: Місяць у Козерозі – урожай на порозі

За Місячним календарем 29 червня – сприятливий день для садово-городніх робіт. Посаджені в цей день насіння дають хороший урожай: плоди не будуть відрізнятися великими розмірами, зате зберігаються добре і довго, зберігають смакові якості.

29 червня: Місяць у Козерозі – урожай на порозі -

Рослини, посаджені в цей день, відрізняються дружними сходами, мають розвинену кореневу систему, хорошу витривалість і стійкість до хвороб, низьких температур навколишнього середовища. Саме тому день вважається сприятливим для посадки овочів-багатолітників:

  • хрону;
  • ревеню;
  • щавлю;
  • кореневої петрушки.

29 червня: Місяць у Козерозі – урожай на порозі -

29 червня: Місяць у Козерозі – урожай на порозі -

Цим культурам важливо до зими розвинути хорошу кореневу систему, щоб перенести морози, а навесні активно піти в зростання. У травні ви вже зможете насолоджуватися щавлевим супом.

4 секрету вирощування овочів-багаторічників

Щавель та інші овочеві культури з кореневою системою, глибоко йде в землю, висаджують на грядки, де він може рости до 3-4 років. Між рядами слід залишити 20-25 см. Насіння зашпаровують не більше ніж на глибину 2 див. Все, то потрібно рослині першим влітку і восени полив, прополка і розпушування грунту.

Ревінь має потужне кореневище, сама рослина невибаглива, легко переносить морози, тому при посадці його влітку легко перезимує, а навесні почне нарощувати зелену масу. Ревінь не потребує частої пересадки, тому в саду йому можна відвести тінистий куточок, де кущ спокійно буде рости і розвиватися протягом 8-10 років. Головне – щоб рослина не відчувало нестачу вологи.

Ревінь вимагає, щоб грунт був родючим, тому грунт добре удобрюють перед посадкою, вносячи на кожний кв. метр до 2-3 відер компосту, гною або перегною.

29 червня: Місяць у Козерозі – урожай на порозі -

Можна застосовувати мінеральні добрива. На 1 кв. метр вносять:

  • 30 г сульфату амонію або сечовини;
  • 30 г хлориду калію;
  • 60 г суперфосфату.

Регулярний полив і розпушування ґрунту – ось все, що потрібно для розвитку рослини.

Хрін редьки не солодший, але від цього не менш популярний в городах. Корінь використовують при приготуванні гострих заправок, а листя - для солінь і маринадів. У ньому міститься великий запас вітаміну С, гірчичного масла – звідси і гіркий смак і особливий запах.

Хрін має глибоко йде в грунт кореневище, діленням якого рослина розмножується. Кущ хрону легко перезимує в будь-яких умовах, тому його можна висаджувати влітку. Як багаторічного овоча хрін вирощують рідко – вже на другий рік коріння древеснеют, починають активно гілкуватися, тому стають непридатними в їжу.

29 червня: Місяць у Козерозі – урожай на порозі -

Хрін любить родючі ґрунти, тому вимагає внесення органічних і мінеральних добрив. На 1 кв. метр грядки вносять 1-2 відра компосту або перегною, 50 г суперфосфату, 20 г калійних добрив. Якщо грунти кислі – їх бажано вапнувати.

Багаторічні луки – батун, шніт-цибуля, багатоярусна цибуля не просто забезпечують свіжою зеленню все літо, але й красиво виглядають вчасно цвітіння, тому їх часто можна зустріти не лише в городі, але і в квітнику. Рослина може активно розвиватися протягом 4-5 років без пересадки, здатне перенести зимові морози, тому його висаджують влітку або на початку осені.

imagehere

У посушливу погоду луки потрібно регулярно поливати, на зиму надземну частину зрізують, тільки вносять на грядку мінеральні добрива: по 20 г сульфату калію і 50 г суперфосфату на 1 кв. метр.

Коренева петрушка в перший рік після посадки дасть ароматну зелень, а на другий рік – соковиті кореневища. Посіяна в червні петрушка до осені дасть хороші корені, на зиму грядку слід замульчувати перегноєм.

imagehere

При дотриманні всіх правил посадки і догляду багаторічні овочі легко перенесуть морози і навесні рушать в зростання, щоб порадувати хорошим урожаєм.

Дата публикации: 7.12.18