Зоряний ионопсодиум і секрети його вирощування

Ионопсодиум і на квітниках, і в контейнерах здається чарівною, трепетною і крихкою крихтою. Але він не такий простий. Це одне із самих скромних по цвітінню, але при цьому незмінно привертають увагу однорічних садових рослин. У стрімко заповнює прилавки садових центрів ионопсодиума є чимало і декоративних, та суто практичних переваг. Досягаючи у висоту не більше 10 см, він формує разюче пишну подушку з дрібних і ніби виділяють свіжість округлих листочків, на яких світяться зірочки квіток. Але основний козир ионопсодиума – поєднання зворушливого цвітіння з незвичайною тенелюбивостью і простотою вирощування.

Вишукана простота ионопсодиума

Ионопсодиум (Ionopsodium) – це однорічник заввишки від 5 до 10 см з яскраво забарвленою зеленню і дивно зворушливими квітками. Холодостійкі рослини розвиваються у вигляді сланкого пишного кущика з невеликих, цілісних, округлої або яйцевидної форми листків, які створюють дуже щільну і яскраву подушку. Забарвлення зелені насичений, трав'янистий, теплий. Квітконоси дуже стрункі, прямі, що тільки підкреслює тендітність квіток. Вони складаються всього з чотирьох пелюсток, близько 0,5 см в діаметрі, дуже миловидні, блідо-бузкові і ароматні. На тлі настільки щільного килимка зелені квітки виглядають як розсип яскравих зірочок.

Зоряний ионопсодиум і секрети його вирощування- ионопсодиум,догляд,вирощування,розмноження,декоративно-квітучі,почвопокривні,однорічні,квіти,фото

Єдиним недоліком ионопсодиума є достатньо короткий термін цвітіння. Він цвіте протягом місяця, у сприятливих умовах – 1,5 місяця, але тільки якщо не отримує достатнього догляду для того, щоб розтягнути барвисту хвилю цвітіння.

Використання ионопсодиума в ландшафтному дизайні:

  • для прикраси декоративних горщиків і незвичайних ємностей, контейнерів, віконних і балконних ящиків;
  • в якості низького подушечного рослини в кімнатних садах, змішаних композиціях в квіткарках, в поєднанні з більш високими чагарниками або деревними в горщиках і діжках в ролі «підвіяв»;
  • для оформлення доріжок і створення тимчасових бордюрів, заповнення щілин між камінням і плитами доріжках та майданчиках, для бордюрів навколо газону;
  • для озеленення притінених ділянок і ущелин в альпінарії, рокарії, під опорними стінками;
  • на передньому плані тінистих квітників в якості заповнювача пустот і текстурного акценту, в тіні під високими чагарниками і багаторічниками для маскування підстави пагонів;
  • у пейзажних плямах на газоні і галявинах з почвопокровников з іншими термінами цвітіння.

Умови, комфортні ионопсодиуму

Ионопсодиум незважаючи на свої крихітні розміри є досить витривалим і некапризным рослиною. Цей літник з округлими листочками і численними квітками всього до 6 мм в діаметрі, що сидять на тонких квітконосах незважаючи на гадану крихкість чудово виносить нічні похолодання і навіть легкі приморозки. Та й умови вирощування для нього підібрати дуже легко.

Ионопсодиум, на відміну від більшості літників є рослиною тіньолюбних і некомфортно себе почуває на сонячних локаціях. Він найбільш яскраво цвіте і швидко росте тільки в досить затишній, розсіяною півтіні. Підбираючи умови освітлення, орієнтуйтеся на півтінь, розсіяне комбіноване освітлення, місця, в яких на ионопсодиум не будуть потрапляти прямі сонячні промені.

Зазвичай ионопсодиум висаджують в затінених місцях саду, в ущелинах між великими валунами, у північній частині альпінарію, а також використовують для прикраси доріжок і створення квітучих плям на газону або їх обрамлення. Дуже хороший він і в контейнерній культурі: його можна використовувати в якості рослини, яке може внести свіжість і пожвавлення в будь притененный куточок.

Враховуючи скромні розміри ионопсодиума, місце посадки потрібно вибирати уважно. Ця культура легко губиться на тлі великоквіткових літників і на квітниках при посадці одиноких рослин, але при розміщенні групою створює разюче гарні текстури. Хороший ионопсодиум і в сольних партіях: далеко від конкурентів він виробляє дивно яскраве враження.

Вибір грунту

Цей літник не дуже добре реагує на занадто сухі умови та нестачу вологи. Йому необхідно забезпечити добре дреновані грунти, пухкі і легкі по своїй текстурі, але все ж досить свіжі. Ионопсодиум краще цвіте в супіщаних ґрунтах, але може активно розвиватися і в суглинках. Цей літник можна вирощувати в дуже щільною, заболоченою, «запущеній» ґрунті. А ось до поживності грунту ионопсодиум не занадто вимогливий.

Зоряний ионопсодиум і секрети його вирощування- ионопсодиум,догляд,вирощування,розмноження,декоративно-квітучі,почвопокривні,однорічні,квіти,фото

Особливості догляду за ионопсодиумом

Догляд за ионопсодиумом фактично зводиться до підтримання постійної, хоча б легкої вологості грунту. І зростаючі в окремих контейнерах та у відкритому грунті рослини з вдячністю відгукнуться на своєчасний полив. Посухи ионопсодиум не боїться, але лише короткочасною. Пересихання грунту не дуже сприятливо позначається на тривалості періоду цвітіння, який може різко скоротитися. Саме тому з початку цвітіння для цього летника краще вводити профілактичні поливи з частотою хоча б 1 раз в тиждень. Ростуть у контейнерах ионопсодиумы поливають щодня.

Оскільки ионопсодиум зростає у формі дуже щільною подушки, він сам не дає шансу бур'янам. Прополки потрібні тільки якщо бур'янисті трави активно розвиваються після висадки розсади і поки сходи ще не зміцніли і не загустились. Розпушування ґрунту і мульчування цій культурі не знадобляться. Як і підживлення – ионопсодиуму цілком достатньо хоча б злегка поживного грунту.

Зоряний ионопсодиум і секрети його вирощування- ионопсодиум,догляд,вирощування,розмноження,декоративно-квітучі,почвопокривні,однорічні,квіти,фото

Вам самостійно доведеться подбає крім поливів тільки про продовження цвітіння ионопсодиумов. Для цього невеликого однолетника досить прищипувати верхівки пагонів після цвітіння або провести легку стрижку – і ионопсодиум знову через кілька тижнів зацвіте повторно. А тим, хто закохався в ніжність зоряного цвітіння і хоче насолоджуватися ним якомога довше, потрібно протягом червня та липня підсівати насіння для отримання розсади, якою можна буде заміщати перші посадки протягом усього сезону до заморозків.

Шкідники і захворювання ионопсодиума

Цей однорічник практично невразливим до захворювань і шкідників. Єдиний виняток становить сіра гниль, яка дуже швидко поширюється по рослині в умовах перезволоження субстрату. Крім того, при сусідстві з хворими культурами у дрібного летника досить швидко відбувається зараження борошнистою росою листя. При появі на квітниках або в кімнатних садах хоча б на одній рослині ознак борошнистої роси необхідно відразу ж приймати заходи по її профілактиці на ионопсодиумах (обприскати посадки інсектицидами).

Розмноження ионопсодиума

Цей однорічник невеликої висоти розмножують лише одним методом – насінням. Ионопсодиум можна висівати безпосередньо в грунт або виростити рослину через розсаду, домагаючись набагато більш раннього початку цвітіння. Але оскільки ионопсодиум не дуже добре реагує на пересадку, посів безпосередньо на місці вирощування краще. Пізніх строків посіву та відтягування періоду цвітіння при цьому бояться не варто, адже у цієї культури прискорений цикл вегетації і літник зацвіте через кілька тижнів після того, як з'являться перші сходи.

На розсаду найкраще висівати насіння ионопсодиума в квітні і травні, лише злегка прикриваючи їх шаром просіяного грунту. Посіви в грунт в умовах середньої смуги можна здійснювати тільки в кінці травня-червні.

Зоряний ионопсодиум і секрети його вирощування- ионопсодиум,догляд,вирощування,розмноження,декоративно-квітучі,почвопокривні,однорічні,квіти,фото

Оптимальна температура для проростання насіння – 13-17 градусів тепла, при цьому ионопсодиумы не «прокльовується» досить довго і весь процес від висіву до появи сходів може тривати до 3 тижнів. Вирощуванні молодих сходів стандартне – з проріджуванням, прополками і поливом.

Дата публикации: 10.04.17