Зелений килим солейроліі

Деякі кімнатні рослини ми бачимо часто, але назви їх майже ніхто не знає. До таких належить і солейролія або хелксина. Нерідко її плутають з нертера, адже обидва рослини низькі з дрібними листочками.

Зелений килим солейроліі-

© karindalziel

Відноситься солейролія до сімейства кропив'яних. Рід названий на честь капітана Солейроля, який відкрив цю рослину. Розростаючись, вона вкриває всю поверхню грунту і красиво звисає з вазона. Квітки поодинокі, дрібні і непоказні. Листочки округлі, дуже дрібні, близько 0,5 див. Але в цілому рослина дуже привабливо, швидко зростає. Виведені сорти з сріблястими і золотистими листочками. Висота — не більше 5 см, тому іноді її називають травичкою. Оптимальна температура для вирощування солейроліі у весняно-літній період — 18-25 градусів, взимку — близько 20, але не нижче 10. Розміщують її на добре освітлених місцях, але влітку притіняють від прямих сонячних променів. Виносить вона і півтіні, добре росте на північних вікнах. Поливають солейролію м'якою водою піддон, рясно навесні і влітку і трохи менше — взимку. Якщо хоч раз забудете полити, вона може загинути.

Зелений килим солейроліі-

© Kirus von Surik

Дуже любить обприскування. Але взимку, щоб не спровокувати розвиток гнилі, обприскування припиняють. З березня по вересень кожні 2 тижні солейролію підгодовують комплексним добривом для декоративно-листяних рослин. Пересаджують щорічно навесні в пухкий вологий грунт в неглибокі широкі ємності, оскільки її коренева система поверхнева. Землесуміш — по 1 частини глинистої, листової землі і піску. Обов'язково потрібний дренаж. Через 2-3 роки солейролія втрачає декоративність, тому її потрібно омолоджувати, висаджуючи молоді черешки. Шкідниками уражається рідко. Невибаглива у догляді. Щоб не витягувалися гілочки, необхідно регулярне прищипування.

Розмножують солейролію навесні під час пересаджування поділом куща або живцями, які поміщають у вологий субстрат по кілька в один горщик. Для кращого укорінення живці можна прикрити скляним ковпаком або поліетиленовим пакетом.

Зелений килим солейроліі-

© Elina

Це рослина нерідко вирощують в тераріумах і в садах у пляшках, розміщують у підвісних вазах, висаджують у великих горщиках разом з великими рослинами, особливо з голим стеблом. Солейролія, розростаючись, може перешкодити зростанню інших невеликих рослин. До речі, солейролія інтенсивно поглинає вуглекислий газ і інші шкідливі речовини, в той же час виділяючи багато кисню.

Дата публикации: 9.04.17