Запашні грона мускарі

Гадючий лук, Мишачий гіацинт, Мускарі. Ці назви вказують на невеликі розміри рослини. Виростає воно всього на 12-20 див. Квітки теж дуже дрібні — білого, блакитного і синього кольорів. Групові посадки мускарі — це неповторне видовище. Щільні суцвіття схожі на грона дрібних яскравих ягід на тоненьких стебельцях. Квітки — як маленькі дзвіночки. Вони запашні, тому і назва рослини походить від слова «мускус».

Запашні грона мускарі-

© Juni

Після цвітіння мускарі, яке припадає на квітень—червень, рослина переходить в період спокою, щоб відродитися в наступному році. Цвітіння хоч і нетривалий, але раннє. До речі, мускарі часто зустрічається і в дикій природі.

Мускарі — рослина багаторічна. Серед 40 його видів самий декоративний, ймовірно, мускарі вірменський. У нього дуже довгі суцвіття синьо-бузкового кольору. На одному суцвітті може бути до 50 квіток.Розмножують мускарі насінням і цибулиною-дитинкою, що значно легше, тому що рослина швидко нарощує дочірні цибулини. Вже через кілька років кущики перетворяться в густий килим. Тому раз у 3-4 роки їх доведеться розсаджувати. Цибулини висаджують у вересні—жовтні на глибину 3-7 см (залежно від розміру) на відстані 5-10 див. Ділити посадки також краще в першій половині осені. Рослина може давати самосів. При посадці насінням мускарі почне цвісти тільки на 2-3-й рік. Для посадки вибирають сонячні і напівзатінених місця. У зв'язку з цим симпатичне рослину можна висаджувати і між деревами. Адже коли крони покриються листям, мускарі вже відцвіте. Вихід дуже простий. Може рости на будь-яких грунтах, але більш великі цибулини і більш рясне цвітіння будуть на родючих землях. Рослина дуже зимостійка. Не любить застою води біля коренів (це може привести до загнивання цибулин).

Запашні грона мускарі-

© Fizykaa

Мускарі ідеально підходить для створення альпійських гірок, як бордюрна рослина, як ущільнювач між великими квітами, висаджують його і вздовж доріжок. Хорошими партнерами для мускарі стануть інші цибулинні квіти. Його синій колір чудово поєднується з жовтим і червоним. А ще – підходить для зрізання, з нього можна створювати оригінальні букети і мініатюрні композиції. Зрізати суцвіття можна, коли розкриються нижні квіти. Перш ніж поставити їх у воду, треба підрізати кінчики. Мишачий гіацинт також успішно вирощують у кімнатних умовах.

І ще про одну важливу особливості цієї рослини треба знати. Воно містить отруйні речовини, тому працюйте з ним в рукавичках.

Запашні грона мускарі-

© TANAKA Juuyoh