Який доглядати за ефіопської каллой в домашніх умовах

Здрастуйте, дорогі читачі! Поговоримо про калле ефіопської, інша назва якої –зантедеския. Це багаторічна рослина також іноді називають аронником, або белокрыльником. Калла ефіопська догляд в домашніх умовах вимагає однаковий незалежно від виду, а бувають ці квіти такими:

Різні види

Який доглядати за ефіопської каллой в домашніх умовах-
  1. Зелена богиня. У цього виду двокольорове покривало, центральна частина «воронки» квітки біла, а інша поверхня ніжно-зелена. Вона майже не відрізняється від кольору листя.
  2. Рожевий туман. Ці квіти рожевого кольору.
  3. Червоне бажання. Покривало квітки біле, а суцвіття-качан має насичений червоний колір.
  4. Білий парус. Це, мабуть, самий популярний вид. Він відрізняється дуже великим розміром білосніжного покривала квітки.

Рослину можна вирощувати як в домашніх умовах, так і у відкритому грунті. При цьому домашні квіти не пахнуть, а в саду, навпаки, пахнуть солодкуватим ароматом.

Особливості догляду

Який доглядати за ефіопської каллой в домашніх умовах-

- Калла ефіопська біла любить яскраве розсіяне освітлення впродовж 12 годин в день. Домашні кали взимку додатково подсвечивайте лампою. На південній стороні квартири або будинку ця квітка не ставте, так як прямі сонячні промені він переносить погано. Також красуня «панічно» боїться протягів і різких перепадів температури.

- Рослина любить вологий грунт, тому в період активного росту поливайте її помірно, а під час цвітіння – рясно. Цій квітці потрібна висока вологість навколишнього повітря, тому щодня обприскуйте її теплою водою.

- Найбільш підходящою грунтом є універсальний грунт для квітучих кімнатних рослин, який продається у всіх квіткових магазинах.

Час цвітіння

Який доглядати за ефіопської каллой в домашніх умовах-

Калла домашня зазвичай зацвітає в жовтні, а скидає свій красивий наряд в травні.

Зазвичай кожна квітка не опадає протягом півтора місяців. Якщо зріжете підлозі-розпустилася бутон і поставите його у вазу з водою, то він може не в'янути два тижні і більше. Починаючи з середини квітня нові квіти з'являються все рідше, а до кінця травня цвітіння кали повністю припиняється до наступного жовтня. Під час цвітіння красуню обов'язково систематично підгодовуйте рідкими добривами. Під час цвітіння цієї рослини потрібно більше фосфору, а під час активного росту — азоту.

Пересадка і розмноження

Який доглядати за ефіопської каллой в домашніх умовах-

Як посадити це рослина? Квітка пересаджуйте щорічно. Найкраще це робити в липні-серпні. При кожній пересадці вибирайте новий горщик з урахуванням розмірів цибулини квітки. Не пересаджуйте квітка в занадто широкі горщики. Діаметр горщика повинен бути лише на пару сантиметрів більше діаметра кореневої системи рослини.

Розмножувати каллу ефіопську ви можете методом ділення куща під час пересадки. В цей час обережно відокремте бічні відростки кореневої системи і посадіть їх в невеликі горщики.

Можливі хвороби

Який доглядати за ефіопської каллой в домашніх умовах-

Найчастіше калла домашня захворює через забудькуватість недосвідчених квітникарів. Їх помилка полягає в тому, що вони після завершення цвітіння продовжують рясно поливати рослину. Між тим у цей час вона впадає в стан спокою. Коренева система виявляється підтопленої і швидко починає підгнивати. Друга причина – це протяги і неприпустимі перепади температури повітря.

Якщо горщик виявився занадто тісним або широким для кали, то вона не буде цвісти. Відсутністю цвітіння ця рослина реагує і на слабке освітлення. Це ж саме може статися при неправильному веденні підживлення.

Слід сказати, що ця рослина практично ніколи не вражають шкідливі комахи. Тільки в рідкісних випадках серед її листя заводиться павутинний кліщ. У цьому випадку просто промийте рослина мильним розчином, а потім змийте залишки мила чистою теплою водою.

Проявіть обережність

Який доглядати за ефіопської каллой в домашніх умовах-

Не забувайте, що сік цього екзота отруйний. При потраплянні його на шкіру можуть виникнути виразкові запалення. Потрапляння ж соку в ротову порожнину у людини і тварини викликає набряк слизової оболонки горла та гортані, харчове отруєння з нудотою і блювотою, а також гострий розлад шлунка.

Калла ефіопська цвіте вісім місяців в році, що робить її популярною у квіткарів. Однак якщо у вашій сім'ї є діти, то варто утриматися від вирощування кали до тих пір, поки діти не підростуть.

Дата публикации: 16.09.18