Які квіти можна посадити восени в саду

Зміст:

  1. Плюси осіннього садіння
  2. Разукрасим весну
  3. Додамо фарб в літо
  4. Похмура осінь – не наш варіант
  5. Нагадування

Вітаю Вас, шановні дачники, в цей теплий осінній день. Урожай на городі вже, в принципі, зібраний, в саду залишилися хіба що пізні груші та зимові яблука, ділянка прибраний, а руки за інерцією тягнуться до землі. Саме час подбати на майбутній рік про красу, цвітінні і пахощі на своїй дачі.

Які квіти можна посадити восени в саду-

Щоб з першою відлигою і до самих холодів на дачі або в саду, крім різноманітності плодів, панувало буйство фарб і ароматів, я розповім Вам про ті багаторічні квіти, які садять восени: їх назви, фото, як і коли це робити.

Плюси осіннього садіння

Чому саме восени? Хтось із Вас вважає, що краще навесні? Зараз я змушу Вас сумніватися у цьому!

Перший плюс. Саме восени Ви можете більш ґрунтовно підійти до наведення краси. З самої ранньої весни наступають турботи про врожай: перекопування, садіння, підживлення і багато, багато іншого – не мені Вам розповідати.

А восени, як правило, вже до середини вересня, більшість важностей ведення городу зроблені, і у Вас є більше часу обміркувати, які квіти садити, більше часу приділити посадці і догляду. Як наслідок – продуманий, красивий квітник. А з нашою допомогою він взагалі буде чудовий, квітучий без перерви з середини березня і до перших снігопадів. Аргумент?

Які квіти можна посадити восени в саду-

Другий плюс. Земля добре прогріта літнім сонечком, а температура повітря, щодо весни, значно стабільніше. Так і сезонні опади забезпечують відповідну вологість як грунту, так і повітря. У таких сприятливих умовах хоч цибулини, хоч насіння, чудово приживаються.

Третій плюс. Висаджені восени, на зиму, багаторічники, по суті, загартовуються. Та й навесні їм треба звикати до Вашої землі, а так, прокинувшись відразу в новому грунті, вони вже готові радувати Вас свої цвітінням.

Звичайно, не кожен багаторічник зацвіте в перший же рік. Але я підібрав саме ті, які в найближчий сезон, кожен у свій час, розфарбують фарбами навколишній Вас світ.

Разукрасим весну

Ну що ж, нам треба, щоб перші фарби на нашій ділянці з'явилися ще цятками на сірому, талому весняному снігу. Для цього нам знадобляться, в основному, цибулинні і первоцвіти. Давайте разом виберемо ті, що цвітуть рано навесні.

Які квіти можна посадити восени в саду-

Нам підходять гіацинти, крокуси, нарциси, тюльпани, мускарі, хіонодокси, пушкиния, сцилла, а між них, до речі, відмінно виглядатимуть садові примули і анемони.

Які квіти можна посадити восени в саду-

Цибулинні восени висаджують у ґрунт із самого вересня і до кінця жовтня, в залежності від кліматичних умов Вашого регіону. Тобто, само собою, в Сибіру і на Уралі це треба робити значно раніше, ніж, наприклад, в тому ж Підмосков'ї. Оптимально підібрати такий час, щоб до морозів залишалося 3-4 тижні. Але надто вже заздалегідь теж не варто, адже рослини можуть почати проростати, і з настанням морозів, власне кажучи, їх історія і закінчиться.

Які квіти можна посадити восени в саду-

Так само з самого початку вересня можете приступати до поділу коренів ірисів. Складності ніякої: вирийте, і Вам сама форма кореневищ підкаже, що і де можна відокремити. Порада: перед тим, як висадити відокремлені кореневища, обробіть їх попелом – так Ви і попередьте деякі захворювання, і трохи підгодуйте органікою. До речі, точно так само, в цей же час, можете зайнятися півоніями і весеннецветущими флоксами.

Які квіти можна посадити восени в саду-

Додайте в клумбу насіння, знову ж таки, весеннецветущих флоксів, настурций, маку, лиатриса, наперстянки і, мабуть, досить.

Додамо фарб в літо

Про весняному цвітінні ми потурбувалися, займемося річним. Друга половина вересня – саме час, щоб ділити і висаджувати дельфініуми, рудбекії, аквілегії. У цей же період додамо і насіння ромашки, льону, лаванди, нагідки, волошки і гвоздики.

Які квіти можна посадити восени в саду-

Приблизно за 2-3 тижні до настання морозів висадимо садові лілії і лилейники. До речі, цибулини перших, тобто лілій, обов'язково пересаджуйте на нове місце не рідше, ніж раз у три роки, можете навіть раз на два роки.

Які квіти можна посадити восени в саду-

Лілейники ж цілком ростуть і радують око до п'яти років на одному місці, розростаючись за цей час до неймовірності. Так що стежте за ними, а то це такі хлопці, що задушать всю клумбу.

Похмура осінь – не наш варіант

Ось і літо у нас вже все в цвіту. Залишилося прикрасити сумовиту осінь, і справу зроблено. До речі, саме осінні квіти, як ніякі інші, розфарбують квітник, без перебільшення, буйством фарб, адже осінні багаторічники, наситившись за літо сонцем, квіти викидають самих яскравих і строкатих забарвлень.

Єдина складність в тому, що якраз зараз, коли ми зібралися формувати безперебійно квітучу клумбу, осінні багаторічники саме в цвіту, тому при їх посадки або пересадки треба бути гранично акуратними, щоб ні на йоту не пошкодити коріння.

Давайте не будемо далеко ходити, і виберемо, само собою, айстри, очиток, кореопсисы і геленіум. Але яка ж осінь без хризантем? Обов'язково посадіть та їх!

Які квіти можна посадити восени в саду-

А знаєте, що класно було б доповнити наше різнобарв'я? Напевно Ви бачили і знаєте – це ліхтарики. Звуться вони физалисом, але навіть називаючи їх по-народному, будь-який продавець квітів Вас зрозуміє.

Вибране нами час як раз чудово підходить, щоб посадити насіння ліхтарика, а вже в наступному сезоні розчулюватися надзвичайно красивим і незвичайним квітам і, до речі, їстівним і навіть смачним плодам.

Які квіти можна посадити восени в саду-

Хочете прикрасити осінь більш різноманітно і нестандартно? Підписуйтесь на наш блог або шукайте на сайті статтю, де ми разом з читачами вибираємо найбільш цікаві квіти, квітучі саме восени.

Нагадування

Думаю, Ви і так в курсі, як висаджувати вибрані нами і Вами багаторічники. На всяк випадок нагадаю, що посадкову яму і грунт в ній краще підготувати заздалегідь: розпушити, удобрити або підгодувати, а може навіть і обробити антибіотиками – дивлячись яка вона у Вас. Але це Ви напевно знаєте краще за мене. Тільки обов'язково пам'ятайте, що ні в якому разі восени не вносите добрива, що містять азот, інакше замість сну рослина піде в бурхливе зростання. Варіант в зиму – фосфор і калій.

Обрані нами разом квіти будуть з першим теплом і до самих морозів радувати Вам фарбами і ароматом. Сподіваюся, мені вдалося Вас переконати в тому, то осіння посадка в даному випадку краще – плюси, по-моєму, очевидні. Насолоджуйтесь красою самі і діліться з друзями, відправивши у соціальних мережах їм посилання на нас.

Всього доброго.

Максим Колесніченко

Дата публикации: 16.09.18