Як зняти в'юнкі рослини з фасаду?

Озеленення фасадів сьогодні вважається невід'ємною частиною барвистого і гармонійного оформлення саду в цілому. Використання ліан для часткового або повного озеленення фасаду будинку дозволяє, з одного боку, візуально поєднати споруду з барвистими садовими ансамблями, а з іншого боку – поліпшити її тепло - і вітро захист.

Але іноді в'юнкі рослини, які використовують для прикраси фасаду, призводять зовсім не до бажаних результатів. Надмірне зростання, створення занадто щільного покриву, пошкодження матеріалів або перекриття доступу до світла – які б не були причини того, що ваш плющ, дівочий виноград або інші ліани потрібно прибирати з фасаду, зробити це буде аж ніяк не так просто: вертикальні озеленювачі створюють щільний покрив, зняття якого вимагає чималих фізичних зусиль.

Як зняти в'юнкі рослини з фасаду?- ліана,в'юнкі рослини,зняття,фасаду,очищення,стіни,догляд,фото

Для того щоб звільнити стіну, огорожу або фасад будинку від будь-яких витких рослин доведеться запастися часом і терпінням. І при цьому нікуди не поспішати: в цьому процесі краще почекати, але витратити менше сил, ніж намагатися все встигнути відразу.

Процес очищення фасаду від озеленювачів поділяється на 3 етапи:

Етап 1. Зняття ліан

Перший етап очищення фасаду від озеленювачів – зняття великих пагонів. Вам доведеться потрудитися і обірвати, обрізати зі стін буквально всі гілочки вашої ліани. Рухатися краще зверху вниз, починаючи з самих важкодоступних місць. Працювати при цьому потрібно акуратно, щоб не заподіяти шкоди не тільки матеріалів обробки самого будинку, але і дотримуватися всіх необхідних правил безпеки.

Перш ніж братися за процес розчищення фасаду від ліан, обов'язково захистіть руки рукавичками і довгими рукавами щільного одягу і не забудьте надіти захисні окуляри.

 

Як зняти в'юнкі рослини з фасаду?- ліана,в'юнкі рослини,зняття,фасаду,очищення,стіни,догляд,фото

Етап 2. Очікування і сушка

Знявши всі пагони з фасаду, візьміть паузу на кілька тижнів. Залиште все як є. Решту частини рослини не варто поспішати знімати цю ж хвилину, щоб добитися ідеальної естетики і забути про зеленому покривалі. Зелений екран створювався не за один місяць, та зняти його за день не вийде. Якщо ви дасте кілька тижнів на висихання, сухі залишки, у тому числі і листя, буде дуже легко зняти спеціальними пристосуваннями, відчистити з мінімальними зусиллями.

Етап 3. Остаточна чистка «дрібниць»

На третьому етапі проведіть чистку всіх сухих рослинних залишків зеленого покриття. Для цього можна скористатися простою сухою щіткою з сталевий щетиною або придбати спеціальну насадку для перфоратора. На цьому етапі потрібно зняти весь рослинний сміття, планомірно, сантиметр за сантиметром привівши в порядок поверхню фасаду. При можливості помийте поверхні (якщо матеріали дозволяють мокру прибирання). Особливу увагу потрібно приділити вікнах, балконах, водостоків, декоративним елементам, інших конструкцій, які постраждали від озеленення та потребують додаткових заходів.

Як зняти в'юнкі рослини з фасаду?- ліана,в'юнкі рослини,зняття,фасаду,очищення,стіни,догляд,фото

Але тільки зняттям процес позбавлення від озеленювачів не закінчується:

  • як тільки ви знімете всі залишаються сліди рослин зі стіни, уважно огляньте покриття і зазначте, які саме реставраційні роботи потрібно буде зробити;
  • чищення фасаду завершіть реконструкцією пошкодженої штукатурки, зароблянням нерівностей, грунтовкою, обробкою проступивших плям;
  • проведіть оновлення декоративних характеристик покриття фасаду – фарбування, обробку просоченнями та ін