Як виростити фінікову пальму з кісточки

Фінікова пальма — одна з кращих декоративних рослин — вічнозелене, з безперервно утворюються на вершині стебла красивими розлогими листям. У природі висота цього дерева коливається від 12 до 30 м, стовбур майже прямий, «волохатий».

Як виростити фінікову пальму з кісточки-

Батьківщиною фінікової пальми вважають Північну Африку і Аравію, де її вирощують вже більше 5000 років. Також фінікові пальми поширені на півдні Європи і в центральній Америці, куди вони потрапили ще у часи Колумба.

В арабських країнах і у багатьох народів Африки фінік вважається одним з основних продуктів харчування. Користь фініка відома дуже давно: у плодах міститься величезна кількість мікроелементів і вітамінів.

Як виростити фінікову пальму з кісточки-

Ви можете виростити справжню фінікову пальму з кісточки фініка, яку купили в магазині.

Так, це дійсно так. Тільки вам доведеться запастися терпінням. Кісточка проросте через три місяці, а красиві розлогі з'являться листя на рослині тільки через кілька років. Але якщо ви будете терплячі, то при правильному догляді з кісточки може вирости дерево до 2 м заввишки.

Як самостійно виростити фінікову пальму з кісточки

Посадіть кілька кісточок від фініків вертикально в землю так, щоб верхня частина кісточок була закрита землею на 1 див. Добре проростають фінікові кісточки в суміші з сирої тирси, торфу і піску в співвідношенні 1:1:1. Зверху прикрийте цю суміш болотним білим мохом (сфагнумом).

До появи паростків тримайте горщик в теплому місці при температурі не нижче 25°С. Слідкуйте за тим, щоб земля була вологою. Паростки можуть з'явитися через 1-3 місяці. Цей строк залежить від того, наскільки були висушені плоди фініка. Свіжі плоди проростають в природі через 1 місяць.

Щоб прискорити появу паростків, потримайте фінікові кісточки перед посадкою кілька хвилин у гарячій воді (80°С) або трохи потріть їх наждачним папером. Якщо в щільній оболонці кісточки з'являться тріщини, усередину швидше потрапить волога і кісточка швидше проросте.

Як виростити фінікову пальму з кісточки-

Після того, як паростки підростуть на висоту 10-15 см, їх можна розсадити в окремі невеликі горщики. Грунт для фінікової пальми повинна складатися з дернової, листової землі, перегною, торф'яної землі і піску (2 : 2 : 4 : 1 : 2). Бажано в горщик додати трохи подрібненого деревного вугілля.

Молоді рослини слід пересаджувати щороку, а пальми, які досягли 5-річного віку, пересаджують раз на кілька років – тоді, коли корені заповнять весь горщик або діжку і починають вилазити за межі ємності. При пересадці частина коренів утворюють повстяний шар зрізують гострим ножем, щоб рослина вмістилося в новому горщику. Дренаж в горщику повинен бути дуже хорошим.

Фінікова пальма любить яскраве, освітлене сонцем місце і свіже повітря. Тому влітку рослину потрібно виносити на балкон або терасу. Влітку фінік дуже рясно поливають. Не можна допускати пересихання грунту. Від нестачі вологи листя опускаються і вже не можуть відновити свій колишній вигляд. Рослина має потребу в частому обприскуванні водою кімнатної температури.

Як виростити фінікову пальму з кісточки-

Підгодівлю потрібно обов'язково проводити з квітня по вересень щотижня, так як фінік дуже швидко витрачає поживні речовини в період росту.

Незважаючи на те, що фінікова пальма родом з жарких оазисів північної Африки і Арабського півострова, взимку їй потрібна прохолода 12-14 °С і помірний полив.

В природних умовах красиві перисті листки з'являються на пальмі на 3 рік, а в домашніх умовах це може відбутися і років через п'ять. Щоб листя росли рівномірно по всій кроні, горщик треба повертати до сонця так, щоб стрілка листа була направлена в кімнату.

У фінікової пальми, так само як і у інших видів пальм, є тільки одна точка зростання – на верхівці стовбура. Тому пальму можна підрізати або якось формувати її крону.

Звичайна фінікова пальма в домашніх умовах зростає дуже повільно і рідко виростає вище 2 м. Але це досить велика рослина, яка може з часом вирости з розмірів вашої квартири і вам доведеться підшукувати для нього більш просторе місце проживання.

В домашніх умовах фінікова пальма не плодоносить.

Як виростити фінікову пальму з кісточки-

Проблеми при вирощуванні фінікової пальми

Проблема Причина Як усунути
Жовтіюче листя Недостатній полив Влітку коріння не можна допускати пересихання земляної грудки
Коричневі кінчики листя Занадто сухе повітря В жарку погоду регулярно обприскуйте листя. Інші можливі причини – недостатній полив, холодне повітря
Коричневі плями на листі. Перезволоження грунту або використання дуже жорсткої води. Обмежте полив і використовуйте тільки відстояну воду кімнатної температури (18-20°С) навіть якщо температура повітря в приміщенні нижче.
Жовтіють листя Недолік поживних речовин Регулярна щотижнева підживлення пальми.
Листи стають блідими Занадто яскраве освітлення Влітку пальму потрібно злегка притіняти від яскравого полуденного сонця.
Коричневі нижні листки Нижнє листя з віком темніють і відмирають Старі листя обрізають гострим ножем.
Коричневі листя Перезволоження ґрунту і у пальми починають загнивати коріння Необхідно витягнути пальму з горщика і оглянути кореневу систему – якщо всі корені водянисті і потемнілі, то на жаль рослина вже практично загинуло і його доведеться викинути. Якщо є і живі корені, то відріжте всі загиблі і пошкоджені корені, місця зрізу присипте товченим вугіллям. Посадіть пальму в свіжу грунт.

Шкідники - фінікові пальми можуть бути піддані нападу щитівки, павутинного кліща і борошнистого червця.

Дата публикации: 16.09.18