Як садити і доглядати за багаторічним люпином. Фото це чудового квітки

Будь дачник (особливо, якщо він тільки на початку шляху освоєння дачних хитрощів) шукає, що б таке посадити, щоб було не клопітно і давало 100% урожай. Що стосується кольорів, люпин як раз з цієї категорії. Не клопітно і результативно.

Як садити і доглядати за багаторічним люпином. Фото це чудового квітки-

 

Коли-то люпин використовували виключно в сільсько/ господарських цілях, а тепер це один з улюблених кольорів кожного затятого квітникаря.

А любити його є за що. Ця рослина не тільки радує око, але і приносить величезну користь ґрунті. Яку ж користь і за що так люблять цей квітка садівники, дізнаєтеся в цій статті.

Люпин багаторічний посадка і догляд фото цієї рослини привернуло мене відразу ж після покупки садової ділянки. З північної сторони мій ділянка нічим не був обгороджений, і сусідка, щоб намітити межі посадила замість огорожі ці самі квіти. В довжину вони зросли до 1.5 м і в якості огорожі виглядали шикарно. Вона-то мені і розкрила чудові особливості цієї квітки.

Особливості люпину

Батьківщиною його є Америка. «Lupus» з латынского перекладається як «вовк» чому в народі цю рослину називають ще вовчими бобами. Крім того, що квіти люпину не вибагливі у догляді, вони ще й раз посаджені, радують око 4-5 років. Але це, якщо мова йде про багаторічному рослині. Налічується близько двохсот видів цього чарівного квітки.

Це ідеальне рослина для розкішних квіткових композицій. Адже квітки мають багату колірну забарвлення: синій, червоний, рожевий, білий... Це відмінний квітка для клумб, який шикарно виглядає як поодинці, так і разом з іншими багаторічниками. Тому не треба довго думати над питанням, що посадити поруч. Він гармонує практично з будь-яким квітучим і не квітучою рослиною. Єдине пам'ятайте, що люпин цвіте два рази, тому є сенс посадити його вглиб клумби, а не на перший ряд, т. к. відцвілі квіти виглядають не дуже.

Як садити і доглядати за багаторічним люпином. Фото це чудового квітки-

Проте досвідчені садівники рекомендують вирощувати його саме на садових ділянках, ніж клумбах. А все тому, що на коренях цієї квітки є освіти, який є джерелом для розмноження деяких бактерій, які благотворно впливають на склад ґрунту. Саме тому, часом, на ділянках можна побачити люпин в самих непередбачуваних місцях. В залежності від виду, квітка може бути, як однорічних, так і дворічна. Однорічні люпин (гібридний, карликовий і т. д.) найчастіше вирощують в якості сидератів.

Квітки однорічників мають синій колір, або в поєднанні бузкового з білим. Сині люпин мають безліч відтінків. Найпоширенішими видами однорічних є:

- білий люпин: самозапильна рослина, яка добре переносить як спеку, так і холод. У висоту виростає до 2м.

- жовтий: теплолюбна рослина до 1 м у висоту

- вузьколистий:.

До ходових багаторічників відносять:

- багатолистний: зимостійка, самозапильна рослина.

- деревовидний люпин: виростає до 2 м в довжину.

Високорослі види цієї квітки потребують підгортанні – присыпании землею оголилися коренів. А також в опорі, якщо у вашій місцевості бувають сильні вітри.

Як садити і доглядати за багаторічним люпином. Фото це чудового квітки-

Як вже було сказано, люпин - це не просто красивий квітка, а рослина, коренева система якого, удобрює грунт. Завдяки великій кількості зеленої маси і поживним бобам, ця рослина вважають найкращою кормовою культурою. Крім того – ця квітка служить основним інгредієнтом для деяких лікувальних і косметичних препаратів. Навіть рибалки відкрили чудове властивість люпину бути хорошою приманкою. Також не можна не сказати про перегної листя і стебел цієї рослини. Даний перегній – це збалансоване добриво для овочевих і плодових культур.

Однак при всіх перевагах люпину, у нього є і недолік. Це його самосів з-за чого він може зайняти територію на свій розсуд, а не за бажанням власників ділянки. Ще до особливостей можна віднести їх плоди у вигляді бобів, які утворюються після цвітіння. При дозріванні ці плоди лопаються і самовільно розкидає насіння – дрібні зернятка.

Ідеальний грунт для люпину

Щоб люпин радував своєю красою на 100%, йому потрібна підходяща для зростання і цвітіння грунт. Ідеальною для цього буде слабокисла або лужна суглинистий грунт. У надмірно кислому грунті рослина виросте бляклим і слабким. А лужна грунт причина захворювання хлорозом (листя жовтіє, а прожилки залишаються зеленими).

У першому випадку необхідно внести в грунт вапняне борошно (5 кг на 1 кв. м). А в другому випадку потрібно полив грунту слабким кислим розчином, або ж доведеться додати торф.

Як садити і доглядати за багаторічним люпином. Фото це чудового квітки-

Способи посадки і розмноження

Посадка люпину проводиться або насінням відразу в грунт, або ж розсадою, вирощеною в домашніх умовах. Однак, покупні насіння дають малий відсоток схожості. Після покупки, насіння варто замочити в розчині 50% фундазолу.

Осінь і весна – ті сезони, коли можна садити люпин. Посадка восени тільки насінням, а навесні або насінням, або розсадою. Якщо вирішили посадити восени, то цвітінням насолоджуйтеся вже в серпні наступного року. В кінці жовтня – початку листопада підготовлені насіння закладають на виділеному для люпину ділянці. Насіння садять на глибину 2-3 см, присипаючи невеликим шаром торфу. Відстань між насінням – близько 10 см, між рядами – від 15 до 30 див. Якщо будете садити навесні, обробіть грунт культиватором або плоскорізом для більшої рихлості.

Перед посівом насіння люпину краще звільнити від оболонки (хоча б частково). Справа ця не проста. Щоб пошкодити цілісність оболонки, злегка потріть насіння між листами наждачного паперу. Або ж скористайтеся способом «експрес загартовування». Для цього марлевий мішечок з насінням опустіть на декілька секунд в окріп, а потім відразу в холодну воду. Так проробити два рази. У цьому випадку насіння зійде швидше і дружно.

Як садити і доглядати за багаторічним люпином. Фото це чудового квітки-

На розсаду люпин починають вирощувати на початку березня. Торф, пісок і садова земля в рівних частинах – це кращий грунт для розсади. Також як і при посадці в грунт, насіння поглиблюють на 2 см, а зверху шар торфу. Далі полив, а зверху зволожена марля у два шари. Контейнер прибрати в тепле місце, але не забудьте про нього. Періодично зволожуйте грунт і марлю, яку, до речі, треба прибирати, щоб розсада «подышала».

Навесні і влітку люпин можна розмножити живцями. Тільки врахуйте, що навесні пагони зрізають з прикореневої розетки, які утворилися біля основи, а у літній період краще брати живці в листових пазухах (бічні пагони). Підготовлені живці укорінюють на певному місці.

Через 30 днів (стільки часу потрібно для формування коренів), люпин можна пересадити на інше місце (за бажанням).

Як садити і доглядати за багаторічним люпином. Фото це чудового квітки-

Як вже було сказано, люпин утворює плоди у вигляді бобів з насінням. Їх потрібно вчасно зібрати, щоб рослина не розрослося в непотрібному місці. Власноручні зібране насіння з дорослої рослини дають більший відсоток схожості, ніж покупні.

Коли збирати насіння? Коли боби вже пожовкнуть і тільки-тільки почнуть сохнути. Для збору буде потрібно кілька заходів, щоб дозрівання відбувалося поступово. Однак якщо ви хочете зберегти унікальність сорту, то в якості розмноження використовуйте тільки живцювання, щоб не розгубити сортові ознаки. Живці для цього зрізайте з дорослої рослини (не молодше 3-х років).

Щоб продовжити цвітіння люпину, необхідно регулярно зрізати сухі суцвіття до дозрівання насіння. Зрізана квітка дуже довго стоїть у вазі. Догляд після цвітіння простий: видалити всі сухі квіти, зволожити грунт. На зиму люпин рекомендується закрити шаром тирси.

Шкідники люпину

Крім захворювання хлорозом, про що було сказано вище, в період бутонізації може здолати попелиця. Обприскати рослину інсектицидами або скористайтеся народними засобами. Ось і всі шкідники.

Якщо є, що додати до статті, обов'язково проходьте в полі коментаря. А також не забудьте поділитися інформацією через кнопки соцмереж. Спасибі, що дочитали до кінця.

Дата публикации: 16.09.20
детский реабилитационный центр . Премиум "Fishman" Паназиатская кухня