Як росте маранта: догляд за квіткою в домашніх умовах

Здрастуйте, дорогі читачі! Існує думка, в спальних кімнатах добре розміщувати маранту, так як вона нібито поглинає негативну енергетику і блокує її в своїх згорнутих в трубочку листі. Так чому б і нам не завести це рослина?!

Треба відразу сказати, що листя згортаються тільки в сутінках і вночі. При хорошому освітленні вони займають горизонтальне положення. Маранта догляд в домашніх умовах вимагає посильний – потрібно тільки знати про неї все.

Різновиди рослини

У більшості тропічних декоративних рослин отруйний сік, маранта ж є винятком, її сік абсолютно нешкідливий. Є ще одна незвичайна здатність у цієї рослини. Квітка пророкує дощову погоду. Так, за кілька годин до початку дощу листя займають вертикальне положення. І це стосується практично всім різновидам. А найбільш популярними сортами є такі:

Двоколірна

Як росте маранта: догляд за квіткою в домашніх умовах-

У кореневій системі не зароджуються бульби. Нижня поверхня листя прикрашена хитромудрим орнаментом червонуватого кольору.

Триколірна (фасцинатор)

Як росте маранта: догляд за квіткою в домашніх умовах-

Це, мабуть, самий популярний сорт, так як квітка виглядає дуже ефектно. По центру листя пролягає червона прожилка, а по її сторонах – світло-жовті або зеленуваті плями неправильної форми. Виходить красивий орнамент.

Маранта Керховена

Як росте маранта: догляд за квіткою в домашніх умовах-

Нижня поверхня листя може мати різний окрас – починаючи блакитним і закінчуючи червоним. На верхній поверхні кожного аркуша – світла смуга, по обидва боки від якої розкидані темно-зелені цятки з гострими краями. Цей сорт є самим невибагливим.

Маранта Массанжа

Як росте маранта: догляд за квіткою в домашніх умовах-

Прикрашена плямами темних відтінків. Інколи вони мають навіть чисто чорний колір. По центру кожного аркуша проходить світла смужка. Ця рослина є мініатюрним і вимагає до себе дбайливого догляду.

Сорт Гібба

Як росте маранта: догляд за квіткою в домашніх умовах-

Характерний тим, що його квіти мають вигляд волоті.

Беложильчатая

Як росте маранта: догляд за квіткою в домашніх умовах-

У цього сорту листки сірувато-зеленого кольору. На їх верхній поверхні є сріблясті прожилки і різноколірні цятки.

Очеретяна

Як росте маранта: догляд за квіткою в домашніх умовах-

Виростає до 1,3 метра у висоту. Забарвлення тонких і довгих листя темно-зелене з відтінками сизого кольору.

Особливості догляду

Треба знати, як доглядати за квіткою, інакше він почне жовтіти. Перший жовтий лист – це сигнал до того, що потрібно проявити належну турботу до квітки. Чому у маранти жовтіє листя? Це може бути по причині знаходження горщика на протязі, із-за сонячних опіків, із-за дуже прохолодного повітря в приміщенні, слабкого поливу або ж через сухості навколишнього повітря.

При браку корисних речовин у грунті рослина починає засихати. Якщо ви побачили, що кінчики листя почали трохи підсихати, негайно підгодуйте квітка. Таке ж явище спостерігається, якщо склад грунту не підходить для цієї рослини.

Чому у маранти скручуються листя? Якщо це відбувається в темний час доби – це нормальне явище. Якщо вони скручуються днем, то в приміщенні недостатньо тепло, або вологість повітря дуже низька.

В дикій природі маранта виростає в тропічних лісах, тому декоративні сорти не переносять палючого сонця, але люблять яскраве розсіяне світло. Помістіть горщик з квіткою на західній чи східній стороні квартири. У зимовий час уветок додатково подсвечивайте лампою.

Як поливати і підгодовувати

Поливайте маранту тільки тоді, коли верхній шар грунту в горщику повністю висохне. Велика кількість поливу погоджуйте з навколишньою температурою.

Рослина однаково погано переносить як брак корисних речовин у ґрунті, так і їх надлишок, особливо азотних добрив. Підгодовуйте ця квітка з ранньої весни до середини осені, використовуючи при цьому половинну дозу від тієї, що вказана в інструкції. Комплексні добрива для декоративних рослин для цього підходять.

Коренева система розвивається вшир, тому підбирайте широкі, але неглибокі горщики. Пересаджуйте це рослина щороку ранньою весною. Діленням куща можете проводити розмноження. Під час пересадки уважно оглядайте коріння, обрізайте підгнилі або відмерлі відростки і видаляйте дочірні бульби, якщо такі є.

При правильному догляді маранта віддячить не тільки красою, цвітінням, а й корисними властивостями для енергетики будинку.

Дата публикации: 16.09.18