Як правильно висаджувати айстри насінням у відкритий грунт

Вітаю вас, мої читачі! Різноманітні, яскраві, ароматні, неймовірні барвисті і невибагливі – це айстри. Напевно, навіть дитина зможе відрізнити їх від будь-яких інших кольорів.

Як правильно висаджувати айстри насінням у відкритий грунт-

Їм не потрібно спеціального догляду і тривалого виходжування в тепличних умовах, вони просто квітнуть і радують око господині. А ще один важливий плюс – можливість сіяти ці квіти відразу в саду без вирощування розсади. А коли сіяти айстри у відкритий грунт, можна дізнатися з цієї статті!

Ідеальний грунт і час для посадки

Спочатку потрібно вибрати місце – воно повинно бути сонячним, так як ці квіти люблять світло і тепло. Грунт - поживна і дренована. Чудово, якщо раніше на цьому місці росли чорнобривці.

Як правильно висаджувати айстри насінням у відкритий грунт-

Підготовкою грунту займатися слід восени. Спочатку потрібно внести в нього гній і компост. Знадобиться приблизно близько 4-х кг на квадратний метр.

Після цього вибраний шматок землі перекопують, а потім роблять перекопування вже навесні. При цьому необхідно додавати калійну сіль і суперфосфат.

Сіяти насіння можна в зручний для садівника час: або навесні, або восени під зиму. Єдине, що потрібно врахувати – кліматичні умови. У Підмосков'ї можна в обидва сезону, а ось на Уралі краще робити це навесні, щоб сильні морози не вбили рослина. До речі кажучи, я теж завжди висіваю айстри у весняні місяці.

Як сіяти на розсаду айстри?

Як правильно висаджувати айстри насінням у відкритий грунт-

Раніше – краще, тому що вологий ґрунт буде гарантувати чудові сходи. Після того, як насіння для розсади будуть посіяні, бажано накрити ділянку плівкою, щоб в разі заморозків квіти не загинули. Зняти її потрібно буде, коли з'являться сходи.

необхідно Пересаджувати, коли паростки до цього повністю готові. Головним залишається рівень їх розвитку. Не варто переміщати на грядки, якщо вони ще незміцнілі, тільки з парою перших листочків. Нехай краще пройде більше часу. Айстри повинні піднестися над землею приблизно на десять сантиметрів.

Підготовлені борозни заливають водою. Відстань між ними бажано зробити не менше половини метра.

Догляд за яскравими красунями

Айстри хоч і не вибагливі у догляді, але все ж стежити за ними потрібно. Найбільша неприємність, яка може трапитися пошкодження від паразитів. Щоб цього не сталося, через тиждень-півтора після посадки рекомендується обробити їх препаратами, що містять мідь.

Приблизно в цей же час вже можна дати їм стимулятор росту. Такий препарат допоможе квітам швидше розвиватися. Наприклад, це може бути гумат натрію.

Тільки не потрібно забувати, що ці стимулятори не є підгодівлею, і вона все одно потрібна для утворення сприятливою для зростання грунту.

Звичайно, невід'ємною частиною догляду є полив. Він повинен бути регулярним, щоб рослина добре розвивалося, росло швидко і швидше почала радувати око своїми квітками.

Якщо восени для ґрунту було зроблено все необхідне, поживні речовини вносити необов'язково. Але вони ніколи не завадять. Айстри рекомендують підгодовувати коров'яком.

Якщо немає такої можливості, завжди можна купити підгодівлю з мінеральних добрив, а також аміачну селітру або сечовину. Нешкідливими будуть і комплексні варіанти, адже в них вже є все найнеобхідніше для рослини.

До догляду відноситься розпушування грунту та збирання бур'янів. Розпушування бажано проводити кожен раз після поливу. Цей процес позбавить від необхідності боротьби з травою. Якщо правильно виконувати всі ці нескладні рекомендації, то восени на клумбі айстри обов'язково порадують нас своїм різнобарв'ям.

Діліться статтею з друзями, нехай і у них на дачах буде гарний різнобарвний килим з цих прекрасних квітів.

Дата публикации: 16.09.18