Як правильно розмножувати бугенвиллию

Здрастуйте, дорогі читачі! Красуня павловський у природі виростає в тропічних лісах і являє собою невелике деревце, кущ або ліану. Селекціонери вивели кілька видів цієї рослини для розведення його в домашніх умовах.

Особливістю домашніх видів бугенвіллія є листя незвичайної форми і різноманітної забарвлення. Ті листи, які оточують суцвіття, мають яскравий бузковий колір. Цю рослину можна вирощувати в оранжереях, зимових садах і квартирах.

Як правильно розмножувати бугенвиллию-

Бугенвиллия розмноження в домашніх умовах передбачає насінням, живцями або відводками.

При цьому майте на увазі, що при вегетативному способі розмноження декоративні сорти бугенвиллии зберігають всі батьківські якості, а при насіннєвому цього не відбувається.

Сіємо насіння

Як правильно розмножувати бугенвиллию-

Дуже дрібне насіння бугенвиллии формуються в коробочках. Перед посівом їх замочіть в розчині, прискорюючи ріст рослин. Висаджуйте їх у міні-парнику. Скажу відразу, що справа це досить-таки клопітка.

Для нормального проростання насіння їм потрібна температура грунту в межах від 27 до 30 градусів Цельсія. Це означає, що ваш парник доведеться знизу чим-небудь підігрівати. Але навіть при таких умовах перші сходи можуть з'явитися через два, а то й три місяці.

Парник обов'язково накрийте плівкою, але вона обмежує проникнення світла. Тому посів вам доведеться ще додатково висвітлювати лампою.

По цих причин квітникарі-любителі насінням бугенвиллию не розмножують. Так надходять селекціонери і люди, що займаються квітковим бізнесом.

Проводимо живцювання

Як правильно розмножувати бугенвиллию-

Як ще розмножити це рослина? Методом живцювання. Робіть це навесні або влітку, так як в цей час з живців сформуються сильні рослини. Восени і взимку вони будуть слабкими. Держак зріжте навскіс під брунькою.

Місце зрізу обов'язково просушіть і обробіть засобом для утворення коренів. Якщо ви вирішили пророщувати держак в субстраті, то грунт спочатку добре зволожите.

Держак занурте в субстрат на рівні другої від місця зрізу нирки. Після цього держак накрийте прозорою плівкою і щодня провітрюйте. Температура повітря під плівкою повинна бути в межах 25-ти градусів за Цельсієм.

Звичайно вже через місяць на черешку формується повноцінна коренева система, росток можна пересаджувати в окремий горщик.

Якщо ви хочете контролювати, як на кінці держака формується коренева волоть, то в такому випадку держак помістіть у склянку з чистою водою. При цьому черешку потрібно підвищена вологість навколишнього повітря, тому хоча б один раз в день його обприскуйте водою.

Трапляється і так, що з якихось незрозумілих причин корінці у воді не формуються, в грунті ж вона формується завжди.

Розмноження відводками

Як правильно розмножувати бугенвиллию-

Як розмножується павловський відведеннями? Це ефективний спосіб, а проводиться він досить просто. Для цього поруч з горщиком з дорослим рослиною розмістіть контейнер з субстратом.

Потім виберіть саму довгу гілку, пригніть її до поверхні субстрату і зробіть невеликий надріз в місці зіткнення її з поверхнею грунту. Після цього відводок зафіксуйте таким чином, щоб місце надрізу щільно стикалося із субстратом.

Як правильно розмножувати бугенвиллию-

При регулярному поливі в субстраті утворюється новий паросток бугенвиллии, після чого вам залишиться лише звільнити його від материнської рослини. Це можна зробити звичайними ножицями або гострим ножем.

Через місяць росток остаточно сформується, його можна буде пересаджувати в окремий горщик. В цей же час його можна прищипнути. Доросла рослина чудово переносить обрізку.

Особливості догляду

Як правильно розмножувати бугенвиллию-

Бугенвиллия любить яскраве освітлення, без цього вона просто не обдарує вас красою своїх квітів. При цьому прямі сонячні промені їй протипоказані. Горщик з цією квіткою поставте не на підвіконня, а на підставку поруч з вікном.

В зимовий час бугенвиллию додатково освещайте лампою. Влітку вона чудово себе почуває на відкритому просторі. Багато квітникарі в цей час ставлять горщики з цією рослиною прямо на квіткові клумби.

до Речі, ця квітка не любить частих переміщень. У такому випадку вона може припинити цвітіння на багато місяців. Те ж саме може статися, якщо ви надумаєте гілки бугенвиллии обвити навколо опори.