Як правильно проростити бульби жоржин перед посадкою в грунт

Як правильно проростити бульби жоржин перед посадкою в грунт-


Жоржини – надзвичайно красиві квіти, чий колір і різноманітність форм не може не викликати захоплення. Своїм цвітінням вони здатні прикрасити будь-який сад або на балкон. Вирощувати жоржини зовсім не складно, набагато легше, ніж картоплю. Головне, знати деякі тонкощі.

Вирощувати жоржини можна двома способами: з допомогою розсади або пророщеними бульбами. Кожен з них має свої особливості, тому підготовка до посадки буде різною. Якщо бульби гіллясті, то перед пророщуванням потрібно розділити їх на кілька штук, щоб отримати кілька квіткових кущів.

Вирощування розсади жоржин

Як правильно проростити бульби жоржин перед посадкою в грунт-


Якщо ви будете вкривати розсаду плівкою, то висаджувати її потрібно буде приблизно в середині травня. Значить, до цього часу вам потрібно виростити міцну розсаду, тому її слід зайнятися підготовкою наприкінці березня - початку квітня.

Для цього розділені бульби необхідно злегка зволожити і розкласти по прозорих пакетах так, щоб вони знаходилися в горизонтальному положенні. Пакетики зав'язуємо, але нещільно, щоб залишилися маленькі отвори для доступу повітря. А потім, ставимо їх на найсвітліше місце й чекаємо, поки сформуються досить потужні паростки, довжиною 5-10 див.

Як правильно проростити бульби жоржин перед посадкою в грунт-


Після того, як з'явилися паростки, необхідно розсадити наші жоржини. Зробити це можна декількома способами. Найкраще посадити кожен бульба в окремий 0,5 л стаканчик, наповнений вологою, легкої, родючою землею.

Також можна залишити жоржини в пакетах, заповнивши їх вологими тирсою. Для того щоб розсада сильно не витягнулася і не ослабла, їй необхідно яскраве сонце і мінімальний полив.

Пророщування бульб жоржин

Другий найбільш ефективний і зручний спосіб вирощування жоржин – це посадка підготовлених бульб. Висаджувати їх можна вже на початку травня, причому без всякого укриття.

Для цього за два тижні до посадки, дістаємо заздалегідь підготовлені деленко, горизонтально вкладаємо їх в прозорі пакети і прибираємо в світле тепле місце. Якщо бульби не зморщилися і не підсохли, то зволожувати їх не потрібно, інакше вони дадуть занадто довгі паростки.

Краще збризнути їх через тиждень, щоб стимулювати проростання корінців, при цьому паростки не встигнуть сильно витягнутися. Так, за два тижні бульби повністю збудяться і будуть готові до посадки.