Як посадити троянду?

Квіти — це живе мистецтво, а троянда — цариця квітів. Її аромат і різноманіття форм суцвіть пробуджують у нас все саме ніжне і прекрасне. Багато хотіли б мати рожевий кущ у себе на ділянці, вони із заздрістю дивляться, як у сусідів вражають своєю красою ці цариці, але бояться «труднощів» і залишають у мріях свої надії завести собі таку красуню.

насправді, у вирощуванні троянди найголовніші секрети — бажання і сміливість. Що ж потрібно врахувати при посадці рожевого куща? Давайте дізнаємося.

Як посадити троянду?- роза,посадка,як,правильна,догляд,грунт,вирощування,весна,осінь,фото

Вибір місця і підготовка ґрунту для посадки троянд

Для троянд кращі відкриті, добре освітлені сонцем ділянки, захищені від вітру. Перед посадкою необхідно добре підготувати грунт. Грунт вважається добре підготовленою, якщо містить достатньо поживних речовин, гумусу і в ній немає шкідників. Перед тим як приступити до посадки троянд, ділянка планують, розбивають на квартали, посадковий матеріал розбирають по сортам, готують посадковий інструмент.

Коли садити троянди?

Можна мати прекрасний посадковий матеріал, добре підготувати грунт і навіть добре доглядати за трояндами, але якщо їх неправильно посадили, життєздатність і врожайність кущів, якість квіток будуть значно нижче, ніж при правильній посадці. Основна задача посадки — забезпечення повної приживлюваності. Терміни посадки троянд визначаються кліматичними умовами місцевості. Садити троянди можна навесні і восени. Осіння посадка виправдовує себе при захисті рослин від холоду та вологи. Троянди, посаджені в цей час, розвиваються набагато краще, ніж посаджені навесні.

Як посадити троянду?- роза,посадка,як,правильна,догляд,грунт,вирощування,весна,осінь,фото

Кращий час посадки — до настання сталих морозів — гарантує приживлюваність коренів. При сприятливих умовах через 10-12 днів після посадки троянд восени на коренях утворюються дрібні молоді білі корінці, які до початку морозів встигають загартуватися і забарвлюється в бурий колір, тобто набувають вид активних ростових кореневих волосків. У такому вигляді кущі добре зимують і навесні відразу починають розвиватися і коренева, і надземна частини рослин. Іноді на півдні нирки знову посаджених троянд ще восени починають проростати. Цього боятися не слід. У такому разі відростаючий зелений пагін прищипують після утворення третього листка. Якщо третій лист ще не утворився, але передбачаються заморозки, то відростаючий зелений пагін прищипують так, щоб від його заснування залишився стеблинка довжиною 5-10 мм

Зазвичай восени більше можливостей придбати хороший посадочний матеріал троянд. Отримавши його в кінці вересня, цілком можна садити — при відповідному укритті на зиму троянди не пропадуть. Отримавши троянди пізно восени, їх краще прикопати на зимове зберігання, наприклад у шарі злегка зволоженого піску (40-50 см) в підвалі з температурою від 0 до мінус 2 °С. Приміщення не повинно бути сухим, інакше його періодично обприскують водою до відносної вологості повітря 70-80 %.

Можна зберегти посадковий матеріал під відкритим небом в траншеї або ями під навісом. Траншею влаштовують так, щоб між грунтом і укриттям був проміжок в 5-10 см, через який повинен проходити повітря. Зверху траншею накривають дошками. У сильні морози на дошки навалюють листя, хвою або грунт. Ще краще для зимівлі троянд застосовувати повітряно-сухий спосіб зберігання.

Як посадити троянду?- роза,посадка,як,правильна,догляд,грунт,вирощування,весна,осінь,фото
Як посадити троянду?- роза,посадка,як,правильна,догляд,грунт,вирощування,весна,осінь,фото
Як посадити троянду?- роза,посадка,як,правильна,догляд,грунт,вирощування,весна,осінь,фото

Навесні з посадкою троянд запізнюватися не слід. Від сильного нагрівання ґрунту сонцем вода з тканин рослини швидко випаровується і коріння приживаються погано. Якщо саджанці троянд трохи підсохли, тобто зелена кора на пагонах сморщена, на одну добу матеріал занурюють у воду, після чого прикопують у вологий грунт в тіні до посадки.

Якщо під час пересилання саджанці троянд смерзлись, то їх в упаковці поміщають в прохолодне приміщення для відтавання.

Обробка троянд перед посадкою

Перед посадкою стебла і коріння обрізають так, щоб кількість пагонів відповідало кількості коренів. Це викликано тим, що при викопуванні і транспортуванні величезна частина коренів втрачається. Забезпечити в початковий період росту харчування всієї вегетативної маси знову посаджених кущів троянд нечисленні корені не можуть. Після видалення зайвих пагонів залишилися один — три вкорочують до 10-12 см, залишаючи на кожному по дві-три сплячі бруньки. Така обрізка забезпечить хорошу приживлюваність саджанців. Часто цього не роблять, у результаті відбувається великий випад саджанців.

Як посадити троянду?- роза,посадка,як,правильна,догляд,грунт,вирощування,весна,осінь,фото

Посадка троянд

При посадці на заздалегідь окультуреної грунті, зораного або перекопаному на 50-60 см, відстань між рядами залишають у відповідності з габаритами оброблювальних сільськогосподарських знарядь — 80— 100 см, відстань в ряду в залежності від сорту, потужності куща — 30-60 див. Розміри посадкових ям та траншей вибирають такі, щоб вільно можна було б розмістити коріння на земляному валу.

При посадці на неплантажированных ділянках влаштовують ями розміром 40-50 см. При викопуванні таких ям верхній родючий шар ґрунту товщиною 25 см відкладають окремо від нижнього. Потім до верхнього шару додають: органічних добрив (краще коров'ячого гною, що перепрів) — по 8 кг на посадкову яму, суперфосфату — по 25 г, калійних добрив — у 10 р. Відсутню кількість ґрунту беруть з нижнього шару. Все це добре перемішують. Дно ями засипають перепрілим гноєм на 10 см і перекопують на штик лопати, після чого засипають ґрунтом з таким розрахунком, щоб утворився валик із ґрунту, на якому розкладають коріння.

Потім засипають решту грунт, злегка струшуючи коріння для рівномірного розміщення їх у ґрунті. Щоб не утворилися повітряні порожнечі навколо коренів, після посадки грунт злегка ущільнюють, роблячи навколо куща невелику лунку для того, щоб вода під час поливу не розтікалася. Поливають з розрахунку 10 л на кущ. На наступний день після посадки місце окулірування повинно бути нижче горизонту грунту на 3-4 див. Якщо воно виявилося нижче, то кущ слід підняти лопатою і підсипати під нього ґрунт. Якщо кущ виявився вище покладеної позначки, його опускають.

Як посадити троянду?- роза,посадка,як,правильна,догляд,грунт,вирощування,весна,осінь,фото

Через два-три дні грунт розпушують на глибину 3 см і підгортають кущ землею до рівня зрізу пагонів, тобто на 10 див. Як тільки почнуть розвиватися нирки, грунт прибирають з пагонів. Знову посаджені троянди, поки на них не розвинуться нормальні листя, корисно обприскувати рано вранці або ввечері до заходу сонця (щоб листя встигли обсохнути).

Автор: Соколов Н. В.