Як пересадити кактус

Як пересадити кактус-

Здавалося б, пересадити кактус простіше простого. Застроми його в землю, та й нехай собі росте. Але за таке грубе звернення кактус може не тільки поколоти нас, але і ніколи не зацвісти. А може з горя загнити і прірву.

Як же пересадити кактус?

Як пересадити кактус-

насамперед, правильно підберіть землю для кактусів. Вона повинна пропускати повітря і воду. Грунт повинна бути сипучої, не містити шкідливих речовин і хімічних домішок. Краще, якщо земля для кактусів буде трохи кислуватою. Лужну землю люблять не всі види кактусів, тому потрібно чітко знати, яку землю любить саме ваш кактус. Для лужного ефекту в землю додають вапна.

Окреме слово потрібно сказати про пісок. Він повинен бути чистим і не містити пилу. Просійте пісок і гарненько промийте його.

Я зазвичай готую такий листковий пиріг для кактуса: нижній шар – керамзит, шматочки цегли, камінчики або гравій. Другий шар – пісок, і третій – грунт. Можна додати між піском і дренажем шар деревного вугілля, щоб він виводив зайву воду з горщика.

Для пересадки кактусів підходить весна, коли вони тільки починають рости.

Як пересадити кактус-

Для того, щоб пересадити кактус, вам знадобиться смужка твердої тканини. Оберніть її навколо свого улюбленця і обережно нахиліть його на бік, притримуючи кінці тканини.

Як пересадити кактус-

до Речі, дуже зручний тримач для кактуса можна змайструвати з пластмасової пляшки.

Тепер обережно постукуйте горщик, щоб витрусити кактус з нього. Я зазвичай очищаю коріння. Не здумайте промивати їх!

Не пересаджуйте квітучі кактуси! Вони скинуть квіти і захворіють.

Як правило, в горщику перед пересадкою буде два шари: дренаж і пісок. Опускаємо коріння кактуса на пісок і присипаємо його землею. Якщо коренева система кактуса поверхнева, розподіліть коріння по верху грунту, не закопуйте їх глибоко. Якщо у кактуса глибокі корені, підберіть високий горщик, якщо поверхневі – вибирайте широку миску.

Після пересадки кактуси не поливають два тижні. Також не варто їх переставляти з місця на місце. Пересадіть і залиште рослина в спокої, нехай прийде в себе. Якщо верхушечка колючого одного позеленіла, значить, він пішов у зростання. Тепер можете його трошки полити. Чим більше кактус починає рости, тим більше його поливайте.

Як пересадити кактус-