Як квітникарю успішно розмножити шефлера в домашніх умовах

Здрастуйте, дорогі читачі! Шефлера відноситься до популярним домашнім рослинам. До численних її достоїнств відноситься простота розмноження.

Як розмножити шефлера в домашніх умовах? Часто запитують, чи можна розмножити шефлера листом. Відразу варто сказати: ні. Але способів розмножити це рослина, кілька.

Як квітникарю успішно розмножити шефлера в домашніх умовах-

Зміст

  1. Розмноження насінням
  2. Розмноження відводками
  3. Живцювання
  4. Поради по догляду

Розмноження насінням

Як квітникарю успішно розмножити шефлера в домашніх умовах-

Отримати насіння практично нереально, тому що шефлера будинку цвіте вкрай рідко, а ось купити в квітковому магазині можна. Сійте їх з січня по березень. Найкраща їх схожість буде в рихлому і легкої грунті. Присипайте насіння землею не більш ніж на півсантиметра.

Після посадки грунт рясно полийте, а контейнер з посівом накрийте прозорою плівкою. Такий парничок перенесіть в приміщення з хорошим освітленням і температурою повітря не нижче 24 градусів за Цельсієм.

Як квітникарю успішно розмножити шефлера в домашніх умовах-

Зробіть на дні контейнера кілька отворів для зливу надлишків води, а на його дні облаштуйте дренажний шар. Це важливо, тому що так ви уникнете масову загибель росточков, якщо води буде занадто багато.

До появи перших паростків парничок потрібно щодня провітрюйте, навіть якщо ви зробили отвори в плівці. Зазвичай паростки з'являються через місяць після посадки. Крихітні їх листочки своїм виглядом дещо нагадують розкриту долоню людини.

Як тільки з'явилися паростки, плівку з контейнера зніміть і перенесіть його в більш прохолодне місце. Бажано, що б температура повітря там була близько 16 градусів. Якщо весна занадто спекотна, то сходи щодня обприскуйте теплою водою.

Розмноження відводками

Як квітникарю успішно розмножити шефлера в домашніх умовах-

Для розмноження відводками на нижній частині стовбура міцного рослини на невеликій ділянці акуратно зробіть неглибокий довгастий надріз. Місце надрізу оберніть добре зволоженим мохом і закріпіть його целофановою плівкою. Зверху залиште доступ для поливу моху. Після цього вам залишається тільки чекати, поки з-під моху не з'являться молоді корені.

протягом усього цього часу слідкуйте за тим, щоб мох завжди залишався сухим. Зволожуйте його потрібно через верх обгортки. Після появи коренів, а вони зазвичай проростають із стовбура шефлера через місяць, мох видаліть.

Незабаром нові корені досягнуть поверхні грунту і почнуть в ньому зміцнюватися. Через пару тижнів на цьому місці з'явиться новий паросток. Коли на його стовбурі утворюються 4 та 5 молодих листочків, пересадите його в окремий горщик. Ось як розмножується шефлера відводками.

Живцювання

Як квітникарю успішно розмножити шефлера в домашніх умовах-

Популярність живцювання пояснюється його простотою. Для черешка використовувати верхню частину стовбура рослини або його гілок. Важливо, щоб нижня частина черешка була наполовину одеревеневшей.

Довжина держака повинна бути такою, щоб на ньому було хоча б 4 аркуша. Зрізайте держак за один раз, не отламывайте його, не перепиливайте. Робіть це тільки навесні.

Як укоренити шефлера? Квітникарі найчастіше укорінюють живці у воді, хоча краще це робити в грунті або субстраті.

Якщо ви вирішили помістити його в склянку з водою, то після того як вона помутніє від соку рослини, залийте нову воду. У неї додайте трохи деревного вугілля і порошку «Корневін».

Якщо проращиваете держак в субстраті або грунті, обов'язково використовуйте плівку. Субстрат зволожуйте. Двічі в день держак провітрюйте, стежити, щоб температура повітря в приміщенні не опускалася нижче 20 градусів.

Поради по догляду

Як квітникарю успішно розмножити шефлера в домашніх умовах-

- Молоду шефлера щорічно пересаджуйте в більш просторий горщик. Коренева система цієї рослини в перші роки життя розвивається дуже активно. Зрілі ж екземпляри пересаджуйте один раз через кожні три, а іноді і п'ять років. При кожній пересадці слідкуйте, щоб у грунті не утворилися порожнечі. Всі корені шефлера повинні бути покриті землею.

- Постарайтеся створити максимальний комфорт в будинку для цього дуже красивої рослини. Воно любить багато світла, але не прямі промені полуденного сонця. Квітка шефлера не любить занадто тепле повітря в приміщенні, тому краще тримати її там, де встановлений кондиціонер. Так що рослина сміливо можна назвати сучасним. Звичайно, горщик не можна залишати на протязі і під холодним потоком повітря від кондиціонера. Найсприятливішою температурою вважається 19-22 градуси.

Як квітникарю успішно розмножити шефлера в домашніх умовах-

- Цьому тропічному рослині потрібен вологе повітря, тому вам потрібно хоча б два рази в день обприскувати її теплою водою з пульверизатора.

- Шефлера чутлива до поливу. Вона швидко і болісно реагує як на надлишковий полив, так і на брак вологи в грунті. Регулярно Поливайте і помірно.

При правильному догляді всі розмножені примірники будуть добре рости.

Дата публикации: 16.09.18