Як і коли потрібно пересаджувати глоксинію після зимової сплячки

Здрастуйте, дорогі читачі! Напевно у вас вдома є рослини, які повністю в'януть восени, але через деякий час пробуджуються і цвітуть з новою силою. Одним з них є глоксинія, або синнінгія.

Як і коли потрібно пересаджувати глоксинію після зимової сплячки-

Характерною особливістю глоксинії є те, що ця квітка регулярно з завершенням літа завмирає. Період спокою може тривати від трьох до чотирьох місяців. Як тільки рослина «прокидається», його потрібно пересаджувати в новий грунт. Пересадка глоксинії після сплячки робиться для того, щоб квітка отримав всі необхідні корисні речовини.

Якщо це робити з запізненням, то синнінгія швидко зів'яне і загине. Своєчасна пересадка в новий грунт сприяє буйному росту і рясного цвітіння. Перші ознаки пробудження з'являться ще в лютому.

Але якщо настала весна, а глоксинія не подає ознак життя – це час, коли її вже можна витягувати зі сплячки. Трохи полийте рослину і накрийте поліетиленовим пакетом. До речі, квітка треба поливати і під час сплячки – але вельми і вельми помірно і нечасто.

Як і коли потрібно пересаджувати глоксинію після зимової сплячки-

Березень – час, коли вже можна будити рослина.

Зміст:

  1. Пересаджуємо квітка
  2. Умови зростання
  3. Що слід врахувати

Пересаджуємо квітка

Як і коли потрібно пересаджувати глоксинію після зимової сплячки-

Як пересадити глоксинію після сплячки так, щоб не пошкодити її, щоб після пересадки їй не довелося довго звикати до нових умов? Грунт краще всього купувати готову. Ця квітка любить легкий пухкий грунт, у якому присутні торф, пісок і листова земля. Втім, садівники без праці можуть самі приготувати таку суміш. Кількість ґрунту і добрив залежить від розмірів рослини, чим вони більше, тим просторіше повинен бути горщик з грунтом.

Коли висаджувати синнингию?

Як і коли потрібно пересаджувати глоксинію після зимової сплячки-

Коли вже утворився і трохи зміцнів новий паросток. При пересадці після сплячки не забудьте, що глоксинія має дуже чутливу кореневу систему. Щоб виключити ймовірність пошкодження коренів, ця квітка пересаджуйте краще методом перевалки, а не примусового вилучення з грунту.

Якщо в горщик додасте трохи перегною, то надто пухкий грунт стане густіше. Крім того, прокинулося рослина отримає додаткові корисні речовини. При цьому перенасичення ґрунту добривами може призвести до загибелі. У магазинах завжди продається готовий грунт, призначений для конкретних видів рослин. Підшукайте такий та для синнінгія. А ось концентровані добрива можна додавати в грунт не раніше ніж через тиждень після пересадки.

Умови зростання

Як і коли потрібно пересаджувати глоксинію після зимової сплячки-

Глоксинія любить комфортні умови. Це відноситься і до розмірів горщика. Він повинен бути досить широким, але не високим. Взагалі квітка росте повільно, тому у високому горщику буде виглядати безглуздо. Перед пересадкою обов'язково укладіть на дно горщика дренаж. Для цього, якщо немає пакетика з керамзитом, використовуйте дрібні камінчики, пінопластову крихту, бита цегла червоний і навіть грубозернистий пісок.

Перед пересадкою, коли будете діставати бульба, уважно огляньте кореневу систему. Найчастіше під час зимової сплячки її вражають паразити. На жаль, ці організми досить невибагливі. При наявності навіть самого малого числа паразитів на бульбі глоксинії вона на новому місці не приживеться. Найчастіше шкідники поселяються на зростаючому квітці під його листям, але нерідко вони живуть і на бульбах.

Як і коли потрібно пересаджувати глоксинію після зимової сплячки-

Також потрібно мати на увазі, що не всі бульби прокидаються одночасно. У окремих екземплярів період спокою триває п'ять і більше місяців. Це випадок, коли виводити зі сплячки «картофелинки» не можна, так як вони просто загинуть. Після пересадки в новий горщик рослина ніби завмирає. В цей час воно майже не споживає вологу з ґрунту. Не поливайте квітка до тих пір, поки верхній шар землі не висохне.

Що слід врахувати

Як і коли потрібно пересаджувати глоксинію після зимової сплячки-

Щоб зберегти життя торішнім бульб, надійніше всього дочекатися природного пробудження рослини. Це зазвичай відбувається ранньої навесні. В той же час є метод примусового його пробудження.

Як розбудити рослина:

  • Добре промиті і висушені міні-бульби додайте в щільні пакети з невеликою кількістю вологого торфу.
  • Пакети щільно закрийте і не провітрюйте, поки не будете діставати бульби.
  • Всі пакети розмістіть на відкритому для сонячного світла місці або ж під променями фіто-лампи. Пакети повинні залишатися на світлі протягом 12-14 годин.
  • Найкращою температурою для швидкого пробудження є 24°-26° Цельсія.

Спостерігайте: коли на екрані з'явиться піт, потрібно діставати бульби з пакета. Конденсація вологи означає, що бульби почали свою життєдіяльність. Саме в цей час на них з'являються молоді бруньки, а це означає, що бульби можна висаджувати в грунт.

Весняного вам настрою і буйства фарб на підвіконні!

Дата публикации: 16.09.18