Як і коли цвіте хамедорея витончена

Здрастуйте, дорогі читачі! Напевно, у більшості з нас квартири не такі вже й просторі, щоб завести всі рослини, які нам подобаються. Тим не менш, любителям пальмових складно відмовити собі в задоволенні вирощувати кілька великих рослин. От якщо ви побачите в продажу хамедорею, хіба що утримає від покупки? А місце – місце знайдеться!

Пальми, серед яких і хамедорея витончена, часто використовуються для створення цікавих інтер'єрних рішень в офісах або квартирах. Це екзоти, при цьому їх безумовною перевагою є те, що вони не потребують особливого догляду в домашніх умовах.

Грунт для пальми

Як і коли цвіте хамедорея витончена-

Підготуйте грунт. В субстрат з листової землі (можете взяти покупну грунт для пальм) додайте вермикуліт і перліт. Полийте суміш розчином марганцю.

Спробуйте проростити насіння в суміші з попередньо пропарених тирси, моху і піску, змішані в рівних пропорціях. Для того щоб захистити насіння хамедореи від загнивання, додайте в грунт товчене деревне вугілля.

Інший варіант: на дно горщика насипте дренаж, потім заповніть ємність до середини дернової землею, слідом покладіть мох і насипте пісок.

Пальмочка з насіння

Як і коли цвіте хамедорея витончена-

Якщо немає можливості купити кущик хамедореи витонченою, можна спробувати роздобути насіння (їх же можуть вислати з будь-якого міста). Виростити таким чином пальму дуже складно, але можна. Зате як радісно, якщо все вдасться. Так як же виростити хамедорею з насіння?

Основною причиною невдалого розмноження є те, що насіння швидко втрачають схожість за короткий період часу.

Щоб насіння проросло як можна раніше, замочіть їх у воді дня на 3, а то й 5. Потрібно сильно заглиблювати в грунт насіння хамедореи витонченою? При посадці кожне насіння трохи втисніть в грунт, повністю грунтом їх не засинайте. З допомогою скла або плівки облаштуйте теплицю.

Як і коли цвіте хамедорея витончена-

Не забувайте щодня поливати і провітрювати насіння. Світло повинно бути багато, але розсіяного.

Проростати насіння почнуть не раніше, ніж через півроку, тому запасіться терпінням. Пересаджувати паростки в грунт для дорослих пальмових рослин можна не раніше, ніж перший листок пророслого насіння виросте до розмірів 3-4 див. Якщо в одну ємність посадіть кілька пророслого насіння, то в майбутньому пальма буде більш пишною.

Поділ куща

Як і коли цвіте хамедорея витончена-

Набагато швидше, з більшою гарантією успіху проводиться розмноження хамедореи діленням куща. Займайтеся цим у травні. Працювати доведеться з дорослою пальмою. Її вийміть з горщика, размойте земляний ком навколо коренів. Тепер буде легко розділити рослина з корінням на окремі екземпляри. Далі розподіліть пальмочки по горщиках. Обов'язково полийте знову висаджені рослини водою. Оголення коренів – досить серйозний стрес для хамедореи, тому існує ризик того, що деякі рослини можуть загинути.

Як доглядати за хамедореєю елеганс

Як і коли цвіте хамедорея витончена-

Хамедорея витончена росте повільно. Це не так вже погано, тому що місця їй не потрібно занадто багато. Ще одним плюсом є хороша переносимість хамедореєю нестачі світла. На підвіконні їй буде тіснувато, а от всередині кімнати обов'язково знайдеться підходяще місце.

Якщо будете доглядати за пальмою правильно, цвісти вона буде регулярно. Хамедореи елеганс зацвітають зовсім молоденькими. Ніякого графіка цвітіння пальми немає, все залежить від догляду та умов утримання. Якщо рослині комфортно, воно цвіте.

Квіти нагадують пухнасту волоть, оранжевого або жовтого кольору. Це дуже красиво, подивіться на фото. В домашніх умовах рослина не плодоносить. Цілком можливо, що причиною цього є те, що хамедорея відноситься до дводомних рослин – існують чоловічі та жіночі види.

Приємним ароматом володіють тільки квіти жіночих рослин. Чоловічі рослини під час цвітіння не володіють ніяким запахом. Щоб квіти не виснажували рослина, їх рекомендується видаляти, особливо з молодих пальм.

Погодьтеся, не просто це зробити. Але зате хамедорея швидше зміцніє, і, нарешті, настане момент, коли ви зможете милуватися цвітінням вирощеної вами пальми!

Дата публикации: 16.09.18