Взимку і влітку хороша!

Катальпа – дуже красиве та ефектне листопадне дерево, що досягає в кліматі Середньої смуги висоти 5-6 метрів. Без проблем росте на багатих, легенів і добре дренованих грунтах, повністю освітлених місцях, вологолюбна. Тривалість цвітіння 25-30 днів (з середини червня). Кожне суцвіття містить до 50 квіток. Плоди, тонкі довгі (до 40 см) зелені «бурульки», залишаються висіти на гілках майже всю зиму, надаючи дереву оригінальний вигляд і викликаючи цікавість перехожих. Рід налічує 10 видів. В основному, культивують три сорти.

Катальпа прекрасна (Catalpa speciosa).

 

  • Батьківщина – США, де досягає 35 м висоти. У Середній смузі Росії зростає невеликим деревцем або великим чагарником. Красиві, великі, до 7 см, запашні квітки кремово-білого забарвлення, з хвилястим краєм, всередині з двома жовтими смужками і численними пурпурово-коричневими крапками. Плоди, до 45 см завдовжки, прикрашають дерево з другої половини літа. Стійка в міських умовах до пилу, диму і газів.
Взимку і влітку хороша!-

© Mark Wagner

Катальпа бігнонієвідная, або звичайна (Catalpa bignonioides).

  • Родом з південно-сходу Північної Америки. Дерево до 20 м заввишки, з розлогими гілками, які утворюють широкоокруглую крону. Росте досить швидко. Перше цвітіння – на п'ятому році життя.
Взимку і влітку хороша!-

© Jean-Pol GRANDMONT

Катальпа яйцеподібна (Catalpa ovata).

  • Відбувається з Китаю. У висоту досягає 6-10 метрів. Крона розлога. Квіти запашні, кремово-білі, в мітелках, до 25 см завдовжки. Цвіте в липні-серпні. Світлолюбна, вимоглива до вологості і родючості грунту.
Взимку і влітку хороша!-

© Fanghong

Особливості посадки

Використання: катальпа вдало поєднується з дубом, листопадними магноліями, але ефектно виглядає в одиночних посадках.

Розташування: рекомендуються сонячні місця, захищені від вітру, так як великі і ніжні листя катальпи на протягах сильно пошкоджуються (відстань між рослинами – 4-5 м).

Коренева шийка повинна знаходитися на рівні землі, а кореневий кому – на 10-20 см вище рівня землі (після посадки відбувається осідання та ущільнення ґрунту). Перед висаджуванням кореневу систему необхідно просочити вологою.

Взимку і влітку хороша!-

© KENPEI

Грунтова суміш: перегній, листова земля, торф, пісок (3:2:1:2). При посадці також вносять золу (5-8 кг) і фосфорну борошно (50 г). Мульчують торфом (5-7 см).

Підживлення: сезон підгодовують 2-3 рази гнойової рідиною (1:10) по 1 відру на кожне доросле рослина. Одну підгодівлю органікою можна замінити кемирой-універсал (120 r/кв. м). Перед підгодівлею – рясний полив.

Полив: у спеку поливають 1 раз в тиждень по 2 відра на кожну рослину. Якщо літо нежарке, полив можна скоротити до 2-3 разів на місяць.

Взимку і влітку хороша!-

© Epibase

Розпушування: на штик лопати, одночасно видаляючи бур'яни.

Стрижка, обрізка: навесні вирізають сухі та пошкоджені гілки.

Хвороби та шкідники: стійка. Зрідка може пошкоджуватися шпанської мушкою (обприскування: кінмікс, децис, карбофос, – дворазово).

Підготовка до зими: молоді рослини обв'язати лапником і вкрити сухими листям (навесні видалити). Штамбові рослини для захисту від морозу обмотати мішковиною у два шари або лутрасілом. У дорослих дерев бажано замульчувати пристовбурові круги (сухим листом шаром 15 см).

Вегетація: з середини травня. Ріст пагонів припиняється у серпні. Листопад настає після заморозків. Листя опадає зовсім зеленими.

Взимку і влітку хороша!-

© tree-species

Розмноження: катальпи успішно розмножуються без всякої спеціальної обробки насінням і літніми живцями (приживлюваність близько 50%).

Використовувані матеріали:

  • Настільний журнал квітникаря «Люблю квіти» №1 січень 2009
Дата публикации: 15.04.17