В'юнкий сингоніум: правильний догляд в домашніх умовах

Здрастуйте, дорогі читачі! Як же красивий сингоніум з численними великими листям! Хоч доглядати за ним нескладно, але досягти розкішного вигляду рослина може тільки з нашою допомогою.

Який же вимагає сингоніум догляд в домашніх умовах? Правила однакові для всіх сортів, є тільки деякі нюанси.

Зміст

 1. Види рослини
 2. Рідкісні сорти
 3. Освітлення і полив
 4. Вимоги до грунті
 5. Обрізка
 6. Пересадка і розмноження
 7. Шкідники і можливі захворювання
 8. Сингоніум в будинку

Види рослини

У природі зустрічається більше тридцяти видів сингониумов, однак квітникарі займаються декількома сортами.

 • В'юнкий сингоніум: правильний догляд в домашніх умовах-

  Сорт Венланда відрізняється великими темно-зеленими листками. Верхня їх поверхня бархатиста, а нижня гладка. Центральна жилка виділяється на тлі поверхні, іноді вона сріблястого кольору.

 • Сингоніум ножколистный цікавий тим, що у молодих рослин листя стрілоподібні, але з роками набувають форму стопи. Кожен аркуш у дорослої рослини поділений на кілька сегментів.
 • Сингоніум ушковатый має дуже довгі гілки, на міжвузлях яких утворюються корінці.

  В'юнкий сингоніум: правильний догляд в домашніх умовах-


  Листя у цієї квітки щільні з глянцевою поверхнею. У міру зростання вони сильно змінюються по формі, із стрілоподібним стаючи округлими і розсіченими на сегменти. При цьому у підстави кожного аркуша формуються два вушка.

Рідкісні сорти

Є й інші сорти, менш поширені, але дуже цікаві.

 • Пікс.

  В'юнкий сингоніум: правильний догляд в домашніх умовах-


  Із строкатим листям і білими жилками.

 • Білий метелик.

  В'юнкий сингоніум: правильний догляд в домашніх умовах-


  Названий так за біліють листя. До речі, цей сорт швидкорослий.

 • Імперіал вайт.

  В'юнкий сингоніум: правильний догляд в домашніх умовах-


  Відрізняється вишуканим забарвленням. Це вариегатный сингоніум. Великі листя можуть бути цілком білими, особливо якщо в грунті багато азотовмісних добрив. Доглядати за цим сортом складно.

 • Неон.

  В'юнкий сингоніум: правильний догляд в домашніх умовах-


  Сорт з молоденькими рожевими або зеленими з червоними прожилками листям.

 • Регіна ред.

  В'юнкий сингоніум: правильний догляд в домашніх умовах-


  Схожий на попередній сорт, але забарвлення більш інтенсивний.

 • Панда не випадково так називається, на листках рослини рожеві плями. Зростає відмінно, але зустріти його в продажу – справжня удача.
 • Сорт Ред харт.

  В'юнкий сингоніум: правильний догляд в домашніх умовах-


  Має серцеподібні листя.

 • Брокант характеризується коричневою листям.
 • Є ще сингоніум звужений і деякі інші види.

Як доглядати за ними?

Освітлення і полив

В'юнкий сингоніум: правильний догляд в домашніх умовах-

Рослині не потрібен занадто яскраве світло. Особливо це відноситься до сортів з темно-зеленим листям. Ряболисті ж екземплярів бажано забезпечити більш яскраве освітлення, однак не під променями сонця.

Сингоніум обожнює вологу і буде вдячний за щоденні обприскування його листочків. Рясний теплий душ 1-2 рази в місяць забезпечить розкішний глянець його листя. Не ставте квітка поряд з опалювальними батареями і радіаторами.

Поливайте відстояною водою кімнатної температури. Влітку поливайте завжди, коли грунт у горщику підсихає зверху. Взимку поливайте рідше.

Вимоги до грунті

В'юнкий сингоніум: правильний догляд в домашніх умовах-

Земля для сингоніум підходить пухка і нейтральна. В слабокислому середовищі сингоніум теж відчуває себе комфортно, головне, щоб показник рН не був вище 6-7 одиниць. Приготувати таку грунтову суміш нескладно. Для цього змішайте з однієї частини листової і дернової землі, торфу, додайте до них половину частини піску.

Удобрювати грунт з ранньої весни до середини осені один раз в 2-3 тижні. Для цього чудово підходять комплексні мінеральні добрива для листяних рослин з низьким вмістом кальцію у складі. В осінньо-зимовий період підгодовувати рослину не потрібно.

Обрізка

Рослині не потрібна обрізка стебел. В декоративних цілях, для акуратного вигляду рослини, видаляйте засохлі пожовкле листя.

Прищипування многолетника веде до формування крони. Ви можете сформувати подальший ріст у формі куща або пустити ліаною по опорі. Як зробити рослина пишним? Для збільшення кількості гілок квітка пріщіпніте під шостим листом, попередньо видаливши торішній приріст. Проводите ці заходи навесні.

Пересадка і розмноження

В'юнкий сингоніум: правильний догляд в домашніх умовах-

Пересаджувати сингоніум вам потрібно по мірі необхідності. Робіть це ранньою весною. Зазвичай молоді рослини пересаджують щорічно, а дорослі – один раз у три роки. Розмір горщика вибирайте трохи більше колишнього, якщо ви не поділяєте рослина. Коренева система цієї квітки міцна, тому при пересадці не трапляється неприємностей.

Розмножувати сингоніум можна живцями, відводками і навіть шматочками пагонів. При будь-якому з цих способів укорінення відбувається однаково швидко і успішно. Найчастіше використовується метод живцювання. Для цього зріжте верхню частину гілки як мінімум з двома нирками. Потім держак помістіть у воду. Якщо ви вирішили пророщувати держак в субстраті, торфі або піску, то можете додати в них трохи корневін.

Розмножувати відводками варто тоді, коли материнське рослина не дуже густе, і ви не хочете втратити гілку. Для цього поруч поставте горщик з грунтом і притисніть до його поверхні гілку від материнського рослини тим місцем, де є відводки. Після цього вам залишиться лише дочекатися появи паростка. Після цього гілку можна відокремлювати.

Сингоніум настільки життєлюбний, що здатний розмножуватися просто від шматочка гілки. Так, якщо на поверхню грунту покласти такий шматочок з нирками або відводки, то незабаром поряд з ним з'явиться росток.

Шкідники і можливі захворювання

Буває у сингоніум жовтіє листя – що ж робити? Насамперед, з'ясувати причину захворювання.

 • Загрозу для сингоніум представляють щитівки і тля. Від їх атак у рослини жовтіють і засихають листя, після чого воно припиняє своє зростання.
 • Варто врахувати, що пожовтіння листя можливо із-за перевищення допустимої норми додаються добрив.
 • Крихітні і знебарвлені листочки вважаються відлунням недостатньої кількості поживних речовин для росту рослини.
 • пересушеного повітря в приміщенні, на поверхні листа може з'явитися виражена пігментація.
 • Потускнение рослини відбувається із-за малої кількості наданого йому світла і надлишку вологи.

Сингоніум в будинку

Інтенсивний ріст і красиві гілки здатні озеленити досить просторе і порожнє приміщення. Але багато хто, хто мріє завести квітка сингоніум, цікавляться, чи можна його тримати вдома.

Пишний сингоніум очищає повітря, оздоровлює домашню атмосферу. Завдяки невибагливості у догляді, елегантності і краси сингоніум популярний. Отруйний він чи ні? Так, але навряд чи кого-то це сильно налякає. Рослина несе користь і шкода – вибір залежить від вас самих. Обережність слід проявити сім'ям з маленькими дітьми і господарям домашніх тварин.

Дата публикации: 16.09.18