Вкрита піною квіток почвопокровная троянда «Морська піна»

Суперечки про те, чи належить троянда «Морська піна» (Sea Foam) до почвопокровних сортами чи просто є низькорослим клаймером, ведуться до цих пір. Але одна її гідність безсумнівно: це справді універсальна троянда, яка здатна впоратися з практично будь-якою роллю в садових композиціях. Чарівна крона, прихована покривалом квіток біло-кремового окрасу, немов закутується в морську піну. Неповторна, компактна, але сильно розростається вшир, троянда сорту «Sea Foam» при всій своїй обильноцветности зберігає ключові переваги морозостійких, витривалих і невибагливих до догляду ґрунтопокривних троянд, а багато в чому і перевершує конкуренток. Нею можна прикрасити квітники або створити оригінальні акценти та огорожі, які виконують зовсім різні функції. Адже з однаковою спритністю «Морська піна» дереться і на грунті, і по вертикальних опор.

Вкрита піною квіток почвопокровная троянда «Морська піна»- роза,догляд,вирощування,почвопокровная,sea foam,Морська піна,сорт,кущі,квіти,фото

Декоративні достоїнства елегантною универсалки

Дивно довгі, більш ніж метрові пагони «Sea Foam», суцільно вкриті біло-кремовими квітами, які здаються дійсно морською піною в саду постають як зовсім особливе видовище. Цвітіння тільки підкреслює витонченість ліній цієї троянди і лише прикрашає її гілки, доводить форму куща до досконалості. Це одна із самих обильноцветущих ґрунтопокривних троянд, маса квіток якої практично повністю перекриває зелень. Але до головних достоїнств троянди все ж зараховують її невибагливість і легкість вирощування.

Сорт «Sea Foam» був введений 1964 року і незважаючи на відносну старість зберігає всі переваги, характерні і для сучасних гібридів. Він поєднує в собі характеристики грунтопокривних, плетистих і чагарникових троянд. Висока морозостійкість, витривалість і стійкість до захворювань – всім цим може похвалитися «Sea Foam» крім тривалого і надзвичайно пишного білого цвітіння.

Для того щоб «Sea Foam» розкрила всю свою красу, необхідно запастися терпінням. Характерні для сорту особливості вона продемонструє тільки через 4 роки після покупки. Але кількість квіток, під яким не видно гілок і повна стійкість повністю компенсують очікування.

Силует і листя

Для цього поникнули чагарнику характерна досить дрібна темна листя. Вона майже матова, ідеально овальної форми, миловидна, створює пишну суцільну масу, на якій контрастно світяться світлі бутони.

Висота троянди – близько 80-90 див. Форма куща широко-розлога, у молодої троянди він нагадує класичні клумбові чагарники, але з віком прямі, зростаючі вгору батоги «Sea Foam» стають все довшими, досягають 2 м і більше і згинаються до землі, поступово розповзаючись. Саме завдяки довгим, дугоподібно никнув втечам ця троянда і зараховується до почвопокровних. Але по суті «Sea Foam» може легко пристосовуватися до обставин і змінювати форму росту. В залежності від того, яку свободу їй нададуть і яка відстань до сусідніх рослинам буде дотримано, «Sea Foam» може виступати і чагарникової трояндою, і класичного типу почвопокровником, і навіть використовуватися як невеликий клаймер.

Це дуже колюча троянда, яка дозволяє створити практично непрохідні зарості.

Терміни цвітіння

Період цвітіння «Sea Foam» охоплює типовий для всіх ґрунтопокривних троянд термін з початку червня до жовтня, коли прийдуть перші осінні холоди. При сприятливих умовах «Sea Foam» буде цвісти до морозів, але частіше припиняє цвітіння після приходу стабільного похолодання в жовтні-листопаді. Для цієї троянди характерні два піки цвітіння. Перший припадає на кінець червня-липень, другий – на вересень.

Особливості цвітіння

Діаметр квіток досягає 4-5 див. Ніжно рожеві бутони дуже красиві. Форма квітки -кілька неакуратна, старовинна. Квітки розкриваються широко і відрізняються підвищеною махровостью. Завдяки великій кількості і масі квіток, які розпускаються по всій кроні, пагони троянди красиво никнуть. Трояндочки зібрані в невеликі кисті, максимум по 7-8 квіток у суцвітті. Чим прохолодніше, тим більші квітки випускає ця троянда, але в суху жарку погоду вони довше всього зберігаються на кущі.

Троянда «Sea Foam» відрізняється ніжним, ледь вловимим ароматом.

Вкрита піною квіток почвопокровная троянда «Морська піна»- роза,догляд,вирощування,почвопокровная,sea foam,Морська піна,сорт,кущі,квіти,фото

Колірна гамма

Забарвлення квіток «Sea Foam» разюче ніжна, світло-сірий, майже чорний, вигорає до білосніжного. Молоді квітки після розпускання поступово змінюють біле забарвлення на слонову кістку, потім темніють і стають у центрі майже рожевими. Біло-кремові квітки з легким рум'янцем красуються перловим відливом, ніби світяться і переливаються на сонці. Забарвлення залежить від погоди і освітлення. Чим спекотніше і сонячніше, тим частіше троянда випускає чисто-білі квітки і лише восени радує пастельними забарвленнями.

На що звернути увагу при покупці

На відміну від більшості ґрунтопокривних троянд «Sea Foam» краще купувати в контейнерах. Саджанці з відкритою кореневою системою гірше адаптуються (з них вибирати потрібно тільки нещодавно викопані рослини з могутнім корінням, які не були пересушені). Особливу увагу при покупці потрібно звернути на число пагонів. Вони повинні бути численними, на кожному кущі має розвинутися більше 5 гілок, при цьому всі вони повинні густо гілкуватися і бути не бляклими, а яскраво-зеленими. Ні в якому разі не купуйте троянду з тонкими, слабкими, прямими, не розгалуженим пагонами або з пожовклим листям. Зверніть увагу, що грунт в контейнері не повинна бути пересушеною.

Умови, комфортні для «Sea Foam»

Цей белоцветущий сорт ґрунтопокривних троянд воліє яскраве сонячне освітлення, але при цьому прекрасно цвіте і в легкій півтіні. Чим більше сонячну майданчик для неї вдасться підібрати, тим краще троянда проявить свою витривалість і некапризность, тоді як притінення вона випускає більш великі квітки, але в меншій кількості, так і частіше хворіє. «Sea Foam» не боїться навіть полуденних променів. Мінімально прийнятна для цього сорту троянди тривалість світлового дня становить 5-6 годин на добу.

Особливо уважно підійдіть до вибору грунту. «Sea Foam» можна виростити тільки в легкій, водопроникним, пухкої, що виключає найменший ризик застою води землесуміші. Перед посадкою грунт аерується. А ось до родючості грунту цей сорт зовсім не вимогливий. Розе достатньо навіть злегка живильного ґрунту для рясного і тривалого цвітіння.

Посадка троянди

Троянди сорту «Sea Foam» бажано висаджувати в умовах середньої смуги тільки навесні. При посадці необхідно враховувати схильність рослини до розростання вшир і дивно довгі батоги пагонів. Оптимальна дистанція в сусіднім великим рослинам – від 60 до 80 див.

Перед посадкою «Sea Foam» ґрунт досить перекопати і вспушить. Поліпшення потребує тільки занадто бідний або ущільнений грунт, в який необхідно внести побільше піску і компосту, порцію добрив.

Саджанці троянд, а точніше їх кореневища замочують на ніч у воді для запасания тканин вологою. Посадку троянди «Sea Foam» проводять за стандартною схемою:

 1. Ямки глибиною близько 50 см викопують індивідуально.
 2. Троянду в них встановлюють так, щоб кореневище розподілилося рівномірно, а точка окулірування знаходилася приблизно в 3-4 см нижче лінії грунту.
 3. Відразу після посадки проводять рясний полив. Для підвищення якості майбутніх поливів навколо посадкової ями бажано створити захисний валик із ґрунту, який буде утримувати вологу у рослини.

Посадку краще завершити процедурою мульчування. Для створення захисного шару в якості мульчі можна використовувати будь-які доступні рослинні матеріали і торф.

Вкрита піною квіток почвопокровная троянда «Морська піна»- роза,догляд,вирощування,почвопокровная,sea foam,Морська піна,сорт,кущі,квіти,фото

Догляд за «Sea Foam»

Поливи цій троянді знадобляться тільки в посуху. Протягом усього періоду цвітіння під час особливо тривалих періодів без дощів традиційно проводять підтримує полив хоча б раз в тиждень, глибоко просочуючи грунт і намагаючись не намочити листя.

Підгодівлю для «Sea Foam» вносять один раз в сезон. Для цього рослини бажано використовувати комбінований метод підживлень, поливаючи кущі розчином стандартної дози спеціальних добрив для троянд або повних мінеральних добрив і мульчуючи грунт компостом в якості захисту від втрати вологи і додаткового джерела органічних добрив. Підгодівлю потрібно внести ще до того, як на троянді почнуть розпускатися листя.

Обрізання «Sea Foam» проводять кожну весну, до початку прокидання нирок. Обов'язковою стрижки для цієї троянди немає. Але її необхідно щорічно омолоджувати і контролювати зростання, проводити формують обрізки. Крім сухих і пошкоджених гілок, які вкорочують до підстави, у «Sea Foam» необхідно вирізати старі пагони під пень, а також проводити укорочення найбільш сильно розрослися гілок, які вибиваються із силуету і порушують бажаний вигляд чагарнику. Такі пагони вкорочують на яку довжину, але проводити обрізку слід над брунькою, зверненої назовні.

До переваг цього сорту можна віднести і те, що троянда самостійно очищається. Квітки повністю скидають пелюстки і навіть без обрізки кущ зберігає акуратність. Але якщо ви хочете стимулювати цвітіння, у міру в'янення суцвіть зрізайте їх з куща. На відміну від інших троянд, «Sea Foam» не надто чутлива до висоти зрізання квітконоса, але краще все ж не обрізати пагони з великою кількістю листя.

Підготовка до зимівлі

Підготовка до зимівлі для цієї ґрунтопокривні троянди зводиться до окучке. Краще всього використовувати компост, але можна обійтися і звичайної садової грунтом.

Пагони у «Sea Foam» дуже потужні, їх важко повністю пригнути до землі і часто на кущах збирається велика шапка снігу. Протягом зими під час візитів в садок не забувайте струшувати з цієї троянди сніговий покрив для того, щоб пагони не обламалися під вагою пухнастого покривала.

Укриття з троянди знімайте відразу після сходу снігу та розмерзання ґрунту.

Вкрита піною квіток почвопокровная троянда «Морська піна»- роза,догляд,вирощування,почвопокровная,sea foam,Морська піна,сорт,кущі,квіти,фото

Шкідники і хвороби

З шкідників найбільшу небезпеку для «Sea Foam» представляє попелиця. З нею краще боротися народними методами, обприскувати кущі мильними розчинами і змивати комах струменем води. І лише при марності звичайних методів вдаватися до обприскуванню інсектицидами. До грибкових захворювань «Sea Foam» стійка.

Найбільш виграшні партії в садових ансамблях:

 • на пишних великих квітниках з грою на вертикальних і горизонтальних акцентах, незвичайним оформленням, введенням контрастів між низькорослими і високорослими рослинами;
 • у квітниках і рабатках в компанії рослин з свечевидными суцвіттями;
 • у класичних клумбах суворої форми з квітучими бордюрами або самшитового рамкою;
 • в озелененні схилів і укосів, на яких «Sea Foam» створює суцільне білосніжне покривало;
 • в щільних посадках в ролі почвопокровника;
 • на опорних стінках і в терасових садах в зоні перепаду висот;
 • у ролі соліста для прикраси газонів;
 • у змішаних живоплотах і багаторядних пейзажних посадках з ефектом каскаду гілок;
 • підстави колон і стовпів як невисокою плетистої троянди, яка створює ефектну подушку внизу і підіймається по опорі;
 • у формі плакучих штамбів і при вирощуванні у великих контейнерах.

Кращі партнери для «Sea Foam»

Вибираючи партнерів для цього сорту варто орієнтуватися на рослини з вираженими вертикальними лініями або текстурні багаторічні і однорічні, які створюють яскраві, розкішні і низькі покриття. Ця троянда чудово виглядає в компанії дельфиниумов, мордовника, наперстянки, цибулі гігантського, гвоздики-травянка, дзвіночків, лобелії, ромену, калачиків і лаванди.