Витривала королева ґрунтопокривних троянд «Фея»

Зворушлива і трепетна почвопокровная троянда «Фейрі», або «Фея» (The Fairy) випускає таку кількість квіток, що під ними практично не видно зелені. Це найбільш рясно з усіх троянд, яка в будь-якому віці здатна утворювати просто разюча кількість квіток на одному пагоні.

Починаючи свій парад пізно, лише в середині літа, «Фейрі» швидко перетворюється на найромантичніше акцент в дизайні будь-якого саду і до кінця осені виправдовує свою казкову назву. Але кількість квіток зовсім не означає, що ця троянда відрізняється підвищеною вимогливістю: «Фейрі» заслужила звання королівського сорти багато в чому завдяки своїй витривалості.

Витривала королева ґрунтопокривних троянд «Фея»- Роза,полиантовая,почвопокровная,ухад,культивування,посадка,the fairy,фото

Декоративні достоїнства казкової универсалки

Завдяки здатності невпинно цвісти починаючи з другого місяця літа і до приходу холодів в листопаді «Фейрі» вважається одним з кращих пышноцветущих сортів універсальних ґрунтопокривних троянд, які при бажанні можна вирощувати і як чагарникові. Це невибаглива, стійка до захворювань та шкідників, витривала, добре адаптується до суворих зим рослина, яка цвіте рясно навіть без самого ретельного догляду.

«Фейрі» (The Fairy) не випадково заслужила на звання однієї з найбільш простих у вирощуванні обильноцветных або поліантових троянд. Вона здатна виконувати різні, часом несхожі ролі, відмінно виглядає і на квітнику, і в міксбордері, і в гордій самоті.

Силует і листя

Для цієї троянди характерна досить яскрава, дрібна, стримано-глянсове листя, не така густа, як у інших ґрунтопокривних троянд, але дуже ошатна.

Витривала королева ґрунтопокривних троянд «Фея»- Роза,полиантовая,почвопокровная,ухад,культивування,посадка,the fairy,фото

«Фейрі» — унікальний для ґрунтопокривних троянд сорт. Це кущистість, широко розлога троянда, яка може грати роль ґрунтопокривні і з віком значно розростається вшир, але при цьому все одно сприймається як компактний, пишний кущ. Одна троянда в зрілому віці може покривати площу близько квадратного метра ґрунту завдяки метровим звисаючим пагонам, потужним і досить міцним. Одночасно на «Фейрі» розвиваються і практичні прямі більш короткі гілки, і більш довгі батоги.

Завдяки своїм гарним никнув втечам «Фейрі» є улюбленою трояндою для виведення штамбових форм. У высокоствольной варіації «Фейрі» прехороша. Вона схожа на хмару з рожевої вати, підкорює дивно витонченим силуетом і красою.

Ця троянда чудово переносить формування і їй можна надавати вигляд акуратного кущика, стримувати розростання в ширину і поширення на ґрунті.

Терміни цвітіння

«Фейрі» зацвітає пізніше більшості троянд, тільки до середини літа, але зате невпинно цвіте до морозів.

Особливості цвітіння

Багаторазово квітуча, практично не сбавляющая темпи цвітіння почвопокровная троянда«Фейрі» (The Fairy) в середині літа вкрита ковдрою з густомахрових суцвіть. Квітки у «Фейрі» розетковидные, здаються повітряними і дуже густими. Досягаючи в діаметрі всього 2,5 см, вони дивно пишні, зібрані в дуже щільні кисті, більше схожі на пучки, чому кожен окремий квітка здається більшим. На кожному пагоні цієї троянди може розпуститися до 25 квіток (а при гарній поживності грунту та постійному підтриманні її вологості їх кількість і зовсім перевищує чотири десятки). Кількість квіток на «Фейрі» настільки велике, що під ними практично не видно привабливості самої рослини.

Витривала королева ґрунтопокривних троянд «Фея»- Роза,полиантовая,почвопокровная,ухад,культивування,посадка,the fairy,фото

Аромат троянди дуже ніжний, практично не відчувається, тільки на близькій відстані уловлюються його чарівні переливи.

Суцвіття «Фейрі» незважаючи на скромні розміри завжди привертають увагу і у флористиці. Ці невеликі, але густомахрові квіти дуже довго стоять в зрізку, що дозволяє створювати букети з троянд, не втрачають своєї привабливості протягом значно більшого часу.

Колірна гамма

Забарвлення квіток блідо-рожевий, ніжний, романтичний, відрізняється практично на кожній квітці, по всьому кущу спостерігаються акварельні розводи від більш насиченого рожевого до майже білого, що тільки підкреслює романтичну статус «Фейрі». Такий ефект зміни забарвлення і переходів притаманний «Феї» завдяки тому, що яскраво-рожеві після розпускання квітки поступово вигорають майже до білого кольору. Якщо стоїть холодна й похмура погода, то квіти можуть повністю зберегти свій досить насичене забарвлення.

До недоліків цієї троянди можна зарахувати схильність квіток до вигоряння. На яскравому сонці, особливо під південними променями рожева акварель прекрасних квіток швидко втрачається, а забарвлення стає непривабливо бляклим. Саме тому троянду так важливо садити на місцях, де опівдні вона не буде освітлена сонцем.

На що звернути увагу при покупці

При покупці саджанців «Фейрі» (The Fairy) необхідно віддавати перевагу рослинам з відкритою кореневою системою. Для них має бути характерним є досить велика кількість пагонів, що розвивається з одного потужного підстави. Не купуйте троянду, яка «розщеплюється» вже в місці щеплення, вгорі погано галузиться, розвивається однобоко. Зверніть увагу, що на розі не повинні бути розпущені листя, і вже тим більше не можна купувати саджанці з пожовклим листям. Кореневище має бути розгалуженим, пучкообразным, густим і дуже сильним.

Витривала королева ґрунтопокривних троянд «Фея»- Роза,полиантовая,почвопокровная,ухад,культивування,посадка,the fairy,фото

Саджанці потрібно купувати безпосередньо після викопування: чим довше зберігаються саджанці «Фейрі» без грунту, тим більшою мірою страждає їх адаптивність і тим гірше приживуться троянди на новому місці. Зверніть увагу, що коріння рослини повинні бути свіжими, ні в якому разі не пересушеними, все рослина – здоровим, без плям і пошкоджень.

Умови, комфортні для «Фейрі»

На відміну від більшості ґрунтопокривних троянд, «Фейрі» — це світлолюбна, але не сама солнцелюбивая троянда. Вона віддає перевагу яскраво освітлені протягом половини дня ділянки, на яких рослина не буде страждати від полуденних променів або в найспекотніший час доби буде притенено від сонця іншими рослинами. «Фейрі» можна вирощувати навіть в півтіні, але кількість квіток у більш поганому освітленні відповідно скоротиться. В півтіні цей сорт тягнеться вгору, майже не розростається вшир. При виборі локації для «Фейрі» слід категорично уникати всіх південних сторін будівель, альпінаріїв, найспекотніших місць на ділянці.

Ґрунт для цієї троянди підібрати досить легко. Вона повинна бути пухкої, легкої за текстурою, добре пропускати воду. Тільки вітається високі показники родючості. Вважається, що ця троянда здатна красиво цвісти навіть на бідних грунтах. Але при відсутності доступу до великої кількості поживних речовин «Фейрі» випустить менша кількість квіток, буде страждати від захворювань та шкідників.

Витривала королева ґрунтопокривних троянд «Фея»- Роза,полиантовая,почвопокровная,ухад,культивування,посадка,the fairy,фото

При виборі землесуміші для ростуть у контейнерах примірників «Фейрі» підбирайте спеціальні субстрати, призначені для вирощування квітучих рослин або спеціальний ґрунт для троянд.

Посадка троянди

Перед посадкою не забудьте поліпшити ґрунт. Розсипте по поверхні якомога більше зрілого компосту і повні мінеральні добрива. Глибоко перекопайте грунт на всій ділянці вирощування троянди і ретельно виберіть кореневища бур'янів, великі грудки і камені.

При висадці «Фейрі» (The Fairy) дотримуйтесь відстань до великих рослинам, інших трояндами і чагарниках близько 50 див. Троянду «Фейрі» навіть в умовах середньої смуги можна висаджувати і навесні, і восени.

Троянду «Фейрі висаджують в індивідуальні посадочні ями, розмір яких підбирається відповідно з розміром кореневища, з надбавкою 15 см на дренаж. Його краще всього скласти з гравію або щебеню, пересипаного піском.

Перед посадкою довге коріння на саджанцях необхідно вкоротити, а всі пагони на розі обрізати до рівня 10-15 див. Встановлюють троянду на невеликий горбок землі так, щоб точка щеплення перебувала на 3-4 см нижче лінії грунту. Якщо ви вирощуєте штамбову форму, то перед установкою троянди в контейнер або посадкову яму обов'язково поставте посередині опору, до якої ви зможете прив'язати троянду. Після засипання субстрату по всьому периметру посадкової ямки створюють валик із землі, який не дасть розтікатися воді під час поливу. Цю троянду краще протягом наступних 2-3 тижнів після посадки поливати досить регулярно для прискорення адаптації.

Догляд за «Фейрі»

Поливи «Фейрі» потрібні лише під час посухи, особливо на стадії бутонізації та на початку цвітіння. В цей час відсутності опадів може істотно позначитися на кількості випущених квіток, тому краще з частотою 5-7 днів проводити глибокий полив для насичення ґрунту вологою.

Витривала королева ґрунтопокривних троянд «Фея»- Роза,полиантовая,почвопокровная,ухад,культивування,посадка,the fairy,фото

Першу підгодівлю для «Фейрі» вносять рано навесні, відразу після зняття укриття. Для неї бажано використовувати спеціальні суміші мінеральних добрив для троянд і органічні добрива. Другу необхідно провести на стадії бутонізації, використовуючи фосфорно-калійні добрива (суперфосфат і сульфат калію) або ще раз внести спеціальні добрива для троянд.

Репутація кілька неакуратною троянди у цього сорту абсолютно не виправдана. Навіть При мінімальному догляді «Фейрі» (The Fairy) зберігає свою привабливість і з року в рік дивує дійсно невпинним цвітінням. Для того щоб «Фейрі» завжди виглядала акуратно і бездоганно, досить струшувати або обрізати відцвілі квітки і іноді коригувати кущ за своїм бажанням, обрізаючи загущають або неслухняні, занадто довгі гілки. Ранньою весною на «Фейрі» обов'язково проводять санітарну обрізку. На кущах видаляють пошкоджені і висохлі пагони.

В іншому догляд за «Фейрі» зводиться до:

 • регулярному розпушування грунту при появі кірки;
 • своєчасним прополка або особі, що їх мульчування, яке дозволить скоротити кількість процедур поливу і позбавити себе від необхідності видаляти бур'яни.

Підготовка до зимівлі

«Фейрі» в умовах середньої смуги часто підмерзає, але швидко відновлюється. Зазвичай ця троянда прекрасно зимує з легкої окучкой. Молоді троянди краще захистити надійніше:

 1. Високі прямостоячі пагони на кущах вкорочують на третину висоти пізньої осені, з кущів знімають все листя.
 2. Основу куща підгортають землею або компостом.
 3. Пагони прикривають хмизом, лапником або обгортають мішковиною.
Витривала королева ґрунтопокривних троянд «Фея»- Роза,полиантовая,почвопокровная,ухад,культивування,посадка,the fairy,фото

Штамбові троянди, виведені на основі «Фейрі», потребують зовсім особливий підхід до зимівлі. Краще всього зберігати высокоствольную «Фейрі», прибираючи на зиму в приміщення. Але якщо троянда не росте в діжці, її треба підкопати з одного боку і пригнути до землі, укривши за допомогою повітряно-сухих методів, окучки і лапника, листя і нетканих матеріалів. Є й інший варіант – основа ніжки окучьте, ретельно оберніть стовбур нетканим матеріалом, а крону укрийте повітряно-сухим методом.

Шкідники і хвороби

Найбільшу небезпеку для троянди цього сорту є борошниста роса. Вона проявляється в беловатом нальоті, який в першу чергу з'являється на молодих частинах рослини. Іноді на цій троянді можна спостерігати і несправжню борошнисту росу, яка зачіпає тільки нижні сторони листків. З обома захворюваннями краще боротися спеціальними препаратами.

Найбільш виграшні партії в садових ансамблях:

 • в пишних живоплотах;
 • в бордюрах навколо розариума і квітників, в зонуванні зон;
 • рослини-роздільника або прикраси для газону;
 • на опорних стінках, в рокарії і альпінарії, де відмінно розкривається ефект каскаду із гілок;
 • в штамбової формі: «Фейрі» прикрасить будь горшечный сад, клумбу або грядку, чудово виглядає в контейнерах і
 • горщиках в ролі «вартою»;
 • для створення дивно пишного фону на квітниках, під парканами, стінами будівель;
 • у пейзажних ансамблях і пышноцветных рабатках в романтичному стилі;
 • в міксбордерах безперервного цвітіння.
Витривала королева ґрунтопокривних троянд «Фея»- Роза,полиантовая,почвопокровная,ухад,культивування,посадка,the fairy,фото

Кращі партнери для «Фейрі»

Підібрати гідних компаньйонів для «Фейрі» зовсім не важко. Цей сорт ґрунтопокривних троянд поєднується з усіма видами інших троянд, у тому числі мініатюрними і плетистими трояндами. Але не гірше вона комбінується і з багаторічниками. «Фейрі» чудово виглядає в компанії фіалки рогатої, котовника, дзвіночків, лаванди й інших класичних партнерів для троянд. Дуже добре квітки «Фейрі» виглядають на тлі білої лобулярії. Прекрасними компаньйонами для цієї троянди також стануть і наперстянка, декоративні злаки, вероніка, полин, чистець та інші рослини з сріблястими листям.

Цей сорт троянд не можна поєднувати в композиціях тільки з багаторічниками і літниками з жовтою або помаранчевою палітрою забарвленням. В їх компанії квітки «Фейрі» здаються брудними і навіть за умови обильноцветности троянда втрачає свою привабливість.

Дата публикации: 9.04.17