Виростити корицю

Кориця – невелике вічнозелене дерево. Це широко поширена в світі популярна спеція, пряність, яку завжди можна купити в магазині, але ніщо не зрівняється із задоволенням, отриманим від усвідомлення того, що цю спецію, це дерево ви виростили самі. Батьківщиною коричного дерева є Шрі-Ланка і Південна Індія, проте вирощують ці дерева і в Китаї, В'єтнамі, Індонезії. Потрібно багато терпіння і часу, щоб виростити в домашніх умовах таке дерево. Воно вимагає добре освітленій місцевості і правильного регулярного поливу. Найменшого промаху буде достатньо, щоб дерево припинило своє зростання і загинуло.

Виростити корицю-

© Aruna

Цей вид дерева виростає тільки в тропічному кліматі, який дуже гарячий і вологий, і не буде пристосовуватися до інших умов. Так що ця стаття швидше для жителів цих широт.

Після того, як Ви перевірили, що Ваш вибір місця в саду є підходящим для коричного дерева, Ви можете братися за справу.Знайдіть місце на своїй ділянці, на якому коричному дереву буде достатньо сонячного світла, а в спекотний полудень воно буде частково затенени. Видаліть всі бур'яни з грунту, скопайте, переконайтеся, що в цьому місці хороший дренаж грунту (зайва волога погубить насіння) і «втопіть» їх на землі досить глибоко, щоб не прихопив останній мороз. Полийте насіння так, щоб грунт був сирий, але насіння не були занурені у воду.

Виростити корицю-

© Forest & Kim Starr

Коричне дерево ростять 2 роки, після чого його зрізають під корінь (залишається пеньок, а корені – в землі). Через рік навколо пенька з'являться близько десяти нових пагонів. Вони-то і будуть джерелом Вашої свіжої кориці. Ці пагони повинні рости ще рік, а потім їх зрізають, здирають кору, яку сушать. Висушена кора згортається в трубочки, має приємний аромат і смак. Чим тонше кора, тим тонший аромат. Зберігаються висушені палички довго і не втрачають ароматом кориці.

Оскільки коричне дерево виростає знову, випускаючи нові пагони, підрізайте його кожні два роки. Вони забезпечать Вам поставку свіжої кориці. Використовуйте її як коричних паличок або розмеленого порошку.

Виростити корицю-

© Luc Viatour

Використовується кориця в кулінарії для приготування десертів, шоколаду, в якості ароматизатора алкогольних і гарячих напоїв. В Азії її додають в суміші прянощів. Кориця має також антиоксидантну властивість. Найбільш цінна кориця з Шрі-Ланки, оскільки виготовляється з дуже тонкою, м'якою кори. Дешева кориця проводиться у В'єтнамі, Китаї та деяких інших країнах, проте, цінності вона не являє (використовуються грубі верстви кори), хоча аромат такий же. Найчастіше ця кориця містить шкідливий для здоров'я речовина кумарин. У великих дозах він може викликати головний біль, ураження печінки, гепатит.

Косметика для ухода за кожей косметика для нормальной кожи.