Виросте нолина з насіння в домашніх умовах

Здрастуйте, дорогі квітникарі! Нолина (бокарнея, пляшкове дерево, слонова нога), виявляється, не так вже й популярна. Причина тому в малій інформації про цей надзвичайно выносливом рослині.

Виросте нолина з насіння в домашніх умовах-

У мене особисто нолина росте вже кілька років, люблю цього зеленого вихованця. Якщо хочете завести собі таку рослину – навіть не сумнівайтеся, висаджуйте!

Умови для нормального росту

Виросте нолина з насіння в домашніх умовах-

Може зрости нолина з насіння в домашніх умовах? Так, може. Хоча, скажу відразу, це дуже копітка справа. У кімнатної рослини насіння не виникають, тому вам доведеться пошукати їх в квіткових магазинах. Знайте, що далеко не завжди вони там є.

Але якщо все ж ви знайшли у продажу насіння, а готове рослина купити ніде, то зайнятися вирощуванням варто. Тим більше, що нолина порадує вас не тільки красою. У дикій природі вона виростає на безплідних землях Мексики.

Рослину там виживає, незважаючи на те, що дощі в тих краях бувають вкрай рідко. Бокарнея пристосувалася робити запас вологи в своєму потовщенні на нижній частині стовбура. Тобто догляд за нею мінімальний. А ще вона чудово себе почуває при працюючих батареях опалення. Ну чи не диво!

Нолина нормально розвивається при температурі навколишнього повітря від 15 до 30 градусів. В період зимової сплячки знизьте температуру до 10 градусів. Бутылочному дереву потрібне яскраве освітлення, а прямих сонячних променів воно не боїться. У той час, коли нолина перебуває в стані спокою, не поливайте її.

Що робити з насінням

Виросте нолина з насіння в домашніх умовах-

Як же виростити нолину з насіння? Перед посадкою насіння обов'язково розсортуйте за розмірами, так як великі зерна проростають набагато швидше дрібних. Після цього відокремте некондиційні насіння.

Зробити це просто. Для цього приготуйте слабкий розчин солі або марганцю і висипте в нього насіння. Вони повинні залишатися в розчині протягом доби. За цей час добрі зерна набухнуть і опустяться на дно ємності, порожні ж насіння залишаться на плаву. Сійте тільки ті насіння, які потонули.

Для посіву краще всього підходить торфово-піщана суміш. Компоненти змішайте в рівних пропорціях. Досвідчені квітникарі рекомендують перед посівом ємність з грунтом потримати на паровій бані 30 хвилин. Цього часу досить для загибелі личинок комах і шкідливих мікроорганізмів, які можуть бути присутні в грунті.

Як ви вже знаєте, нолина може довго обходитися без вологи. Також і для схожості насіння багато вологи не потрібно. Лише трохи зволожити грунт. Можете при цьому скористатися стабілізаторами вологості, такими як вермикуліт або перліт. Їх дабавьте в грунт, але не більше ніж на чверть об'єму контейнера. Для підстраховки на дні контейнера зробіть дренаж.

Посів

Виросте нолина з насіння в домашніх умовах-

Висівати зерна пляшкового дерева найкраще в кінці лютого або початку березня, коли світловий день вже довгий. Якщо вам не терпиться це зробити раніше, то подсвечивайте свій посів лампою з таким розрахунком, щоб світловий день для насіння становив 14-16 годин.

Насіння засипати ґрунтом не потрібно. Їх рівномірно розсипте по поверхні грунту і злегка притисніть ніж пласким і широким. Після цього контейнер накрийте прозорою плівкою.

до Речі, силікатне скло для цього використовувати не можна, так як воно не пропускає сонячний ультрафіолет. Хоча б два рази в день такий парничок провітрюйте. Плівку ж не знімайте аж до появи перших паростків. Дуже важливо забезпечити на весь період проростання насіння температуру грунту в межах від 22 до 27 градусів.

Перші сходи

Виросте нолина з насіння в домашніх умовах-

В кращому випадку перші паростки в контейнері ви побачите через 2-3 тижні. Розсаджуйте їх в стаканчики, коли на них сформується за три повноцінних листочка. Стаканчики заповніть грунтовою сумішшю, що складається з перегною, піску, торфу, листової і дернової землі. Піску в суміші має бути дві частини, а інших компонентів – по 1 частини.

Виросте нолина з насіння в домашніх умовах-

Коли паросткам стане тісно в стаканчиках, їх пересадити в неглибокі, але широкі горщики, на дні яких обов'язково укладіть дренажний шар.

Зростає нолина повільно, але тим приємніше вам буде спостерігати за нею.

Дата публикации: 16.09.18