Вирощування клематиса

Клематис, або ломонос – це квітуча багаторічна ліана, зачаровывающая своєю красою. В основному, клематиси використовують для озеленення балконів і терас, альтанок і огорож.

Якщо ви вирішили на своїй присадибній ділянці виростити клематис, купуйте саджанці в спеціалізованих центрах і у досвідчених колекціонерів. Краще всього придбати саджанець у контейнері, з закритими корінням.

Вирощування клематиса-

© Andrew Dunn

Клематиси можна висаджувати як з півночі, так і з південної сторони. Більшість сортів клематиса віддає перевагу сонячним місцям з деякою затененностью коренів. Сирі, із застоєм води ділянки для посадки клематиса не придатні. Купують і висаджують клематиси тільки навесні.Для посадки клематиса підготуйте посадкову яму з діаметром не менше 60 см і глибиною не менше півметра. Дно посадкової ями необхідно заповнити шаром щебеню для дренажу. Зверху на щебінь засипають досить товстий шар дернової землі і додають компост. Також при посадці клематиса в яму додають склянку золи і повну жменю мінеральних добрив. Саджанець, не порушуючи земляної грудки на коренях, висаджують у підготовлену яму на 12 см нижче рівня землі. Щоб саджанець добре прижився і почав розвиватися, яму повністю не засипають. Влітку, в процесі догляду за клематисом яма повністю заповниться землею.

Вирощування клематиса-

© www.metaphoricalplatypus.com

Клематиси дуже вимогливі до поливу. Поливати рослини необхідно один раз в тиждень, в перший рік життя витрачаючи 20 літрів води на один саджанець, а в наступні роки – по 40 літрів. У спеку кількість поливів збільшують. Після поливу землю обов'язково треба розпушити і видалити бур'яни.

3-5 разів за сезон клематиси потребують підгодівлі. Удобрюють клематиси розчином коров'яку або повним мінеральним добривом. Підживлення проводять здебільшого у весняний період і в період бутонізації, а також обов'язково після закінчення цвітіння.

Вирощування клематиса-

© B. D.'s world

У перший рік після посадки клематиса в якості опори для рослини можна використовувати дерев'яний або пластмасовий штирь, а на наступні роки встановлюють більш міцні опори.

Щоб цвітіння ліани було більш рясним, дуже важлива підв'язування пагонів. Навесні, після зняття зимового укриття, нижню частину пагонів підв'язують якнайближче до землі. Підв'язуючи пагони клематиса, слід враховувати, що на розташованих горизонтально лозах квіток утворюється більше.

Багато сорту клематиса морозостійкі. Добре вкриті на зиму клематиси можуть витримати зниження температури до 30 градусів. Укривають ліани лапником і плівкою.

Дата публикации: 9.04.17