Вирощування гортензій в саду

Гортензія користується заслуженою любов'ю серед садівників завдяки красі і багатству витончених  квіток різного забарвлення. Гортензія дуже красиво виглядає як в одиночній посадці, так і в групах з іншими досить низькорослими,  а також з сильно контрастними за забарвленням квіток чагарниками та квітами. Особливо красива гортензія садова в штамбової формі на смарагдово-зелених газонах, біля альтанок і веранд, уздовж садових доріжок.

Вирощування гортензій в саду-

© KENPEI

Гортензія – невисокий чагарник з розлогими  пагонами і багатими суцвіттями  до 30 см завдовжки та 20 см в  діаметрі. Квітки можуть мати забарвлення від блідою, білого до рожевого і фіолетового.

Гортензія дуже добре росте і розвивається  на садово-городньої грунту, дуже чуйна на добрива й різні підгодівлі. Гортензія не любить надмірного перезволоження – її  ніжна коренева система практично  не виносить дуже  близького стояння води. Погано гортензія росте на вапняних грунтах. Гортензія досить тіневитривала, але буде краще рости і давати більші квітки на відкритих сонячних ділянках без тіні. На одному місці кущ гортензії може зростати до 10 років.

Для посадки гортензії необхідно вирити яму глибиною 70 см до 1 метра шириною. На дно ями необхідно засипати городньої землі в суміші з перегноєм та крупним піском. У таку суміш необхідно висадити гортензію.

Вирощування гортензій в саду-

© FASTILY

Гортензія добре відгукується на  рясний полив, але не виносить застою води. У спекотну погоду кущі гортензії необхідно поливати. Щоб волога із землі не випаровувалася, кущ необхідно замульчувати соломою, травою або перегноєм шаром 5 см

Гортензію можна розмножувати відводками, живцями і дуже рідко – насіннєвим способом. Гортензії садові, вирощені з насіння, зацвітають у перший раз тільки через три роки. Гортензії, вирощені з живців, дуже боятися заморозків і знижених температур. Тому укорінені за літо живці гортензії пересаджують, не руйнуючи ком землі, досить просторі горщики і тримають взимку в теплому підвалі, стежачи за вологістю грунту.  Навесні гортензію з горщиків пересаджують в грунт, дуже низько обрізають, залишаючи 4 бруньки на кожному пагоні. На другу зиму ці молоді гортензії можна залишити зимувати в грунті, але ретельно вкрити лапником або утеплительным  матеріалом. Наступної весни гортензію знову обрізають, залишаючи вже 8 нирок на кожному пагоні. З цих нирок розвинуться сильно квітучі кущі. У наступні зими гортензії можуть зимувати без укриття – до цього часу вони придбають зимостійкість.

Вирощування гортензій в саду-

© Anne Norman

Догляд за квітучими гортензіями складається щорічної обрізки слабких пагонів, тоненьких торішніх гілочок, сильних старих гілок із залишенням 8 досить добре розвинених бруньок,  які дадуть  пишні суцвіття.

Один раз в місяць  за весь сезон, крім початку осені,  проводять підгодівлю курячим або пташиним послідом, розведеним з водою  у концентрації 1:10.