Вирощування гомфрены в грунті і горщиках

Рослини з кулястими суцвіттями займають особливе місце в арсеналі ландшафтних дизайнерів і садівників. Вони надають дивовижне гармонізуючий вплив і на окремі композиції, і на образ саду в цілому. Свої зірки з сферовидными суцвіттями є і серед багаторічників, і серед літників. Так, не знає конкурентів зворушлива і одночасно дуже стійка гомфрена – однорічник-сухоцвіт. Проста у вирощуванні, вона з лишком компенсує зусилля, витрачені на догляд та вносить пожвавлення і квітники, і в горшкові сади, і в зимові букети.

Гомфрена (Gomphrena) — рід квіткових рослин, включений до родини Амарантові (Amaranthaceae). Рід включає більше 100 видів, типовий — Гомфрена куляста (Gomphrena globosa).

Вирощування гомфрены в грунті і горщиках- Гомфрена,куляста,догляд,вирощування,розмноження,садіння,насіння,квіти,сухоцвіти,фото

гомфрены кулястої, найбільш поширеного в якості декоративного рослини представника роду увагу приковують суцвіття. Кулясті і не такі вже дрібні, вони можуть виростати до 4 см в діаметрі і незмінно привертають увагу. Скромні кущики висотою до 40 см не вибагливі, зелень – не найяскравіша, але густа і приваблива, часто сизувата. Але під час цвітіння гомфрена буквально перетворюється. Дрібні квітки в суцвіттях пофарбовані в пурпурний, червоний, фіолетовий, жовтий або білий. Цей літник цвіте майже так само невпинно, як садові ампеліо – з червня і до приходу морозів.

Крім класичної кулястої гомфрены, зустрічається і володіє повзучими, гнучкими пагонами розсіяна, і золотистоцветковая гомфрена Хаге, і різноманітні сорти і карликові форми гібридних гомфрен.

Вирощування гомфрены в грунті і горщиках- Гомфрена,куляста,догляд,вирощування,розмноження,садіння,насіння,квіти,сухоцвіти,фото

Умови, комфортні для гомфрены

Щоб ця красуня порадувала великою кількістю суцвіть-кульок, їй потрібно надати найбільш яскраво освітлені локації. Сонячні, теплі майданчики, відкриті і орієнтовані на південь підійдуть гомфрене як не можна краще. Саме тому її рекомендують садити в якості плям на газоні або на квітниках з іншими солнцелюбивыми літниками. Незважаючи на приналежність до сухоцвіту, вітряної обстановки гомфрена не любить і її краще захищати від активних протягів.

Ґрунт для цієї красуні підібрати ще легше. Гомфрене підійдуть будь родючі і пухкі грунти.

Для горщечкової гомфрены вибирають самі сонячні місця і якісну, універсальну землесуміш. Оптимальним вважається грунт, що складається з рівних частин дернової, листової ґрунтів, піску і торфу.

Посадка гомфрены

Ця культура не любить свіжої органіки і будь-які органічні добрива, навіть компост у грунт можна вносити не менше, ніж за рік до висадки гомфрены. Фактично, підготовка до посадки зводиться до перекапыванию грунту, внесення піску або повних мінеральних добрив для корекції характеристик і ретельної вибірці бур'янів і каменів.

Відстань між рослинами повинна становити близько 20-25 см. згущувати посадки гомфрены не варто, як і висаджувати її ближче, ніж 20 см від інших садових рослин. Висадку проводять в травні або червні, а індивідуальні невеликі ямки з рясним поливом відразу після процедури.

Вирощування гомфрены в грунті і горщиках- Гомфрена,куляста,догляд,вирощування,розмноження,садіння,насіння,квіти,сухоцвіти,фото

Поливи для гомфрены

Гомфрену не дарма зараховують до сухоцвіту. Вона задовольняється мінімальним відходом і є однією з найбільш посухостійких садових культур. Правда, якщо ви хочете домогтися найбільш рясного цвітіння, під час самих жарких днів, особливо в липні і серпні краще постаратися підтримати рослина додатковими поливами. При цьому процедури будуть грати роль компенсації саме температур, а не відсутності вологи.

Горшкові гомфрены потребують звичайних для всіх літників поливах – підтримують легку сталу вологість грунту. Вона простить вам короткочасне пересихання субстрату, але краще все ж не забувати про системні процедурах.

Підживлення гомфрены кулястої

Якщо ви підібрали для цього рослини якісну грунт, то про підгодівлі можна забути. Лише на збіднених грунтах гомфрене знадобляться 2-3 підживлення, які проводять через місяць після висадки або появи сходів, на стадії бутонізації і через місяць після початку цвітіння. Якщо ви вирощуєте гомфрену на зрізання, на стадії активного росту розсади або протягом 1 місяця після посадки в грунт на постійне місце можна використовувати повні мінеральні добрива для стимуляції як можна більш активного росту. Гомфрена не виносить органіки, її не можна використовувати під час посадки, в процесі росту.

Для рослин гомфрен підгодівлі повинні бути більш активними, але все ж не такими частими, як для інших літників. Вносять їх тільки в червні і липні, використовуючи комплексні універсальні мінеральні добрива 1 раз в 2 тижні в стандартній дозі.

Вирощування гомфрены в грунті і горщиках- Гомфрена,куляста,догляд,вирощування,розмноження,садіння,насіння,квіти,сухоцвіти,фото

Обрізка гомфрены

Цей літник не боїться формування, але його проводять тільки для рослин гомфрен. Краще надати рослині свободу і зрізання проводити тільки для букетів: на місці відрізаного суцвіття з пазух листя виростуть нові квітконоси.

Для сухих букетів суцвіття зрізують в різних стадіях розкриття, отримуючи таким чином разноокрашенные кульки, відмінні за розмірами. Найбільш ефектні суцвіття при досягненні суцвіття розміру і зупинки розвитку. Але якщо ви хочете заготовити гомфрену для букетів, то постарайтеся прибирати суцвіття до того, як почнуть буріти нижні лусочки у кульках суцвіть.

На замітку: гомфрена—рослина не тільки декоративну, але і корисне. Її активно використовують у народній медицині як зміцнює імунітет і відновлює після хвороб кошти.

Хвороби та шкідники

Як і більшість сухоцвітів гомфрена практично не хворіє, і проблеми з її вирощуванням можуть виникнути тільки на сирому ґрунті. Шкідники їй не страшні.

Вирощування гомфрены в грунті і горщиках- Гомфрена,куляста,догляд,вирощування,розмноження,садіння,насіння,квіти,сухоцвіти,фото

Розмноження гомфрены

Це літник можна розмножити тільки насінням. Гомфрену можна виростити і через розсаду, і безпосередньо висіваючи у відкритий грунт. Але оскільки посіви можна провести тільки в червні, цвітінням гомфрены в умовах середньої смуги вдасться насолодитися лише в середині осені. Саме тому для регіонів з суворими зимами рекомендують тільки розсадний спосіб.

На розсаду насіння висівають в березні або квітні. Субстрат з числа будь-яких родючих землесмесей спочатку потрібно продезінфікувати спеціальними препаратами або обшпарити окропом. Висів проводять неглибоко, густо, посіви накривають плівкою. Дуже жарких умов для гомфрены краще не створювати: їй цілком достатньо 18-20 градусів тепла. Обов'язково подбайте про притінення. На світле місце посіви переносять відразу після появи сходів, тоді ж можна підвищити температуру повітря. Пікірування проводять по мірі зростання, через 2 тижні після сходів, використовуючи індивідуальні горщики великі ящики або грунт теплиці для підрощування рослин. Гомфрена не боїться пересадки, тому її можна вирощувати так, як вам зручно. Розсада гомфрены боїться перезволоження і її потрібно поливати помірно.

У відкритий грунт гомфрену можна переносити тільки після того, як зникне загроза навіть легких приморозків – наприкінці травня або в червні.