Троянди з осінніх живців

Як правило, осіння обрізка садових троянд в середній смузі Росії, а тим більше на північ, неминуча. Часом і плетисті троянди доводиться обрізати досить коротко. Залишається маса відмінних живців! Куди подіти таке багатство? Я випробувала безліч способів: і прикапывала їх, попередньо загорнувши в полотно, і ховала в погребі, і вирощувала в кімнаті на підвіконні, до весни. Результатами похвалитися не могла. І ось останні два роки використовую свій власний метод, при якому живці виживають на 70-80%. Буду рада, якщо комусь він стане у нагоді.

Троянди з осінніх живців- Роза,осінь,живці,живцювання,розмноження,укорінення,вирощування,фото.

Цей метод хороший як для міських жителів, які мають у квартирі лоджію, балкон, так і для проживаючих у власних будинках за містом і мають закриту терасу. Ось в чому він полягає. Обрізавши троянди на початку листопада, після перших легких заморозків, я нарізаю черешки з 2-3 бруньками довжиною приблизно 20 див. Беру пластикове відро і заповнюю його спочатку керамзитом шар якого не повинен бути менше 6 см, а потім землею для троянд, дуже непогано цю землю перемішати з Перлітом або Вермікулітом. Або зробити складу землі традиційний, підходящий для троянд з додаванням піску. Але скажу відразу, що для мого способу все ж пісок менш привабливий. Краще купити землю "Для троянд", плюс ті добавки про які я сказала вище.

Для тих хто не знає, що таке Перліт, поясню – це природний матеріал, вулканічне скло. В основному застосовується при вирощуванні кімнатних рослин, так як покращує якість грунту, роблячи її більш легкою і повітропроникною. Перліт утримує воду майже в 5 разів більше власної ваги, тому для кімнатних квітів його можна додавати до 30% від обсягу. Для наших череночков вистачить і 20%. Хімічно інертний. Земля з додаванням Перліту буде володіти чудовими властивостями, а саме – у рослин добре розвиваються коріння, вони будуть рости здоровими і поливати їх можна рідше. Схожими властивостями володіє і Вермикуліт. Вони часто продаються в квіткових магазинах, на виставках-продажах квітів.

Але повернемося до наших живцями. Підготовлену землю слега зволожую. Саме злегка! Потім беру живці, нижній кінець вмочую в воду, а потім в порошок Корневін і встромляють у виконану заздалегідь паличкою в землі лунку. І так всі живці. У відро діаметром 30-40 см поміщається до 30 і більше череночков. Верх живців добре б "запаяти" парафіном, розтопивши на водяній бані невеликий недогарок свічки. Для найдопитливіших садівників рекомендую тут же прикріпити бирки з назвою сортів. Для цього підійдуть нарізані вузькими смужками білі пластикові пляшки з-під молочних продуктів і маркер.

Троянди з осінніх живців- Роза,осінь,живці,живцювання,розмноження,укорінення,вирощування,фото.

Коли посаджені живці, беру жорсткий целофан, листи можна придбати в квіткових магазинах або, що гірше – пластиковий пакет. Справа в тому, що целофан краще пропускає світло! Я оборачиваю їм відро, міцно зав'язую навколо мотузку, щоб він тримався, виходить труба. Верх цієї "труби" закріплюю прищіпками. Всі відро закутую, можна використовувати старі байкові ковдри, тілогрійку і інше (тепер зрозуміло, чому відро краще пластикове, – метал сильно промерзає), і ставлю на засклений, але не опалювальний балкон, у самий теплий, але світлий кут.

Якщо підлога на балконі цементний, необхідно підставити під відро пінопласт або дошки! Поливаю дуже рідко, а в морози взагалі не поливаю. При яскравому січневому сонечку можна дати череночкам подихати, звільнивши від прищіпок верх "труби" і трохи обприскати водою з додаванням Епіне, замість поливу, і закривати тільки при повному випаровуванні води. Усе це треба проробити вранці. У сильні нічні морози (-25.. -30°C), всі споруда, разом з целофановою трубою, треба закрити чим-небудь теплим або оточити відро пляшками з гарячою водою, або занести в приміщення. Дорослим трояндам морози не так страшні, але мова йде про черешках!

Троянди з осінніх живців- Роза,осінь,живці,живцювання,розмноження,укорінення,вирощування,фото.

Комусь може здатися, що занадто багато метушні, але повірте – це не так, кімнатні квіти вимагають набагато більшої уваги. А головне – навесні у нас буде непогана розсада. З відра беремо живці обережно, столовою ложкою, а не совком! Садимо в підготовлені (традиційним методом для троянд) лунки. Рекомендую в травні все ж після садіння в сад, череночки потримати під банкою, поступово відкриваючи їх, і відкрити остаточно після загрози поворотних заморозків. І ще: у травні буває дуже яскраве сонце, що так само згубно для вижили живців, тому необхідно днем їх притіняти – ялиновим гіллям, гілками або тонким лутрасілом. І звичайно не забувати обприскувати водою з додаванням стимуляторів.

Бажаю успіхів!