Своя лаврушка

Лавр (Laurus), вічнозелена рослина сімейства Лаврові — Lauraceae. Батьківщина –  Середземномор'я, Канарські острови, де зустрічаються 2 види. Греки присвячували лавр богу краси Аполлону. Лавровий вінок і зараз є символом слави й перемоги (слово лауреат означає — увінчаний лаврами). В Європі з'явився в середині XVI століття і завдяки своїй витривалості, здатності пристосовуватися до найрізноманітніших умов зростає тепер в напівдикому стані на Чорноморському узбережжі Кавказу.

Своя лаврушка-

© Mark Angelini

В кімнатній культурі поширений лавр благородний (Laurus nobilis) — невисоке вічнозелене дерево або чагарник. Листя шкірясті, блискучі, ланцетні, цільнокраї. Квітки розташовані в пазухах листя і зібрані в зонтиковидні суцвіття.

Світлолюбний. Вирощують на південних, південно-східних, південно-західних вікнах. Взимку містять в прохолодних приміщеннях, влітку — на відкритому повітрі.

Своя лаврушка-

© tannie

В залежності від погоди в літній період полив регулярний, рясний, взимку — помірний. Бажано підгодовувати мінеральними добривами через 15-20 днів. Пересаджують лавр дуже рідко в середньо-тяжку і тяжку грунт: 3 частини дернової, 1 частина перегнійної, 1 частина листової землі, 1 / 2 частини піску.

Розмножують кореневими нащадками, живцями і насінням. В якості живців використовують ростуть молоді пагони з листям і 2-3 міжвузлями.

Своя лаврушка-

© nociveglia

Листя лавра — пряність, відмінна приправа до їжі. Виготовляють з них і лаврове масло, яке здавна використовується в народній медицині. Дуже рідко у культурі зустрічається другий вид лавра — канарський, або азорський (LaurusL. azorica).