Сорти та особливості вирощування далекосхідної красуні роджерсии

Роджерсия – багатолітня декоративно-листяна кореневищна рослина, що росте в деяких провінціях Китаю, а так само в Кореї і Японії.

Назву свою отримала на честь Джона Роджерса - адмірала американського флоту, очолював одну з китайських експедицій, де і була, власне, виявлена стополистная роджерсия. Посадка і догляд за нею, як виявилося, зовсім не складний, тому далекосхідна красуня так полюбилася садівникам у всьому світі.

Партнери
Сорти та особливості вирощування далекосхідної красуні роджерсии-

Ця імпозантна і розлога далекосхідна красуня досягає висоти більше метра, і приваблює багатьох садівників не стільки своїм цвітінням, скільки фактурними пальчасто-розсічені і перисто-розділеними листям значних (до 50 см) розмірів. У садовому розведенні використовується близько п'яти видів і кілька сортів цього красивого і потужного многолетника.

З середини літа настає період цвітіння роджерсии, її стебла прикрашаються численними дрібними квітками білого та рожевого кольору, зібраними у великі суцвіття.

Сорти та особливості вирощування далекосхідної красуні роджерсии-

Посадка і догляд за роджерсией у відкритому грунті

Навесні підготуйте для посадки розсаду роджерсии. Для цього викопайте старий кущ рослини, зріжте прикореневі живці та укорените їх в невеликих горщиках.

Цей багаторічник воліє глибоко оброблену, вологу, багату гумусом і поживними речовинами грунт. Час для посадки роджерсии – початок весни. Треба вибрати відповідний затінений ділянку, видалити дерен і перекопати землю на глибину до 30 див.

Сорти та особливості вирощування далекосхідної красуні роджерсии-

Викопайте глибоку ямку для посадки, землю змішайте з гноєм і листяним перегноєм. На дно викопаної ямки насипте трохи підготовленої землі. Перед посадкою розсади гарненько полийте саджанець і акуратно вийміть його з горщика разом з грудкою землі.

Коріння перед посадкою розправте, посадіть рослину в ямку, засипте і утрамбуйте землю. Полийте місце посадки і замульчуйте поверхню подрібненої корою.

мульчувати.
  • Восени пагони роджерсии обрізають на довжину долоні, а в регіонах з холодним, суворим кліматом на зиму вкривають хмизом.
Сорти та особливості вирощування далекосхідної красуні роджерсии-

Кольори і сорту роджерсии

  • Роджерсия периста (Rodgersia pinnata) досягає під час цвітіння висоти до 120 см Над її червонуватими стеблами підносяться шести або дев'яти-пальчасті листки. В період розпускання вони мають характерний пурпурний відтінок, який потім набуває темно-зелений колір з яскраво вираженою жилковатой рельєфністю.

Складні суцвіття мають довжину 25-30 см, цвітіння починається з початку липня і триває близько 25 днів. Садові сорти «Alba» цвітуть білими, «Rubra» - карміново-червоними, «Surebra» - ніжно-рожевими квітками.

Сорти та особливості вирощування далекосхідної красуні роджерсии-
  • Роджерсия стополистная (Rodgersia podophilla) має повзучі кореневища і по висоті не поступається попередній різновиди. Її п'ятипалі розсічені листки з легким глянцевим блиском досягають розмірів 50 див.

Молода листя бронзового відтінку через деякий час стає світло-зеленою. Кремово-білі квітки утворюють розгалужені пухкі і довгі волоті. Цвітіння починається з середини червня і триває 20-25 днів. Поширені сорти цього виду роджерсии: «Rodlaud» з червонувато-бурими молодими листям, «Pagode» і «Smaragd» з ніжно-зеленої юної листям.

Сорти та особливості вирощування далекосхідної красуні роджерсии-
  • Роджерсия бузинолистная (Rodgersia sambucifolia) є найнижчою представником роду роджерсий, висотою до 90 див.

Тільки в період цвітіння вона сягає висоти до 120 см, завдяки кремово-білим метелкам суцвіть, що підноситься над шестипалими перисто-розсічені листям. Колір листя сорту «Rotlaub» зелений, з характерним бронзово-коричневим відливом.

  • Роджерсия конскокаштанолистная (Rodgersia aesculofolia) висотою від 70 до 180 см, має прикореневі семипалые листя на довгих (близько 50 см) опушених черешках. Своєю формою вони схожі на листя кінського каштана – звідси і назва.

У багатьох гібридів цього виду роджерсии, зокрема Rodgersia henrici і Rodgersia purdomii, молода листя має буряково-червоне забарвлення, в процесі росту вона досягає цілком величних розмірів, до 75 см в діаметрі.

Сорти та особливості вирощування далекосхідної красуні роджерсии-

Використання роджерсии в садових композиціях

Роджерсия – досить тіньолюбні і невибаглива рослина. Садити її краще всього на просторих і вологих ділянках. На клумбі з багаторічниками, завдяки своєму представницькому увазі, вона завжди буде домінувати. Особливо вражаюче виглядають невеликі групові посадки роджерсии на задньому плані клумби.

Незважаючи на свою невибагливість, ця рослина не переносить сильних вітрів, тому якщо ви його посадіть біля стіни будинку, паркану або в тіні великих дерев – це не тільки прикрасить ваш ландшафт, але і забезпечить роджерсии хороші умови для зростання.

Сорти та особливості вирощування далекосхідної красуні роджерсии-

Якщо на вашому садовій ділянці є ставок або басейн, цей багаторічник стане чудовим акцентом композиції, висаджений у кромки води.

Не варто забувати про те, що на яскравих, доступних сонця місцях, для роджерсии необхідна достатня зволоженість ґрунту, тому місце у водойми чудово підійде для цих цілей.

Сорти та особливості вирощування далекосхідної красуні роджерсии-

Партнери

Гідних партнерів для роджерсии потрібно обирати серед тіньовитривалих чагарників і багаторічних рослин. До їх числа відносяться астильба, наперстянка пурпурова, хоста, герань лісова, дзвіночок широколистий, а так само тіньолюбні злакові та папороті. Роджерсия відмінно уживається з хвойними породами чагарників, тисами і рододендронами.

Тетяна Соболєва

Дата публикации: 16.09.18