Символ достатку – ялівець

Життя в лісі зовсім завмирає в короткі грудневі дні. Снігом заметені стежки, і кущі ялівцю сховалися сніговою ковдрою з головою. Ті, які вище, так само красиві, як їли, і іноді теж служать різдвяним деревом. Це полудерево-напівчагарник дуже корисно.

Символ достатку – ялівець-

© Jason Sturner 72

Ефірне масло, яке виділяється хвоєю і плодами ялівцю, має яскраво виражену бактерицидну дію. У Північній Америці індійці штату Колорадо переносили хворих важкими формами туберкульозу в зарості ялівцю, оскільки вірили, що такий спосіб лікування найбільш ефективний. Ялівець очищає повітря в передмістях великих міст. Під час епідемій чуми приміщення обкурювали запаленими гілками ялівцю, а маслом з нього стерилізували нитки, якими зашивали рани. А якщо діжки для солінь пропарити з ялівцевими гілками, то солоні огірки, гриби, капуста довго не будуть псуватися.

Символ достатку – ялівець-

© pizzodisevo

У горах Таджикистану росте ялівець, який місцеві жителі називають арча. З ним пов'язаний обряд, схожий з тими, які у багатьох народів відомі під назвою «шанування травневого дерева».  Ранньою весною таджицькі юнаки, зробивши очисну обмивання, йшли в гори і вибирали деревце арчі. На нього бризкали вином і маслом, під ним їли принесені з собою хліб і фрукти, після чого деревце зрізали і несли в село. Там їх зустрічали з музикою і пеньем. Деревце встановлювали на камінь біля річки, і починався веселий свято – з танцями і принесенням у жертву козла. Після свята жителі села чинили загальне омовіння в річці. Кожен брав гілку обрядового деревця і ніс додому. Частина гілок жінки обливали водою і вином і клали на вогонь, а одну гілку посипали борошном і вішали до стелі, де вона висіла цілий рік до наступного свята. Травневе дерево в образі арчі було символом достатку.

Символ достатку – ялівець-

© magnolia1000

Особливо красивий ялівець на острові Муху в Естонії. Взагалі краса на цьому острові казкова. Сірі валуни льодовикового періоду розташовані по всьому острову в хаотичному безладді. Між ними водять хороводи пірамідальні темно-зелені ялівці, багато хто з них вище росту людини. Біля їх підніжжя стеляться  галявини, покриті смарагдово-зеленою травою. У цій траві квітнуть групками жовті первоцвіти, бузкові любки, рожеві котячі лапки, білі конвалії і ще безліч інших квітів. А ялівці стережуть цю заповідну красу своїми иглистыми гілками. Нікого більше навколо, тільки море шумить поруч. Хто ж буде стерегти і охороняти ялівець?

Самая актуальная информация 8до 447 018 у нас.