Сансевієрія циліндрика в кімнатному квітникарстві

Здрастуйте, дорогі читачі! Поговоримо про рослину сансевієрія циліндрика. Напевно ви уявляєте, що це за квітка, особливо якщо перерахувати його народні назви – «щучий хвіст», «тещин язик», «зміїна шкіра» і навіть «індійський меч». У дикій природі ця рослина росте в тропічних і субтропічних широтах Африки, Азії та Америки.

Сансевієрія циліндрика в кімнатному квітникарстві-

Безпосередньо сорт сансевієрія циліндрика є штучно виведеною і в природних умовах не росте. Зовні близькі цій квітці різновиди стакий, сам сіам. Відмінність у формі розетки і жовтою смугою по краях – дивіться на фото.

Листя довгі, з них оформляють красиві композиції. Як заплести їх в косу? Для цього знадобляться кілька поруч зростаючих листа, бажано молоденьких. Переплетіть їх кіскою і скріпіть зверху красивим бантом.

Про користь рослини

Сансевієрія циліндрика в кімнатному квітникарстві-

Подейкують, що ця квітка сприяє добрим стосункам в сім'ї. Він володіє властивістю відтягувати на себе негативну енергетику і тим самим гармонізує психологічну ситуацію в будинку. Вважається, що в період його цвітіння саме час приступати до здійснення раніше задуманих планів: в такому випадку вони будуть успішно виконані. Відгуки квітникарів це підтверджують.

Що стосується наукових висновків, то достеменно відомо, що сансевієрія циліндрика вельми ефективно очищає повітря, так як має здатність поглинати бактерії. Крім того, вона нейтралізує вплив на людей роботи побутової електроніки.

Основні правила догляду

Сансевієрія циліндрика в кімнатному квітникарстві-

Цей сорт санса відноситься до розряду невибагливих кімнатних рослин. Тільки оберігайте її від попадання прямих сонячних променів, які викликають на поверхні листя опіки. У теплу пору року найбільш комфортної для неї температурою повітря є 18-25 градусів за Цельсієм. В осінньо-зимовий період створити більш прохолодний режим, близько 14 градусів. До вологості повітря це рослина абсолютно байдуже. Його обприскуйте тільки заради видалення пилу.

Сансевієрія циліндрика в кімнатному квітникарстві-

Крім того, сансевієрія циліндрика володіє рідкісним для домашніх рослин властивістю не реагувати на протяги. Тому влітку горщик з цією квіткою сміливо залишайте на балконі, але тільки не під дощем. Справа в тому, що перезволоження грунту санса не переносить. Її коренева система від цього швидко загниває, рослина незабаром гине. Поливайте її тільки тоді, коли верхній шар грунту повністю висохне. Лийте воду тоненькою цівкою по краю горщика.

Добрива, пересадка

Сансевієрія циліндрика в кімнатному квітникарстві-

Підгодовуйте сансевієрія цилиндрику з весни до початку осені. В інший час року цього робити не варто. Для цього чудово підходять комплексні добрива для кімнатних рослин або ж добрива для сукулентів. Дозування має бути точно такою, як зазначено в інструкції.

Сансевієрія циліндрика в кімнатному квітникарстві-

Сансевієрія циліндрична потребує нечастою пересадці в новий грунт. Робіть це раз на три роки. Втім, деякі квітникарі пересаджують її через кожні два роки. Майте на увазі, що цвітіння на кожному аркуші відбувається лише один раз. Тому при пересадці видаляйте зів'ялі квітконоси. Обов'язково поставте новий горщик в те ж саме місце, де рослина знаходилося раніше. Пов'язано це з тим, що в період адаптації до нових умов рослина болісно реагує на зміну місця розташування.

Розмноження

Сансевієрія циліндрика в кімнатному квітникарстві-

Розмножувати сансевієрія цилиндрику можна за допомогою листа. Це зручно, тому що якщо знати, як обробити зламаний стебло, можна не хвилюватися з приводу з приводу випадкових пошкоджень. Лист розріжте на кілька фрагментів довжиною від п'яти до десяти сантиметрів. При цьому запам'ятайте напрямок сокоруху, щоб укоренити нижню частину фрагмента. Зрізані фрагменти протягом двох діб підсушіть при кімнатній температурі.

Після цього фрагменти посадіть в добре зволожений грунт на глибину 2 див. Контейнер з фрагментами накрийте прозорою плівкою і поставте в тепле і світле місце. Протягом всього періоду укорінення контейнер щодня провітрюйте і при висиханні верхнього шару ґрунту поливайте теплою водою.

Зазвичай тижні через дві-три на кінцях фрагментів формується повноцінна коренева волоть, тоді їх можна пересаджувати в окремі горщики. Після цього за молодими паростками доглядайте так само, як за дорослими рослинами.

Дотримуйтеся догляд за цією рослиною в домашніх умовах, і нехай санса радує вас!

Дата публикации: 16.09.18