Сама ялина блакитна

Я довго шукала таку блакитну ялину, у якій хвоя з часом не набувала б сірувато-асфальтовий відтінок, особливо помітний взимку на білосніжному тлі. Виявилася, що в XX ст. в американському розпліднику «Хопси» була виведена саме така різновид — її хвоя зберігає дивовижний сріблясто-блакитний колір протягом довгих років.

Що ж це за ялина

Красуня Хопси (Picea pungens Hoopsii) відноситься до сімейства соснових, роду їли, увазі ялина колюча. Це дерево висотою 10— 15 м з ширококонічні кроною діаметром 3-4,5 м. В кінці весни кінчики гілок бувають покриті великими верхівковими бруньками яйцевидної форми, пофарбовані в золотисто-бежевий колір, а злегка лущиться кора має бежево-коричневий відтінок. Щорічний приріст у Хопси 20-30 см завдовжки і 10-15 см завширшки. Десятирічна ялина досягає у висоту 2-3 м, а п'ятнадцятирічна — 3,8—4 м.

 

Сама ялина блакитна- Ялина блакитна,Хопси,Догляд,вирощування,посадка,Вибір саджанців,Фото,

Основна перевага Хопси — її дивовижна сріблясто-блакитна хвоя. Забавно спостерігати одну і ту ж картину всякий раз, коли хтось вперше бачить мою блакитну ялинку: все спочатку злегка стискають її колючу «лапку» у своїх долонях, щоб переконатися в тому, що перед ними жива, натуральна, а не штучна ялина. І тільки після такої перевірки я чую захоплені відгуки про самої-самої блакитний їли.

Цікаво розглядати кожну голочку, яка живе 4-6 років, має досить великі розміри (близько 2-3 см завдовжки). Голочки жорсткі, саблевидно вигнуті, з рельєфно вираженими гранями. Доросле дерево зберігає свій унікальний колір круглий рік, навіть взимку забарвлення їли не змінюється. Лише навесні і на початку літа старі гілки зовсім трохи відрізняються за кольором від молоденьких бірюзово-блакитних приростів.

На що звертати увагу при купівлі саджанця

Придбати цю ялина можна в багатьох торгових центрах та розплідниках. Потрібно бути готовим до того, що коштує вона досить дорого, причому ціни на Хопси сильно варіюють у різних продавців, тому має сенс заздалегідь поцікавитися її вартістю не в одному, а в декількох розплідниках. Невеликі 60-сантиметрові саджанці набагато дешевше більш високих і швидше приживаються.

Сама ялина блакитна- Ялина блакитна,Хопси,Догляд,вирощування,посадка,Вибір саджанців,Фото,

Не потрібно відбраковувати однобокі деревця зі злегка викривленим стовбуром. Молоденькі саджанці Хопси ідеальної форми знайти майже неможливо. Цю ялина можна порівняти з гидким каченям, превращающимся по мірі дорослішання в красеня-лебедя. Краще звернути увагу на дивний колір і структуру хвої, якими славиться ялина, — це її «візитна картка» з самого дитинства.

Як доглядати за ялиною

Ялина Хопси не можна зарахувати до неженка: вона дуже невимоглива до умов вирощування, «прощає» багато похибки в поводженні з нею і стійко переносить сюрпризи погоди. Таку цінну якість, як морозостійкість, допомагає їй вижити навіть в наші суворі і непередбачувані зими. Однак, для підстраховки молоденьку ялинку найкраще присипати снігом. Її гілки досить пружні, щоб не зламатися навіть під зледенілим заметом. Навесні вони відразу ж відновлюють своє горизонтальне положення.

Сама ялина блакитна- Ялина блакитна,Хопси,Догляд,вирощування,посадка,Вибір саджанців,Фото,

Ця ялина світлолюбна, краще всього росте на відкритих місцях, але і легка півтінь для неї теж підходить. Я бачила, як красиво виглядає Хопси з чисто-блакитною хвоєю на ділянці з східної сторони будинку. Особливих вимог до грунту ялина не пред'являє. Однак, для того щоб ця красуня росла краще, варто заздалегідь підготувати хорошу посадкову яму. Її заповнюють суглинному або супіщаному ґрунтом з додаванням добре выветрившегося торфу, пухкого перегною, піску і деякої кількості обсипалася з лапника хвої або взятого в ялиновому лісі верхнього шару грунту. Корисно збагатити ґрунт гранульованими добривами для хвойних. В таких ідеальних умовах коренева система розростається досить швидко.

Іноді навесні після танення снігу або в період затяжних дощів на ділянках застоюється вода. Таке перезволоження для Хопси зовсім не небезпечно, якщо воно тимчасове. У суху погоду потрібно регулярно поливати ялина, задушливі вечора корисно змочувати її голки водою зі шланга або лійки, ці процедури дуже корисні. А восени (точніше, на зиму) Хопси бажано як слід полити.

Сама ялина блакитна- Ялина блакитна,Хопси,Догляд,вирощування,посадка,Вибір саджанців,Фото,

Хопси — одна з найкращих різновидів ялини колючої, вона чудово виглядає і при одиночній посадці на газоні, і в групах. Знахідкою ландшафтних дизайнерів можна вважати такий варіант оформлення ділянки, при якому поряд ростуть кілька ялин Хопси різного віку. Це чудове рослина зробить ваш сад ошатним цілий рік.

Використовувані матеріали:

  • Сад і город – №6 2006 р. Автор: Алла Анашина
http://tm-arh.ru/ seo анализ freedom24.