Садові ліани: кобея лазающая


Садові ліани: кобея лазающая-

Кобея лазающая – однорічна яскрава і красива чашоподібна ліана, яка належить до родини синюхових. В Європу кобея потрапила ще в 1787 році. А назву свою кобея отримала від імені іспанського єзуїта Ст. Коба. Цей монах дуже любив рослини. Незвичайні дзвіночки кобеи нагадали йому дзвони Кантенбери, і чернець вирішив посадити цю рослину в своєму саду. Саме він привіз рослина з Мексики.

Зацвітають кобеи дуже незвично. Спочатку розпускаються квіти біло-зеленуватих відтінків. Потім вони поступово стають фіолетовими. Але кобея буває не тільки бузкова. Бувають сорти з червоними, білими і навіть блакитними квітами. Цвіте кобея дуже довго: з червня до перших заморозків. Плоди кобеи нагадують огірочки.


Садові ліани: кобея лазающая-

Вирощування кобеи:

  • Розсаду кобеи слід висадити на початку лютого. Перед висаджуванням у грунт насіння пророщують. Коли насіння проклюнуться, їх можна висадити в холодний парник або в горщик. Не слід занадто глибоко закопувати насіннячко, воно може загнити.
  • Спочатку кобея росте повільно, але в кінці березня начанает прискорено набирати зростання. Зазвичай ліану прищипують, щоб вона дала більше гілочок. У травні паростки пікірують і висаджують у грунт.
  • До травня рослину слід поступово привчити до яскравого сонця. Залишайте рослина ненадовго на відкритому повітрі, щоб воно звикло до сонця. Тоді рослина переживе пересадку без проблем.
  • Для кобеи необхідні опори, з яким вона буде стрімко підніматися все вище і вище.
  • Кобея любить південну сторону будівель, парканів та огорож.
  • Ця рослина дуже любить полив і регулярне підживлення. З кожним днем кобея стає все міцнішою і пышней.

Садові ліани: кобея лазающая-

На жаль, кобея – однорічна витка рослина. Восени доведеться його прибирати. Але до цього часу на рослині з'являться плоди, усередині яких знаходяться насіння. Так що з нового сезону можна буде починати все спочатку.

Дата публикации: 16.09.18