Розмноження Оливи

Дрібні білі або злегка жовтуваті квітки з приємним тонким ароматом з'являються до середини червня. У кімнатних умовах цей процес триває кілька місяців. Запилюють оливу комахи або вітер, але, якщо погода стоїть безвітряна, гілки щодня струшують. При самозапиленні плоди зав'язуються різної величини, а перехресне запилення покращує і якість плодів, і врожайність. У кімнатних умовах олива дає близько 2кг оливок, а в саду — до 20 кг

Розмноження Оливи-

© Günter König

Оливкове дерево дуже посухостійка, але, якщо немає приросту гілок, — це явна ознака нестачі вологи. Крім того, рослина світлолюбна (при недоліку світла починають оголюватися гілки), не терпить заболочених і кислих ґрунтів. Вапнування значно підвищує врожайність.

Розмножувати маслину можна живцями, щепленням або насінням. Перед посадкою насіння 16-18 годин витримують в 10%-ном розчині луги (каустична сода), потім обполіскують і підрізають секатором «носик» кісточки. Висаджують на глибину 2-3 див. Паростки з'являються через 2-3 місяці.

Розмноження Оливи-

При розмноженні оливи щепленням окулірування дички роблять проростаючим очком (можна і живцем) у розщіп або в приклад під кору. Перші оливки можна спробувати через 8-10 років.

Для живцювання беруть 2-4-річні обрізані гілки діаметром 3-4 см, зрізи замазують садовим варом і закопують в березні горизонтально в пісок на глибину в десять див. Оскільки на цих черешках багато сплячих бруньок, вже через місяць з'являються пагони. Живці, перед тим, як висадити, обробляють стимулятором росту. Надалі намагаються підтримувати найбільш сприятливий режим: температуру 20-25 град., достатнє освітлення, але без прямих сонячних променів. Для збереження високої вологості ящик з живцями закривають склом або плівкою. Обприскують (не поливають!) водою кімнатної температури один раз в день. Такі живці пересаджують через 2-4 місяці. Плодоносити починають на 2-3-й рік.

Розмноження Оливи-

© Sten Porse

Найкращий час для посадки у регіонах із м'якою зимою — осінь. До весни рослини вкорінюються і йдуть у ріст. Підгодовуючи дерево гноєм (особливо коров'яком), обов'язково додаю 200 г суперфосфату, щоб грунт не окислюється. Навесні грунт известкую.

Головний урожай утворюється на прирості минулого року, тому при обрізанні видаляю тільки старі і малопродуктивні гілки. Робити це краще в березні, до початку сокоруху. Дереву надаю келихоподібну форму – це набагато збільшує врожайність. У кімнатних умовах висоту дерева обмежую до 60-80 див.

Розмноження Оливи-

© Nevit Dilmen

Дата публикации: 9.04.17