Розбите серце дицентры

Розбите серце, квітка серця — такі назви отримала дицентра за оригінальну форму своїх квіток-сердечок, немов розколотих навпіл. Але незважаючи на свою оригінальну форму, в догляді вона абсолютно невибаглива, а ще, що дуже важливо, може рости в затінених місцях, точніше, в півтіні. Це багаторічна трав'яниста рослина від 30 см до 1 м у висоту.

Розбите серце дицентры-

© Wuzur

Квітки дицентры схожі на сердечка, пронизані стрілою, або медальйони, що звисає гронами на тонких, злегка пониклі роговидных квітконосах. При кожному дотику вони колишуться, нагадуючи маленькі дзвіночки. Розпускаються знизу вгору. Оригінальна також їх забарвлення — яскраво-рожева з білим «крапелькою». Цвісти дицентра може двічі: у травні—липні та серпні—вересні. Щоб продовжити період цвітіння, зазвичай триває 30-40 днів, відцвілі кисті видаляють.

до Речі, в деяких країнах дицентру за форму її квітів ще називають «замки і ключі» і «квітка-ліра» (Lyre Flower). А назва «дицентра», яке прийшло до нас із грецької мови, утворилося від слів «дві шпори». Приваблює вона не тільки квітами, але й ніжними сизувато-зеленими ажурними листочками, зберігають свою красу до осені.

Дицентра майже не уражується хворобами і шкідниками. Її можна використовувати як солітер, в змішаних посадках, тінистих квітниках, бордюрах. А ще суцвіття підходять для зрізання і довго стоять у вазах. Для цього краще брати суцвіття з бутонами, які у воді швидко розквітнуть.

Розбите серце дицентры-

© Σ64

До грунтів рослина невибаглива, відмінно приживається на поживних, легких, добре дренованих, помірно вологих. Якщо грунт пересихає, дицентра припиняє цвісти, а листя передчасно відмирає. На сирих місцях можуть загнивати коріння. У тіні рослина розквітає пізніше, ніж на сонячних місцях, але період цвітіння в цьому випадку більш тривалий. Місце для посадки повинно бути безвітряним. Молоді рослини чутливі до заморозків, хоча взагалі дицентра зимостійка.

Догляд полягає в регулярних прополюванні, розпушуванні і помірному поливі. На одному місці може рости багато років, але щоб цвітіння було пишним і тривалим, періодично посадки підгодовують перегноєм або суперфосфатом. Але краще все ж кожні 3-4 роки ділити і пересаджувати кущі. Восени, після цвітіння, зрізують залишки надземної частини рослини, залишаючи пеньки 3-5 див.

Розбите серце дицентры-

© Claire Stodola

Розмножують дицентру частіше вегетативно. Для цього ранньою весною, в середині літа або восени гострим ножем поділяють кореневища. У кожній деленкі повинно бути 3-4 бруньки з корінням. Поділ проводять обережно, щоб не пошкодити ніжні коріння. Для того щоб кущик був пишніше, в кожну ямку висаджують 2-3 деленко. Яму під посадку копають на глибину не менш 40 см і забезпечують хороший дренаж. Відстань між рослинами повинна становити 50 див.

Іноді дицентру розмножують живцюванням, ще рідше — з насіння, оскільки вони практично не зав'язуються. Для живців заготовляють молоді пагони довжиною 10-15 см і відразу ж висаджують на постійне місце в легку, вологий грунт, а ще краще — в парник, відразу притіняючи. Грунт повинен бути постійно зволоженою.

Розбите серце дицентры-

А ще ця рослина підходить для вигонки в приміщенні. Для цього в серпні після відмирання листя викопують кореневища і висаджують у вазони. Виставляють їх в темне холодне приміщення з температурою 1-2 градуси. Протягом усього періоду зберігання не допускають пересушування кореневища. З листопада до весни рослину можна виставляти на вигонку. Вазон ставлять на світлому місці і починають поливати. Незабаром дицентра «прокинеться» і розквітне. Після того як вона відцвіте, вазон з кореневищем знову виставляють в підвал на «відпочинок».

При роботі з дицентрой слід пам'ятати, що її корені містять отруйні речовини, тому всі маніпуляції треба проводити в рукавичках.

Дата публикации: 10.04.17
Производственная мебель moskmebel.ru каталог мебельных фабрик с доставкой мебели.