Різоми ахименесов: правила зберігання та посадки

Здрастуйте, дорогі читачі! Ахименеси є одними з найкрасивіших рослин. Вони виділяються різноманітністю форм, кольорів листя і квітів. Особливістю ахименесов є те, що розмножувати їх можна тільки ризомами. Що це таке?

Бульб у цієї рослини немає, зате є різоми. Що це таке? Вони являють собою видозмінені, укорочені пагони вкриті лусочками. В сутності, різоми ахименесов – це своєрідні насіння, які дозрівають на кореневищі і нижній частині стебла. Зовні вони схожі на березові сережки.

Різоми ахименесов: правила зберігання та посадки-

Як виростити ахіменес з різоми?

Зміст

  1. Як визначити готовність різом до посадки?
  2. Коли краще висаджувати ахименеси?
  3. Правила посадки
  4. Коли чекати на перші сходи?
  5. Як забезпечити ахименесу комфортну зимівлю?
  6. Як же зберігати різоми взимку?
  7. Що робити при ранньому появі різом?

Як визначити готовність різом до посадки?

Різоми ахименесов: правила зберігання та посадки-

У готової до посадки різоми сформований росток. Його довжина може бути від декількох міліметрів до декількох сантиметрів. При наявності паростків різоми можете висаджувати. При цьому можете не поспішати з посадкою.

Коли ж їх висаджувати? Різоми не опадають протягом місяця після свого дозрівання. Так що ви завжди можете дочекатися оптимального часу посадки. Досвідчені квітникарі не вирощують занадто довгі різоми, тому що при посадці їх можна легко зламати. До речі, зламана різома все одно проростає, але тільки з двотижневою затримкою.

Коли краще висаджувати ахименеси?

Різоми ахименесов: правила зберігання та посадки-

Коли садити різоми? Оптимальним терміном для пророщування садивного матеріалу є середина лютого-кінець квітня. При цьому майте на увазі, що з самого першого дня після посадки ризомам, а потім і паросткам, потрібне тривале і яскраве освітлення. Тому запасіться лампою підсвічування свого парничка. Можна використовувати для цього будь світильник з люмінесцентною лампою.

Правила посадки

Різоми ахименесов: правила зберігання та посадки-

Як правильно посадити ці красиві квіти? Для початку треба розібратися, як їх проростити. Різоми найкраще пророщувати в окремих стаканчиках, по одній. В стаканчик насипте вологий субстрат на дві третини глибини.

Потім по центру стаканчика горизонтально розташуйте ризому і присипте е тим же субстратом. Шар грунту над посадковим матеріалом не повинен бути товще двох сантиметрів.

Якщо субстрат недостатньо вологий, то ризому трохи полийте, але не перестарайтеся. Після цього вам залишається лише поставити стаканчик в світле місце і не забувати вечорами його висвітлювати лампою. Слідкуйте за вологістю субстрату.

Зазвичай його доводиться злегка зволожувати не частіше одного разу в тиждень. Коли в стаканчику з'явиться повноцінний росток, його можна буде пересаджувати в окремий горщик.

Деякі квітникарі садять ці квіти відразу в горщики. Для отримання більш пишного кущика вони висаджують відразу по кілька різом. Їх число вони визначають у відповідності з сортом ахименеси.

Коли чекати на перші сходи?

Різоми ахименесов: правила зберігання та посадки-

При оптимальних умовах паростки з'являються через три тижні після посадки ахименесов ризомами. При цьому кожен квітникар може скоротити або, навпаки, продовжити цей термін.

це Досягається зміною температури навколишнього повітря і вибором розміру різом. Маленькі різоми проростають довше. Підвищена температура навколишнього повітря сприяє прискоренню процесу формування паростка.

Як забезпечити ахименесу комфортну зимівлю?

Різоми ахименесов: правила зберігання та посадки-

Після завершення цвітіння ахименеси починають готуватися до зимової сплячки. Вони припиняють свій ріст. Цей процес очевидний. Ахименеси – пишні рослини. Коли світловий день стає помітнішою коротким, листя никнуть, нові бутони не формуються.

Грунт довше залишається вологою. Можна і не викопувати різоми, залишити їх у тому ж горщику, припинивши полив. Настав час викопувати посадковий матеріал, щоб він залишився сильним і здоровим.

Як же зберігати різоми взимку?

Різоми ахименесов: правила зберігання та посадки-

В цей час скоротіть полив, а потім і зовсім припините. Листя рослини незабаром починають в'янути і сохнути. Коли вся надземна частина рослини повністю висохне, зріжте її дощенту.

Після цього горщик з ахименесами перемістіть в темне прохолодне місце з температурою повітря від 16 до 18 градусів. У період сплячки можете один раз в місяць злегка зволожити верхній шар грунту в горщику. Також ви можете розсортувати посадковий матеріал за прозорим закривається пакетиках в залежності від сорту. Хороше зберігання забезпечує вермикуліт і перліт.

Перед посадкою різом навесні,десь в кінці лютого або початку березня, починайте будити ахименеси. Горщик перенесіть в тепле місце, а через кілька днів пересадіть кореневище квітки в новий грунт.

Що робити при ранньому появі різом?

Різоми ахименесов: правила зберігання та посадки-

Іноді трапляється так, що не до часу з'являються паростки. Висаджувати їх в грунт взимку немає сенсу, так як біологічний цикл розвитку майбутнього квітки буде порушений.

В цьому випадку можна, звичайно, посадити різоми, в надії, що через два роки квітка адаптується. Але вам потрібно максимально затягнути час формування паростка. Досягти цього можна тільки з допомогою зниження температури навколишнього повітря. Висвітлення ж у будь-якому разі повинно бути яскравим і тривати 12-16 годин на добу. В іншому випадку росток сформується слабким.

Можна спробувати інший спосіб: залиште різоми в прохолодному і темному місці на три - шість тижнів, а потім висадіть. Погодьтеся, це пристойна затримка.

Вирощування ахитменесов з різом – справа захоплююча. Впевнена, вам це заняття доведеться по душі.

Дата публикации: 16.09.18
https://gandhimedicos.su sofokast dacikast купить.