Різнокольорові синюхи

Синюха захоплює і зворушує мене нескінченно. Зазвичай її сині та білі мітелки півтора місяця притягують до себе погляд. А ще я завжди вловлюю в саду її дивовижний запах – тонкий, ніжний, вишуканий, ніж-то нагадує жасмин.

Моя улюблена синюха блакитна (Роlemonium caeruleum) – з одного сімейства (синюховые) з флоксами, хоча рослини і не схожі один на одного. Під час її цвітіння кущі бувають висотою до метра. Ніжно-зелені ажурні листя чудово гармонують з повітряними квітками. Ці мініатюрні «дзвіночки» діаметром 1-1,5 см не повисають у суцвітті, а спрямовуються вгору до такого ж, як вони, блакитному небу.

Різнокольорові синюхи-

© TANAKA Juuyoh

Білоквітковий форма синюхи теж дуже ошатна. В композиції з сріблястими полынями, оксамитовим стахисом і ряболисті злаками вона виглядає як наречена на весіллі. А оточення лише підкреслює ніжність її обличчя.

Ряболиста форма мені особливо дорога, правда, вона більш вимоглива до умов та і наростає повільніше. Але такий синюсі можна навіть і не цвісти, все одно вона весь сезон в центрі уваги.

Різнокольорові синюхи-

© Σ64

Синюхи добре себе почувають в напівтінистих куточках саду поруч з хостами, баданами, примулами, лилейниками, сибірськими ірисами і бузульниками. Посадила їх у середній частині квітника, так як у другій половині літа декоративність кущів трохи знижується. Щоб викликати другу хвилю цвітіння, відцвілі стебла відразу обрізаю і вношу калійно-фосфорне добриво.

Різнокольорові синюхи-

© Hans Hillewaert

Між іншим, листя цього многолетника не боїться вересневих заморозків, просто кущі змінюють свій звичайний наряд на яскраво-лимонний.

Взагалі-то, синюхи досить байдужі до грунтів і освітленості, але дуже люблять воду. У мене вони непогано ростуть на бідних грунтах кам'янистого квітника серед карликових хвойних і листяних чагарників поруч з невигадливими геранями, манжетками і вербейниками.

Різнокольорові синюхи-

© NettasNursery

Розмножують багаторічник насінням, поділом куща і живцями. Навесні попросіть сусідів зрізати виріс з підземної бруньки пагін з п'ятою (довжиною 10-15 см), посадіть його під пластикову пляшку, і через місяць у вас буде синюха. Вирощена ж з насіння, вона зацвіте лише на другий рік.

А ще синюха – відома цілителька. Доведено, що настій з її коренів заспокоює ефективніше, ніж валеріана, допомагає при виснажливому кашлі і безсонні, разом з сушеницею лікує виразку шлунка. Коротше, синюха – майстриня на всі руки.

Різнокольорові синюхи-

Автор: А. П. Кудряшова