Рео з тропічного лісу

Рід Рео, а саме так правильно вимовляється назва рослини, що налічує один вид рослини — Рео покрывальчатое, сімейства коммелиновых. Батьківщина рослини – вологі тропічні ліси Мексики, Антильських островів.

Раніше Рео (Rhoeo) виділяли в окремий монотипний рід, зараз рослина входить в рід Традесканція (Tradescantia) як Традесканція покрывальчатая (Tradescantia spathacea) — Рео покрывальчатая (Rhoeo spathacea), або Рео різнобарвна (Rhoeo discolor).

У літературі з квітникарства рослина досі часто зустрічається під своїм початковим назвою — Рео, або Рео.

Рео з тропічного лісу- Рео покрывальчатое,строкате,Традесканція,догляд,вирощування,розмноження,декоративно-листенные,квіти,кімнатні рослини,фото

За зовнішнім виглядом рео трохи нагадує драцену або цистерновые рослини із сімейства бромелієвих. Як декоративно-листяні рослини широко культивується у тропіках обох півкуль, легко дичавіє. Так само рео широко культивується як кімнатна рослина, особливо останнім часом. Хоча за сприятливих умов цвітіння рео може тривати протягом усього року, вирощують його заради красиво забарвлених щільних, блискучих листя. Рослина невибаглива, проте потребує регулярного поливу.

Походження назви роду рео невідомо, зате у цієї рослини є інша назва, яка набула поширення у квітникарів — тура Мойсея.

Рослину використовують у народній медицині. У Мексиці сік рео, дратівливий шкіру і викликає її почервоніння, використовують в якості рум'ян. Кубинці використовують цей же сік для припинення кровотечі з ясен, а відвар листя рео – при захворюваннях дихальних шляхів.

Рео з тропічного лісу- Рео покрывальчатое,строкате,Традесканція,догляд,вирощування,розмноження,декоративно-листенные,квіти,кімнатні рослини,фото

Умови вирощування рео

Світ: інтенсивний розсіяний. У весняно-літній період рео притіняють від прямих сонячних променів.

Температура: у весняно-літній період — 20-24°С. В осінньо-зимовий період температура повинна бути в межах 17-20°С, не нижче 12°С. Рослина важко переносить протяги, особливо в зимовий час.

Полив для рео: у весняно-літній період рясний, у міру підсихання верхнього шару субстрату. В осінньо-зимовий період поливають рео помірно, через один-два дні після того, як підсохне верхній шар субстрату. При вмісті рослини (в зимовий період) при температурі нижче 14°С грунт містять помірно вологої. При поливі не можна допускати пересихання, і надмірне перезволоження субстрату.

Вологість повітря: бажано обприскування, особливо в опалювальний сезон.

Підживлення рео: з березня по серпень підгодовують добривом для кімнатних декоративно-листяних рослин через кожні два тижні.

Обрізка: обрізку рослини не виробляють. Для того, щоб отримати кущиста рослина прищипують верхівки пагонів, це стимулює ріст бічних пагонів.

Період спокою: жовтень-лютий, 17-20°С, помірний полив, хороше освітлення, регулярне обприскування, не підгодовують.

Пересадка рео: в кінці весни або на початку літа. Молоді щорічно, дорослі рослини кожні 3-5 років.

Розмноження: верхівковими живцями або бічними пагонами.

Рео з тропічного лісу- Рео покрывальчатое,строкате,Традесканція,догляд,вирощування,розмноження,декоративно-листенные,квіти,кімнатні рослини,фото

Уходза рео в домашніх умовах

Рео воліє у весняно-літній період розсіяне світло, без прямих сонячних променів.

Оптимальне розміщення рео – вікна із західною або східною орієнтацією. На вікнах з південною орієнтацією розміщують рослина далеко від вікна або створюють розсіяне світло напівпрозорою тканиною або папером (марля, тюль, калька).

В осінньо-зимовий період рослина може переносити сонячні промені, тому його розміщують в самому світлому місці. Рео витримує напівтінь, однак при недоліку світла забарвлення листя блідне.

У весняно-літній період оптимальна температура для рео 20-24°С. В осінньо-зимовий період температура повинна бути в межах 17-20°С, не нижче 12°С. Рослина важко переносить протяги, особливо в зимовий час.

У весняно-літній період рео поливають рясно, у міру підсихання верхнього шару субстрату. Тривала (день-два) пересушування дуже шкідлива для рео. В осінньо-зимовий період поливають помірно, через один-два дні після того, як підсохне верхній шар субстрату. При вмісті рослини (в зимовий період) при температурі нижче 14°С грунт містять помірно вологої.

Поливають м'якою і добре відстояною водою. Через півгодини після поливу воду з піддону виливають.

При поливі не можна допускати пересихання, і надмірне перезволоження субстрату.

Рео переносить низьку вологість повітря кімнат, при цьому для нього переважно висока вологість повітря. Бажано обприскувати рео кожен день кип'яченої або м'якою відфільтрованої водою кімнатної температури, особливо це важливо в зимовий час. Якщо повітря занадто сухий і теплий, для підвищення вологості повітря горщик з рослиною можна поставити на піддон з вологим керамзитом або торфом, при цьому дно горщика не повинне торкатися води.

У рослин, вирощуваних поодиноким кущиком, бічні пагони видаляють.

З березня по серпень рео підгодовують добривом для кімнатних декоративно-листяних рослин через кожні два тижні.

Пересаджувати рео бажано в пластмасові горщики, які краще зберігають вологість грунту, глиняні. При цьому горщики повинні бути широкі і невисокі, оскільки коренева система у рослини розростається вшир.

Грунт повинна бути багата гумусом, легка і пухка (pH 5,5-6,5). Підійде, наприклад, такий субстрат: 1 частина глинисто-дернової, 1 частина листової, 1 частина перегнійної, 1 частина торф'яної землі і 1 частина піску. Обов'язковий хороший дренаж – рео любить вологий грунт, але вкрай болісно переносить застій води і закисання грунту.

Вегетативно розмножують рео найчастіше верхівковими живцями або бічними пагонами (нащадками). Для отримання бічних пагонів слід прищипувати верхівку головного пагона. При пересадці старих розрослися примірників рео можна акуратно розділити кореневище.

Живці рео добре вкорінюються в піску протягом 2 тижнів при температурі 22-24°С. Після вкорінення їх висаджують у горщики.

запобіжні Заходи: рео може викликати контактний дерматит.

Можливі труднощі:

В результаті сонячних опіків листя рео можуть жовтіти.

Коричневі сухі кінчики листя у рео бувають при дуже сухому повітрі в приміщенні, особливо взимку, якщо рослина розташоване біля батарей центрального опалення.

Кінчики листя буріють, листя рео зморщуються і всихають при недостатньому поливі, або при поливі холодною водою.

При недоліку світла рослина втрачає чудову забарвлення листя і витягується.

При дуже низькій температурі листя рео стають м'якими і никнуть.

Стебла рео витягуються, листя розташовуються не щільно, рослина втрачає декоративну привабливість при гострій нестачі світла, або нестачі поживних речовин у грунті.

Опис виду

Рео покрывальчатое (Rhoeo spathacea) або Рео строкате (Rhoeo discolor)- трав'яниста кореневищна рослина з коротким м'ясистим прямостоячим стеблом, від якого відходять щільно посаджені один до одного листки лінійно-ланцетної форми темно-зеленого кольору, знизу червоно-фіолетові, довжиною близько 30см. Є форма "Rhoeo spathacea Vittata" з листям, покритими жовтими смугами зверху і пурпурно-червоні знизу.

З віком нижні листя рео відмирають, а верхні листки як би утворюють розетку, від чого рео не рідко плутають з бромелієвимі. Квітки рео білі й дрібні, зібрані в суцвіття на коротких квітконіжках. Суцвіття приховані всередині ладьевидного покривала, утвореного декількома охоплюють один одного фіолетовими листочками приквітка. Цвітіння може відбуватися в будь-який час року.

Рео з тропічного лісу- Рео покрывальчатое,строкате,Традесканція,догляд,вирощування,розмноження,декоративно-листенные,квіти,кімнатні рослини,фото

Вважається, що...

Рео розвиває здатність швидко і красиво говорити, спонукає до творення, очищенню від недобрих почуттів. Людям творчих професій воно допомагає створювати яскраві, барвисті творіння.

Ця рослина добре мати тим, хто...

  • закоханий;
  • мріє про швидке втілення задумів у життя;
  • дратується, бачачи промахи оточуючих.

Посадіть будинку це красиве рослина, і воно стане вбирати в себе і трансформувати приховані енергії злоби і пристрасті. Рео вбереже атмосферу вашого будинку від напруги, а ваше біополе від виснаження.

Як і належить рослині Водолія, рео покращує стан судинної системи, якою управляє цей знак. Присутній в нашому будинку, рео сприяє розчиненню тромбів в судинах, зберігає наші серця від усього нечистого, від будь-яких захворювань.

Компрессор пк - плюсы и минусы компрессора allcompressors.ru.