Провісник весни — квітуча верба

Ми все життя, скільки б років не було прожито, сприймаємо весну як диво. Ліс ще голий, непоказний, безлистий, але що це за ошатні дерева на чорно-сірому тлі? Це верба! Недавні попелюшки перетворилися на красунь завдяки пухнастим жовтим від пилку грудочок – квітам, які густо засіяли ще нещодавно голі гілочки.

Вербою в народі називають кілька видів рослин роду Верба. Наприклад: Вербу козячу, Вербу волчниковую, Вербу гостролистий і тд. Всього ж сімейство вербових в нашій країні налічує понад 120 видів – чернотал, белотал, верба, шелюга, рокита, молокита, плакуча верба, козяча верба... Незвичайна їх життєва сила: будь пеньок, кожна гілочка, встромлена в землю, дуже швидко покриваються численними пагонами.

Провісник весни — квітуча верба- верба,верба,шелюга,історія,легенди,забобони,повір'я,вірування,Опис,Дерева,Садові рослини,Фото,

Мабуть, тільки з вербою пов'язують люди стільки надій. Литовські селянки в старовину благали вербу, щоб вона подарувала їм дитини. Вважали, що кинута проти вітру верба втихомирить бурю, а кинутая в полум'я пожежі – втихомирити вогонь.Стародавні слов'яни саме вербу в честь бога Перуна називали «перуновой лозою». Дітей купали «на здоров'я тіла» у відварі гілочок верби. Їх встромляли в стельові щілини хати від блискавки, в хліві – щоб зберегти худобу, на полях – щоб захистити врожай від граду, мишей і кротів. Вінчання навколо ракитового куща теж було споконвічно слов'янським обрядом.

Провісник весни — квітуча верба- верба,верба,шелюга,історія,легенди,забобони,повір'я,вірування,Опис,Дерева,Садові рослини,Фото,

У давнину вважалося, що верба нагороджує красномовством, тому її називали деревом поетів та співаків. Вербові гілки на воротях відганяли злих духів. На перший пашу худобу виганяли освяченою вербою, з її ж допомогою можна було знайти скарб. А в Китаї верба була символом весни та жіночої краси, м'якості і податливості.

Були й інші повір'я. Древні євреї називали це дерево символом нещастя, смутку, смутку, смерті, похорону (плакуча верба). Стародавні греки присвячували вербу жіночим божествам Гекаті і Персефони, так або інакше пов'язаних зі смертю. В Японії це дерево смутку, слабкості і в той же час ніжності і вишуканості, спокою і сталості, з'єднання закоханих.

Провісник весни — квітуча верба- верба,верба,шелюга,історія,легенди,забобони,повір'я,вірування,Опис,Дерева,Садові рослини,Фото,

Верба, або шелюга – обрядове дерево вербної неділі, весняного християнського свята, присвяченого в'їзду Христа в Єрусалим. Юдин Народ зустрічав його ваями – гілками єрусалимської верби або фінікової пальми.

З вербових гілок плетуть кошики, меблі, циновки, прикраси для дому і саду. А верба, або біла верба, має саму в'язку деревину. З неї здавна робили обручі для бочок, а головне – чудові російські дуги для ямских коней, під якими однозвучно дзвеніли срібні дзвіночки...

Дата публикации: 20.04.17