Проскурник лісової — бур'ян?

Проскурник лісової, зензивер (Malva sylvestris) — нова лікарська культура, яку нині активно вивчають. Вона входить в перелік відомих рослин, що містять у великій кількості слизові речовини, відрізняється високою продуктивністю і можливістю механізованого вирощування.

Проскурник лісової — бур'ян?-

© Fanghong

Це дворічна рослина заввишки від 30 до 100 см з яскраво вираженим головним втечею, крім якого є ще бічні. Листя почкообразниє, жорстковолосисті, квітки п'ятичленні, рожеві або фіолетові, 30-40 мм в діаметрі, подчашие трилопатеві. У дикому вигляді росте серед чагарників, у світлих лісах, садах, уздовж доріг, на городах, дворах.У проскурника лісового висока насіннєва продуктивність — на одній рослині утворюється 2-3 тис. насіння, зібраних по 12 штук. У культурі проскурник лісової добре переносить весняні заморозки, однак негативно реагує на засуху, тому сіяти його треба рано. У разі високого агрофону оптимальна глибина посіву повинна бути 2 см. норма висіву – 5-7 кг насінин на гектар з міжряддями 60 див.

Проскурник лісової — бур'ян?-

Багато що залежить від кліматичних умов року і зволоження у фазі стеблування. На дерново-опідзолених ґрунтах проскурник лісової позитивно реагує на добрива. Найбільш ефективно поєднання основного внесення удорбений під оранку і двох підживлень — фосфорним під час посіву і азотним у фазі стеблування.

Оптимальні терміни заготівлі лікарської сировини — фаза цвітіння. У наших умовах можна отримувати по два укосу високоякісної сировини.

Лікарською сировиною вважається трава, що містить полісахариди.

У медицині використовують коріння, листя і квітки проскурника лісового. Препарати з усієї рослини (над - і підземної частин) надають ефективне заспокійливий, пом'якшувальний і відхаркувальний дію. Ними лікують бронхіт, кашель (сухий, сильний), захриплість. Допомагає як обволікаючий засіб при запальних процесах у шлунку, кишечнику, особливо що супроводжуються проносом.

Проскурник лісової — бур'ян?-

© Fanghong

Відвар коренів приймають всередину при затвердінні печінці та у вигляді припарок — для лікування виразок, пухлин молочної залози, скрофулезних пухлин. Відвар коренів і надземної частини — при серцевих захворюваннях.

Есенцію із свіжозібраних квітучих рослин застосовують у гомеопатії.

У ветеринарії квітки і листя зензивера використовують як обволікаючий, протизапальний і відхаркувальний засіб при запаленні органів дихання та шлунково-кишкового тракту. Відвар коренів — для припарок при набряках ніг і суглобів.

Проскурник лісової — бур'ян?-

© Haplochromis

Дата публикации: 9.04.17