Примула – весняне прикраса

Примулу ще називають весняним первоцвітом. Рід примул налічує понад 600 видів. Різноманітні форми і забарвлення квіток задовольнять різні смаки квітникарів. У багатьох примул листя зберігаються і взимку, в інших навесні відростає нова розетка листя. Квітконоси мають різну довжину.

Примула – весняне прикраса-

© Lacen

  • Примула бесстебельная, або примула звичайна (Primula acaulis, Primula vulgaris) – це карликова рослина висотою 10 см, листя яскраво - зелені. Квітки у цієї карликової примули світло – жовтого забарвлення.
  • Примула зворотноконічний, або примула обратноланцетная (Primula obconica) у неї зазвичай дрібні квітки, які утворюють суцвіття у вигляді парасольок і пофарбовані в блідо – бузковий колір. Пелюстки мають хвилясту форму, розеткові листя на черешках, світло - зеленого забарвлення.
  • Примула картузовидная (Primula cortusoides) має гарні гофровані листя і високі квітконоси ( 25 – 30 см), які мають парасолькове суцвіття і рожеве забарвлення.
  • Примула головчаста (Primula capitata) – це високоросла рослина з пурпурно – синіми квітками, що зібрані в кулясті суцвіття. Вони мають досить великий розмір.
  • Примула Бісса (Primula beesiana) – багатоярусна. Її білі або рожеві квітки розміщуються в 2 – 4 поверхи і мають висоту 40 см
Примула – весняне прикраса-

© KENPEI

Примулу можна вирощувати як горшечную культуру, так і у відкритому грунті. Примули – світлолюбні рослини, але добре ростуть і в півтіні на досить зволожених, багатих органічними добривами ґрунтах. Після перезимівлі коріння рослини трохи випирають з грунту, тому необхідно підсипати пухкий, поживний грунт.

протягом літа примулу необхідно підгодовувати повним мінеральним добривом. Перший раз рослини підживлюють навесні, потім – через два – три тижні і останній раз – на початку серпня.

Примула – весняне прикраса-

Необхідно, що б на рослині збереглися листя до осені, тоді добре розвинена розетка взимку вкриває нирки.

Примулу розмножують насінням, живцями і кореневищами. Насіння у примули дуже дрібні. Щоб домогтися гарної схожості, треба підтримувати постійну, але не дуже високу температуру (16 – 20). А вологість повітря повинна бути високою. Сіянці пікірують, коли фаза розвитку досягне двох справжніх листочків. На другий рік молоді рослини висаджують на постійне місце. Примули починають цвісти на 2 рік після висадки. Рослини через 3 – 4 роки слід ділити. Поділ виробляють кореневищами. Беруть розетку з добре розвиненим листям і нирками і ділять її на дрібні частини. Найсприятливіший час – це весна (травень) або початок осені (вересень).

Примула – весняне прикраса-

© Rasbak

Можна розмножувати і живцями. В травні або червні вирізають розетку з шматочком кореневища і висаджують в затінену грядку. Рослина швидко вкорінюється і добре зимує.

Примули – це найкраще весняне прикраса парків і скверів. Їх можна вирощувати на альпійських гірках і використовувати як бордюрна рослина.

Примула – весняне прикраса-

© 3268zauber

Дата публикации: 15.04.17
Швабры для мытья пола швабра для сухой уборки пола.