Посадка лілій

Посадка лілій-

Висаджувати цибулини лілій можна навесні і восени. Ті, хто з особливим трепетом ставиться до вирощування лілій, краще висаджувати їх ранньої осені, так як цей період вважається найбільш сприятливим. Якщо вересень буде теплим, то лілії встигнуть добре вкоренитися. А якщо будуть заморозки, цибулини потрібно вкрити утеплюючим матеріалом. Весняну посадку лілій слід проводити відразу після появи сходів, так як молоді паростки досить крихкі і можуть зламатися.

Терміни посадки залежать від різновидів лілій. Більшість з них краще висаджувати в серпні-вересні. Азіатські, Трубчасті, Східні і ЛА-гибрибы також можна успішно висаджувати в кінці квітня і в травні.

Професіонали вважають, що 80% успіху при вирощуванні лілій залежить від правильної грунту. Тому перед посадкою лілій необхідно заздалегідь підготувати місце для них. Так як лілії багаторічні рослини і знаходяться на одному місці 3-5 років, до цього питання потрібно підійти уважно.

Якщо грунт занадто важка потрібно внести торф, пісок і перегній. Органічні добрива додають заздалегідь, перед перекопуванням землі. Але їх не повинно бути багато, так як це погано впливає на формування здорових цибулин, знижує імунітет рослин. Також додають мінеральні добрива – фосфорні, калійні і азотні (100г/м2).

Готувати місце під посадку лілій потрібно, виходячи з потреб різних груп, які можуть значно відрізнятися. Наприклад, ЛА-гибрибы і Азіатські люблять нейтральні і слабокислі грунту, Трубчасті відчувають себе краще всього на слаболужною ґрунті з домішкою піску і золи, а Східні – потребують пухкої кислому грунті з хорошим дренажем.

Більшість видів можна вирощувати на середньому суглинку з рівнем рН 6-7,5, з додаванням органічних речовин. За місяць до посадки перекопайте грунт на глибину 40-50 см і додайте мінеральне добриво.

Посадка лілій-

Для посадки відбирають цибулини з пружними лусочками і хорошими корінцями. Якщо ви купили підсушені цибулини, то перед посадкою їх потрібно замочити у воді або 0,2% розчині фундазолу, видаливши перед цим відмерлі корінці і непотрібні лусочки.

Перед посадкою лілій грунт потрібно полити і зробити лунки або борозенки на відстані 15-20 см. Глибина посадки залежить від розміру цибулини, а також від складу грунту. Глибина лунки повинна перевищувати висоту цибулини в 2-3 рази. Зазвичай це – 15-25 див. Якщо грунт легка, то лілії садять трохи глибше, ніж на глинистих грунтах.

Посадка лілій-

Дуже важливо під час посадки лілій стежити за корінцями, щоб не пошкодити їх. Також вони не повинні бути засохлими або підгнилими.

У підготовлену лунку насипте шар піску, помістіть на піщаний горбок цибулину, акуратно розправте корінці і засипте землею. Після цього грунт слід замульчувати торфом або перегноєм.

Посадка лілій-

Дата публикации: 16.09.18
https://don-buton.ru/buketi-cvetov/lilija/ - доставка лилий в Краснодаре. "Дон-Бутон".